ROK ZA PRIJAVE LJETNOG KAMPA DO 2.4.


ROK ZA PRIJAVE LJETNOG KAMPA PRODUŽEN DO 2.4.

Kliknite na letak da bi ga povečali:






U S1A PREŠLA BIVŠA MOSTARKA

Ana Matić je u ponedjeljak prešla iz S1B u S1A. Ana je prije Zagrebačkih mažoretkinja plesala u Mostarskim mažoretkinjama. Ima 17 godina, živi u Sv. Klari i ide u 3. razred Upravne škole u Zagrebu.

Osim Ane koja je iz Mostara, trenutno od 35 mažoretkinaj S1A imamo po jednu mažoretkinju iz Mažoretkinja grada Osijeka (Yvonne Horvat), iz Kluba mažoretkinja Sesvećanke (Mia Mihaljević), iz Samoborskih mažoretkinja (Natalija Agić), iz Krapinskih mažoretkinja (Jelena Mikša), što znači da je više od 10% S1A došlo iz nekog drugog tima.



NASTUPI

- petak 18.3.u 20:00, zapadno parkiralište Maksimirskog stadiona (pripreme 18-22.3.), o/o Šef

- ponedjeljak 21.3. u 16:00, zapadna tribina Maksimirskog stadiona (Skupština GNK Dinamo), o/o Ivanović



FOTKE - sa utakmice Dinamo-Rijeka

fotke Željko Bakšaj Žac, službeni fotograf Zagrebačkih mažoretkinja
















Siječanj 1998. obilježila je KK Cibona za koju smo odradili tri nasupe.

5.2.1998. Cibona-Partizan
Bio je to ogromna utakmica. Cibona još uvijek prejaka, u goste prvi puta dolazi srpski klub. Dvorana prepuna (5.200 gledatelja), traži se ne jedna neko par tisuća karata više. I kud ćemo sa mažoretkinjama, ali i orkestrom koji je dobio poseban zadataka? I onda je rješenja pronašao Šef. Od praktikabla (2x1 metar) rezervnog parketa napravili smo "pomoćnu" gledateljsku tribinu ispod sjevene tribine (na teretnom ulazu) i to na 4 etaže, stavili gore stolice i tamo smjestili mažoretkinje i orkestar. Cure su plesale i žestoko navijale, a orkestar je "šutio" sve do zadnje četvrtine. Rezultat je bio izjednačen, sa blagom prednošču Cibone. I onda smo zagrmili ono što smo pripremili par dana prije "Došo je i taj dan.... umro je Partizan.... umro je umro, umro je on.... neće biti šampion", navijačku pjesmu koju su za vrijeme bivše države pjevali svi navijači Partizanu protivničkih klubova. Dvorana u ekstazi, našim košarkašima dodatni poticaj. Na kraju je Cibona pobjedila sa 18 koševa razlike (84:66), a mi imali jedan od jačih tuluma u Partiyu, kafiću koji je bio naša redovna baza nakon nastupa u Ciboni i gdje smo uvijek imali neograničenu besplatnu cugu. Ovaj puta na tulumu do ranih jutarnji sati bio je i trener Aco Petrović i svi igrači Cibone.


11. i 12. veljače radili smo promociju Henkela u Trakošćanu, a dan kasnije promotivni nastup za Ranault na okretištu u Dubravi. 14.2. smo odradili utakmicu KUP-a vaterpolskih prvaka Europe, 18.2. smo plesali na Dinamo-Hajduk, a dan kasnije na prezentaciji Henkela u Getrou u Dubravi. 20.2. smo plesali na balu Hrvatskog olimpijskog odbora.

23-24.2. Mini turneja na južnom Jadranu
Turnejica je krenula nastupom u Baškom Polju, a isti dan smo skočili do Imotskog. Tamo smo plesali na glavnom gradskom trgu a okupila se grdosija ljudi. Prvo smo našem tadašnjem tubisti Anti, koji je bio iz Imotskog i imao milijun godina, napravili tu sreću da smo ga napravili glavnom facom. Naime, ja sam mu šaptao prije svake koreografije koju pjesmu ćemo svirati, pa bi naš dirigent Franjo Mraz (Pačetanci) viknuo "Ante koju ćemo sad?", a on bi odgovorio "Virgilie". Na to bi Franjo rekao "Dečki čuli ste, Ante je odlučio Virgili". Okupljeno gledateljstvo bi na to "Vidi ti našeg Antu, kako je on važan, on odlučuje". A morate znati da su tada već Zagrebačke mažoretkinje bile jako popularne, a orkestar je svirao himne na svakoj utakmici Hrvatskog nogometnog saveza. Tijeko nastupa obratio nam se i gradonačelnik Imotskog koji je provalio jedan od najvećih bisera svih vremena: "Drage moje Zagrebačke mažoretkinje, da sam ja znao da ćete vi doći ja bih vas i osobno pozdravio". Bit će da smo mi malo fulali, jer je to očito bila njegova holografska projekcija, a ne "on osobno". Sutradan smo imali nastup na Makarskom karnevalu na kojem se okupio velik broj gledatelja.

28.2. "Zagrebačka parada" samostalni koncert u KC D.Petrovića
Nakon Besta i Lisinskog godišnji koncert 1998. godine bio je u KC D.Petrovića. Natupali su svi sastavi, svirali Pačetanci, u dvorani 2.000 gledatelja, a gošće su nam bile Glinske banice kojima je to bio prvi javni nastup nakon što smo ih suosnovali. Curke su se toliko prepale da nakon što je orkestar počeo svirati njihovu koreografiju one su se ukipile i nisu počele plesati. No, nakon što ih je njihov gradonačelnik Marko Sremić, uzevši mikrofon simpatično "izgrdio" i potaknuo, otplasali su svoju prvu koreografiju. Potom smo od Marka dobili poklon grada Gline, košaru prepunu originalnih glinskih kobasica i drugih delecija. Iskreno, najbolji poklon koji smo ikada dobili. Još dan danas Marija Sremić (sutkinja HMS-a) se "srami" što je tata donio takav poklon, a ja i dalje tvrdim da je to bio originalan i savršen poklon. Marko, možemo mi to i ponoviti 20-tak godina kasnije!!!!








Pitanje: tko je zaokružena mažoretkinja?


2. ožujka smo snimali tada vrlo popularnu emisiju HTV-a za mlade "Briljantin", te isti dan "Zlatni Gong" još jednu emisiju HTV-a. Dva dana kasnije plesali smo na utakmici Hrvatska reprezentacija - Sportski novinari koju je organizirala Hrvatska zaklada za djecu Hrvatske. 6.3. smo plesali na još jednoj utakmci košarkaškog eurokupa u Ciboni, 12.3. smo imali nastup na press-konferenciji Međunarodnog stolnoteniskog turnira u Domu sportova, od 13. do 15.3. nagrađene mažoretkinje za najbolji uspjeh u timu bile su na nagradnom putu u Beču. 14.3. smo otvarali Međunarodni stolnoteniski turnir u Domu sportova, a dan kasnije smo tamo dodjeljivali i medalje. 19.3. smo otvarali preuređeni hotel Golden tulip Holiday****, a 22.3. smo plesali na tada hiper-polularnom Sunačnom showu HTV-a koji se snimao u Jadranfilmu. 28.3. smo plesali na KUP-u vaterpolo prvaka Europe na Mladosti, dan kasnije na finalu doigravanja nogometnog prvenstva Hrvatske. Zadnji dan ožujka nastupali smo za Henkel u F.O.S.S-u.









Iz skipte "Neplesne djelatnosti mažoretkinje" (Alen Šćuric, Trenerska škola 2015.)

2.2. MAŽORET-BONTON

Striktna uporaba svih postulata općeg bontona temelj je uspjeha mažoretkinja. Opći bonton uporablja se u cijelosti i bez izuzetaka. Uz opći bonton mažoretkinje koriste još i specifične odredbe koje ćemo nazvati mažoret-bonton.

2.2.1. MAŽORETKINJA JE UVIJEK NASMJEŠENA
- smiješak nije samo obvezan profesionalni izraz lice, nego on govori kako mažoretkinja jest uslužna i želi pomoći, tj. da joj obveza koju radi nije tlaka
- mažoretkinja ne skida smiješak sa lica čak i kad misli da nema nikoga, jer to što mažoretkinja ne vidi osobu ne znači da nju netko ne vidi ili ne gleda, a posebno ne znači da kamera nije upravo na nju fokusirana
- postoje neke okolnosti kada smiješak nije primjeren (minuta šutnje, govor koji je usmjeren na neke tragične događaje, izvanredna ozbiljna situacija…)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŽELITE LI KOMENTIRATI OVAJ POST UČINITE TO OVDJE:
1. pritisnite natpis "komentiraj"
2. kada vam se otvori novi prozor pritisnite kružić pokraj "anonimac"
3. upišite svoj nadimak
4. napišite komentar
5. pritisnite tipku "POŠALJI"


Ovaj blog će bez izuzetka brisat sve komentare koji sadrže uvrjedljive riječi, nekulturnu komunikaciju, laži ili klevete bez obzira na ostatak sadržaja komentara. Osnove kućnog odgoja i osnovni bonton je minimum komunikacije na ovom blogu. Demokracija nije anarhija, a uvrede ili klevete ne mogu se „opravdati“ slobodom izražavanja! Osnove kućnog odgoja i osnovni bonton je minimum komunikacije na ovom blogu. Demokracija nije anarhija, a uvrede ili klevete ne mogu se „opravdati“ slobodom izražavanja!

(objavljeno: srijeda, 16.03.2016. u 08:39) komentiraj (24)

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Nekomercijalno-Bez prerada.