Komentari

nachtfresser.blog.hr

Dodaj komentar (12)

Marketing


  • NF

    žurim dalje, post prekidan više puta, poslije ću provjeriti ima li grubljih grešaka i valjda na miru posjećivati druge blogove....

    avatar

    28.11.2024. (15:44)    -   -   -   -  

  • Dinaja

    David Hamilton iako optužen za silovanja njegove fotografije su u režnju nezaborav... igrom svjetlosti i sjena stvarao je svijet djevojačkih snova...

    avatar

    28.11.2024. (16:50)    -   -   -   -  

  • mecabg

    Nešto tu ne štima, meni je zarada na izdavanju knjiga daleko manja:))

    avatar

    28.11.2024. (17:23)    -   -   -   -  

  • .Annabonni

    pa da..........evo Meca ti je živi dokaz da se od štampanih knjiga ne živi ma koliko šarma netko imao

    Angela mutti je presedan : ona nije kajgot u Europskoj politici

    avatar

    28.11.2024. (17:43)    -   -   -   -  

  • teuta

    Mislim da se neću varati ako napišem da ama baš svi
    političari prvenstveno osiguravaju sebe, svoje potomke
    ma i cijelu (bližu i širu) svoju obitelj. To im je prioritet kad
    dođu na vlast. Ako postoje iznimke onda se zna što znače, zar ne? Lp

    avatar

    28.11.2024. (18:17)    -   -   -   -  

  • Mariano Aureliano

    Ha ha, kažeš da si se natjecao za atraktivne stipendije prvo u obje, a onda NAŽALOST samo u jednoj Njemačkoj. To je kao kod djece rastavljenih roditelja - koriste priliku pa imaju duplo više poklona. Eh da je bilo sedam, osam Njemačkih, bilo bi stipendijaaa... :)))

    Zadnjih mjeseci pogledao sam nekoliko dokumentaraca na temu vrednovanja visoke umjetnosti kroz novac, u današnjem SAD-u. Još do prije četvrt stoljeća van Goghovi Suncokreti ili Portret Dr. Gacheta su se prodavali za četrdesetak milijuna dolara i to se smatralo frapantno pretjeranom cijenom, a danas se kojekakve trendi-bizarnosti na velikim aukcijama prodaju za isto toliko. Neki su od tih artefakata zaista dobri (iako je cijena apsurdno visoka), no neki su tek dekadentno sranje. Položaj istinski talentiranog umjetnika danas u Americi je apsurdan - može biti prepoznat i ispravno vrednovan samo ako je ta vrsta stvaranja tog trenutka u modi, a moda se formira prema kokainskim kvaziafinitetima superbogatih i njihovom međusobnom ogledanju i uspoređivanju, u dosluhu s dizajnerima interijera koji se s njima poigravaju kao Vidoviti Milan s gledateljima.

    avatar

    28.11.2024. (22:02)    -   -   -   -  

  • Blumi

    kod nas je Nives književnica od formata, tj. njenu bi slikovnicu možda kupio

    avatar

    28.11.2024. (22:28)    -   -   -   -  

  • Mariano Aureliano

    Blumi, he he, misliš li na njenu slikovnicu ili na slikovnicu nje? ;))

    avatar

    28.11.2024. (22:39)    -   -   -   -  

  • TEATRALNI

    I ja sam od onih kod kojih je politika zadnja stvar ali sad je situacija ozbiljna kad se politika počela bavit svima nama pa ne mogu biti sasvim pasivan. Jesam ja lijevo ali ne po političkom opredjeljenju nego po ideološkom tzv vanpolitička lijevost (mislim da sam taj izraz pročitao kod pere u šaci pa sam ga sad prigodno pobrao) usput da se nadovežem na teutu- ne samo da oni sebe osiguravaju PRVENSTVENO nego ISKLJUČIVO jebe se njima za sve i svakog osim za sebe.

    avatar

    28.11.2024. (22:52)    -   -   -   -  

  • Mariano Aureliano

    Nego, NF, u prethodnom si postu otvorio dosta zanimljivih pitanja, šteta je što ga nisam vidio na vrijeme pa da komentiram ispod njega. Kao prvo, Merkelici se - moguće je - diže kosa na glavi kad čuje riječ samokritika jer je odrastala u DDR-u. :) Kao drugo, ona ima pravo, ne valja se razmetati samokritikom (jer samokritika najčešće jest razmetanje, makar i nesvjesno), još je davno Krleža rekao da ne valja smraditi u vlastito gnijezdo (jer će te raja zbog toga samo prestati poštovati i jedva će dočekati da te zbog tvoje vlastite samokritike sladostrasno razapne ili ismije). Što se tiče postupanja u skladu sa zahtjevima vremena, nakon što sam pogledao divan i potresan talijanski film Io capitano, više nikada na migrante neću moći gledati istim očima, iako sam i prije tog filma imao puno suosjećanja prema njima. Običan čovjek zvan svakodnevnjak ne može razumjeti tu razinu odgovornosti koju ima vođa naroda, na primjer kancelarka Merkel. Ona je stvarnost promatrala iz puno obuhvatnije perspektive ako je bila ili ako jest iole dobra i plemenita osoba, a još uvijek volim vjerovati da jest takva. Najlakše je reagirati poput Bulja, čija je retorika zarazna pa prelazi i na inače sofisticiranije primjerke primata. Bulj i Merkel - antipodi. Iako oboje unutar istog miljea nužnosti populizma (jer je politika uvijek po definiciji dijelom i nužnost populizma).

    Inače, samokritika je vrlo osjetljiv ili ranjiv psihološki moment i zaista nitko normalan na nečiju samokritiku neće uzvratiti kritiziranjem tih mana koje je samokritičar upravo priznao. Najgore što samokritičar može doživjeti jest da auditorij (zbor) "povlađuje" njegovoj samokritici. Upravo zbog te mogućnosti samokritiku valja izbjegavati. :)

    avatar

    28.11.2024. (23:01)    -   -   -   -  

  • viatrix

    Da je bilo što objavila bi lijepo zaradila.

    avatar

    28.11.2024. (23:07)    -   -   -   -  

  • starry night

    Zadržala sam se na Janku Raščupanku i čitala malo o Hoffmanu, "Njegove satire pokazuju njegov snažan skepticizam prema svim vrstama ideologija i njegovo gađenje prema vjerskoj, filozofskoj ili političkoj netrpeljivosti. Čak ga i u Njemačkoj danas uglavnom pamte po svom Struwwelpeteru.
    Hoffmann je bio čovjek liberalnih simpatija, zalagao se za cilj ustavne monarhije, sudjelovao u Vorparlamentu i pridružio se slobodnim zidarima, ali ih je kasnije napustio jer su odbijali primiti Židove." Imali ste zanimljivu karijeru jako, Merkel ne bih kupila ali monografije fotografske, da, njemačke fotografkinje su zanimljive https://artblart.com/2010/04/07/exhibition-east-side-stories-german-photog raphs-1950s-1980s-at-kicken-berlin/

    avatar

    28.11.2024. (23:41)    -   -   -   -  

  •  
učitavam...