Botox, kemija ili priroda? Što najbolje briše godine

ponedjeljak , 20.03.2017.

Estetske operacije, kreme protiv bora ili kućni pripravci od prirodnih sastojaka – koju biste metodu izabrali za skidanje bora? Da, većina će se odlučiti za kućne pripravke ili kreme, ali nezanemariv broj će skupiti novca i hrabrosti za botox. I to uglavnom iz jednog razloga: zato što ne vjeruje kremama i prirodnim pripravcima. A ima li razloga za to? U pokušaju da odgovorimo na ovo pitanje, usporedili smo ova tri tretmana za pomlađivanje lica.

Botox

U odnosu na kirurške operacije, botox je povoljnije i manje bolno rješenje. Ipak, u odnosnu na ostale metode - riječ je o bolnoj i skupoj metodi. Rezultati su vidljivi nakon par tretmana. Međutim, nakon četiri do šest mjeseci potrebno je ponavljati ubrizgavanje botulinum toksina, koji uzrokuje privremenu paralizu mišića koji blokiraju prijenos impulsa na živce.

Nakon obavljenog postupka mogu se javiti nuspojave poput mučnine, glavobolje, oticanja, modrica i boli. Slabost u mišićima, što bi moglo ograničiti kretanje mišića lica je još jedna nuspojava koja se može pojaviti i može često biti u pratnji simptoma sličnih gripi. Bitno je da ovaj proces provodi stručna osoba s iskustvom.



Kreme protiv bora

Glavni sastojci većine krema protiv bora su AHA kiselina, koenzim Q10, retinol, kolagen, elastin. Ako su sastojci čisti, u točnom omjeru i kombinirani pravilno kreme mogu i te kako smanjiti bore i pomladiti izgled vašeg lica. Cijene variraju od proizvođača do proizvođača, ali su kreme dosta povoljnije od operacija, filera il botoxa. Osim što pomlađuju kožu, hrane ju i čine svježom, hidratiziranom i mekom. To je njihova najveća prednosti, jer da bi koža izgledala mlađe mora biti nahranjena i hidratizirana.

Problem nastaje ako se u kremi nađe neki nedozvoljeni sastojak, ili sastojak koji se ne smije dugo neprekidno koristiti na koži. Na primjer, voćne kiseline i bakreni peptidi mogu izazvati nadražaje i preosjetljivost kože. Tako koža postaje manje otporna na sunčeve zrake i druge štetne utjecaje pa može doći do kontraefekta – umjesto da bore nestaju, koža još brže stari.


Kućni, prirodni pripravci

Prvo ćemo se osvrnuti na redovitu njegu kože – izvana i iznutra. Osim što je bitno redovito čistiti kožu, uklanjati šminku i ne dirati prljavim rukama, također je bitna i njega kože iznutra. Tu se prvenstveno misli na prehranu i unos vode. Trudite se da unosite bar 1-2 litre vode dnevno jer i na taj način se koža hidratizira. Prehrana bi trebala da bude bogata omega 3 masnim kiselinama (losos, skuša), vitaminom C (jagode, borovnice) te zelenim povrćem (špinat, blitva).

Kao što kreme protiv bora njeguju kožu, to imaju za cilj i prirodni pripravci. Vaša koža će se uvijek obradovati maskama sa shea maslacem, uljem argana, ploda divlje ruže ili kukuruznim uljem, aloe verom i medom. Priroda nudi mnoštvo sastojaka koji utječu na pomlađivanje kože, ali i njegu kože. Samo treba izabrati prave i redovito voditi računa o koži.

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima.