28
četvrtak
svibanj
2020
U srcu
Hrvatska nije izvršila promjenu proizvodnje, stoga je propala (propada) s feudalnim društvenim uređenjem.
Feudalni vlastodršci nisu promjene (povlaštenog položaja) dopuštali mirnim putem, te su se građanske revolucije nasiljem izborile za sveukupne društvene promjene.
Samo nasilje (revolucija) nije jamstvo pozitivnih društvenih promjena.
U Hrvatskoj je provedeno nekoliko revolucija, ali niti jedna građanska (smjena feudalnih društvenih okvira).
Revolucije su završavale kao okupacije (dvije, tri) jugoslavenske (srpske). Prva jugoslavenska revolucija stopljena s revolucijom nastanka Države SHS (Države Slovenaca, Hrvata i Srba) koja je trajala mjesec dana, rezultirala je nekritičkim i pučističkim potpadanjem pod vlast (veliko)srpske (Karađorđevićeve - albansko katoličke) monarhije.
Ustaška revolucija je rješavala gorući problem - asimilacije i unitarizma - iako okrenuta slobodnom seljaštvu, kratko je trajala i teško je predvidjeti bi li riješila problem feudalnih okova.
Socijalističko komunistička (boljševička) revolucija provodila je promjenu vlasništva, način proizvodnje, ali nije ukidala feudalne okvire nego ih je (po sovjetsko-ruskom modelu) vješto pretakala u inovativnije oblike. Partijski (carsko-kraljevski) zaslužnici nisu dobivali feude, već samoupravne organizacije u kojim su bili avangardna predvodnica (upravitelji i vlasnici partijsko-carskom milošću).
Slom komunizma nije doveo do slobodne već do partijske države - vlasništvo nad sredstvima za proizvodnju su vlastodršci zadržali i postali svemoćni. Demokracija je paravan, bez stvarnog značenja.
Nikoga ne birate, nitko vam ne odgovara, niste slobodni.
Više vrijedi glas jednog partijskoga aparatčika nego 400 000 narodnih glasova politički određenog naroda.
Mehanizmi produženog uplitanja vlasti u vlasničke i proizvodne odnose su dokumentima UN-a zabranjeni, ali svejedno kamarila na vlasti krmči na grbači kmeta (koji nije izborio svoju slobodu).
Društvo se mora mijenjati, sa smanjenjem utjecaja vlasti a povećanjem odgovornosti vlasti stvarnim nositeljima vlasti.
Vrijeme je za nevrijeme, za slom feudalno-partijskih, totalitarno-nedemokratskih, porobljivačko-obmanjivačkih sustava.
Vrijeme je za narodnu vlast, vrijeme je za slobodu.
Smjenu ove nakaradne vladavine (prdi-ludi koalicija) nećete provesti mirnim putem.
Oznake: U srcu, proizvodnja, feudalizam, društveno uređenje, revolucija, feud, građanska revolucija, boljševička revolucija, mehanizmi produženog uplitanja vlasti
komentiraj (1) * ispiši * #
26
utorak
svibanj
2020
Nisu oni ništa dobili
Hrvatska je kasnila s građanskom revolucijom, koju na kraju nije nikad izvela.
Feudalizam se raspao, s kojim se raspalo i hrvatsko društvo.
Specifičnost ( Antemurale Christianitatis - "predziđe kršćanstva") granice civilizacija, na kojoj su podjednako propadala carstva (Osmansko, AU, Njemačko, Rusko,...), iz istog razloga (u tim okvirima u niti jednom carstvu nitko nije smogao snage provesti građansku revoluciju) - ekonomsko-proizvodnog zaostajanja (feudalna društva su manje produktivna od kapitalističkih).
Tako su građanske revolucije u Turskoj, Rusiji, AU, Njemačkoj ... zamijenile kontrarevolucije (revolucija vlasti a ne revolucija proizvodnih odnosa).
U spletu svjetskih država i naroda, dio ih je zastranio u revolucijama koje mijenjaju vlasti, ali ne i proizvodnu osnovu.
Hrvatska (slavenska revolucija 1918.g., ustaška revolucija 1941.g., komunistička revolucija 1945.g, jogurt revolucija 1987.g., balvan revolucija 1991.g., hrvatska revolucija 1991-95.g.,) je upala u slijed revolucija u kojim nije mijenjala (iako je mijenjala vlasništvo) proizvodnu produktivnost nabolje.
Ova trči-laži-kradi pLenkovićeva vlada je produkt jedne takve blijede revolucije (baršunasto-jezična revolucija) koja ne vodi nikamo (do u propast).
To je karakterizira kao nakupinu smutljivaca koji bezobzirno troše društvene resurse (vrijeme, novac, ljudstvo) za vlastite interese (koristeći kakav-takav državni represivni i organizacijski potencijal).
Stalno mijenjamo, "sve" mijenjamo, ali nikada ne postižemo cilj.
U rovove punim skeleta uskaču neki novi (politički) mrtvaci, narod gladan kruha (i nade u povratak razuma).
Revolucija srca
Razvlastite hdzsdpidssdsshns.
Borit ćemo se kao (japanci) za cara, raditi kao (truli) kapitalisti.
I Hrvatsku učiniti dostojnom življenja.
Oznake: Hrvatska, građanska revolucija, carstva, promjena vlasti, promjena proizvodnih snaga, baršunasto-jezična revolucija, rovovi, raditi, revolucija srca
komentiraj (1) * ispiši * #