Upoznajte golle&bosse. Gollyh&bossyh je dvoje: jedni golly&bossy žive u Starom Kraju gdje kustose i oru na njivama kulture, a drugi golly&bossy su bauštelci u Dalekoj Australiji. Golly&bossy dijele sklonost prema muzejima, klasičnoj latinštini, klingonskom i odjevnim kombinacijama berača maslina. Golly&bossy komuniciraju zamršenim lingvističkim kodovima i majestičnim pluralom koji mnoge nervira. I nisu otvorili hostel u Splitu koji se kiti istim imenom.
Dragi Naši,
u ovem postu ćemo morat malo iskoračit iz polja gollyh&bossyh. Nećemo pričat o važnim stvarima: di smo bili, što smo jili i što smo obukli, nego ćemo se pozabavit praktikalijama i geekom u sebi.
Dakle, Min smo mac geek. Imamo lipega bilega MacBooka (klik), kupili smo fensi tipkovnicu s aluminijskom kućištem i platili je suhim zlatom (inače, uvik nam je puno izdvojit pare za bilo koju tehnikaliju ma koliko nam bila potrebna, ali bez problema ćemo isti iznos dat za robu ili postole), i imamo moćnega miša.
Ali nam je moćni miš u zadnje vrime poče štekat. Kuglica nas ni slušala, ni skrolala prema dole, a i trebalo je tako uprit u nju da su nan sve muzoji izašli po prstu. Nismo bili zadovoljni, pogotovo što nam se novi Magic Mouse zavodljivo smješka. Ali košta 600 kuna. Obični miš ni dolazi u obzir jer smo preveliki geek i kao golly&bossy brinemo o stilu.
Dunkve, u nama je progovorila otočka štedljivost i despet. Šta ćemo komugo davat puste pare, ako sve možemo sami sredit. Zguglali smo “how to dissmantle mighty mouse” i dobili ovo:
I krenuli smo u avanturu. Parićali alat, otvorili upute, a na televiziji gledali Ganu-Australiju. Moramo napomenut da nam se bilo teško odlučit za koga ćemo navijat jer su nam i Australija i Gana duhovne domovine.
Na videu to izgleda tako lako. U stvarnosti ne. Nisu pomogli ni skalpel ni kacavida, mučili smo se cilu utakmicu, cili smo se snervali, na kraju smo izvadili najveći nož i završili s flasterom na prstu. Ali smo odlipili ovi najvažniji dil.
Ostatak je bi lakši, sve kako je objašnjeno na videu. Ali toliko šporkece nismo očekivali na tako malo mista. Izgledalo je kako kad čistimo apartman nakon najšporkijih gostiju. Ni ni čudo da nam se kuglica ni vrtila kad se morala probijat kroz gomile smeća.
Rasklapanje, čišćenje i sklapanje miša trajalo je sve do Danske-Kameruna. Rezultat: kuglica se vrti besprijekorno neka je malo teško skrolat s prstom u flasteru, ali miš s donje strane izgleda malo izgrickano. Nema veze, to se ni ne vidi. A ispadanje Kameruna nećemo prižalit. I dobro igraju i imaju najlipše dresove.
Zaključak: pokušavajte rastavit miša kod kuće, ali parićajte se da to traje puno duže i da je teže nego što izgleda na slici.