U ILUZIJE VJERUJU SAMO IZGUBLJENE DUŠE

09.08.2022.



slika: digital art


iz moje 1. zbirke SJENA DUŠE

Tražili smo se po tuđim zalutalim osmjesima razvučenima i praznima, po ranjivim slikama blijedih uspomena...

Ne, nisi ti iluzija...tako nešto ne postoji, u iluziju vjeruju samo izgubljene duše.

U svakoj dozi nemira koja oboji tijelo oživljavaju dubine što su te vidjele i čule kako izranjaš iz Svemira kroz paučinu svijesti.

Ne, nije sve iluzija... Tako nešto ne postoji, u iluziju vjeruju samo umorni i stari.

U svakoj sjenci trajanja nazirem nešto o tebi što mi zjenice plavim oboji i tada šutnja osmijeh žari, dok te u moru traženja nalazim negdje u sebi.

Umorna od svega lutala sam svijetom nade i očekivanja sve dok me tvoj pogled nije dotakao...nije bilo prijatelja, nije bilo nikog ruku da mi pruži i moju bol podijeli sve dok me tvoj pogled nije dotakao i rastjerao sve moje tame.

Samo ta ljubav može učiniti da sve procvjeta i upali nova svjetla, samo ta ljubav.

O, Bože, hoću li je ikada doživjeti?

Nema takve pjesme, nema takvih riječi kojima bih mogla opisati tu želju, ali moj život je tu i čekam i nadam se tom čudu, jer samo ta ljubav je moja jedina želja.


http://zajednoprotivplagijata.blog.hr/

pjesma je iz moje 1. zbirke SJENA DUŠE




http://www.digitalne-knjige.com/varga.php

ISBN 978-953-7673-60-4 kod NSK


opet krađa moje pjesme! SADA NA FACEBOOK STRANICI
POEZIJA VENTIL SRCA I DUŠE


https://www.facebook.com/10.10.klaric/photos/a.949730945219900/1300296830163308/?type=3


https://blog.dnevnik.hr/zajednoprotivplagijata/2015/11/1631985449/nova-krada-pjesme-na-portalu-opusteno-dragana-konstatinovic.html





ISBN zapis dostupan u računalnom katalogu Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu pod brojem
ISBN 978-953-7673-60-4
@Copyright Jadranka Varga - Sva autorska prava pridržana. Ni jedan dio ove knjige ne smije se reproducirati ni prenositi ni u kakvom obliku niti ikakvim sredstvima elektroničkim ili mehaničkim, fotokopiranjem, snimanjem ili umnažanjem u bilo kojem informatičkom sustavu za pohranjivanje i korištenje bez prethodne suglasnosti vlasnika prava.


Citat čl. 229. st. 2. Kaznenog zakona:
„Novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine kaznit će se tko bez navođenja imena ili pseudonima autora objavi, prikaže, izvede, prenese ili na drugi način priopći javnosti tuđe djelo na kojemu je označeno ime ili pseudonim autora ili na nedozvoljen način unese dijelove tuđeg djela u svoje autorsko djelo ili dozvoli da se to učini.“

napiši nešto, ako želiš: (12) * ispiši * #


@Copyright 2005. - 2023. Jadranka Varga - /shadow-of-soul / Blog je zaštićen zakonom o autorskom pravu. Svako kopiranje, prerada ili korištenje bloga u komercijalne svrhe je zabranjeno i zakonski kažnjivo.






tajanad, 02.09.2010. 22:35 ostavljam ti osmijeh :)))

Mentor, 03.09.2010. 01:50 Ljubav je moćna . Jako! I čuda čini! Pozdravljam

shadow-of-soul, 04.09.2010. 16:18 hvala na posjeti i lijepim komentarima :)

shadow-of-soul, 09.08.2022. 15:25 OPET KRAĐA MOJE PJESME!!!

neka DRAGANA KONSTATINOVIĆ iz Republike Srpske uporno krade, a otvorena je i Facebook stranica POEZIJA VENTIL SRCA I DUŠE!!!


FUJ!

Zlatan, 09.08.2022. 15:58 žalosno je to što se događa da se kradu tuđe pjesme i poezija, bez riječi sam.....

shadow-of-soul, 09.08.2022. 16:39 @Zlatane, već se više od 10 godina borim protiv ovih koji se kite tuđim perjem!!!!

modrina - neba, 09.08.2022. 17:35 Pjesma je preljepa pa jo je uzela za sebe...mogla bi te ljepo pitat ako jo može stavit sa Tvojim imenom.
Ja stavljam fotke drugih ali UVJEK pitam za Dozvolu i potpišem autora osim ako naletim na google, pinterest ili instagram bez avtora.

Galaksija, 09.08.2022. 22:55 Stvarno joj svašta pada na pamet.

TEATRALNI, 10.08.2022. 10:28 Opet plagiranje? To ti je sve nekreativna gamad koja ništa u životu nije napravila sama. Da kradu moje tekstove čak ne bi niti radio neku dramu ali uz uvjet da ga ne prisvajaju (podvaljuju pod "svoje") zna se da ako se kopira tuđe mora se navesti izvor orginala a to ovdje nije slučaj, vidim redovito kradu niti ova zaštita od kopiranja tu ne spašava može samo otežati ali u principu granice nema.

shadow-of-soul, 11.08.2022. 12:00 @modrina neba - da, uzela je bez pitanja i bez potpisa autorice. Ti si pažljiva prema autorima slika i stavljaš uvijek njihova imena

shadow-of-soul, 11.08.2022. 12:00 @Mrs. Galaxy - ne samo njoj, već i mnogima drugima, na žalost, i ovdje na blogu!!!!

shadow-of-soul, 11.08.2022. 12:01 @TEATRALNI - da, opet :( potpisujem tvoj komentar!

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Nekomercijalno-Bez prerada.

DNEVNIK.hr10Nakon prijave pratite svoje najdraĹľe blogere i kreirajte vlastite liste blogera!Naslovnica