|
|
nedjelja, 30.11.2025.
Nada
Hvala vam svima koji ste komentirali prošli post i tako dali svoj doprinos nastojanju da obranimo advent od Grinča
Kažu da prva svića simbolizira nadu, ali eto mi se nećemo samo nadati nego ćemo se suprostaviti Grinčovima
Bosančeros je prvu šteriku upalio jučer, jer cilj je naravno advent kako draga Sarah kaže učiniti ateističkom gej paradom.
Eto kad smo htjeli tugovati u sjećanje na svoje mrtve i žrtve Srbijansko Jugoslovenske agresije, zasuli su nas Srbijanskom kulturom i izložbama posvećenim notornim četnicima.
Sada kada bi se htjeli radovati i slaviti svoju vjeru, maltretiraju nas sa antifašističkim gej paradama, ćirilicom i bratstvom i jedinstvom koje smo platili desetcima tisuća života.
Valjda je svakome iole inteligentnom da se među ovima koji marširaju nalazi gomila likova jednakih kao što je Ratko Mladić, koji bi da im se pruži prigoda na isti antifašističkim način branili bratstvo i jedinstvo.
Zato bi bilo lijepo kada bi represivni aparat bio jednako brz kao onomad u Splitu i sankcionirao sve koji krše Ustav pozivanjem na balkanske federacije, i mašu ćirilicom i petokrakama.
U protivnom žeti će Oluju.
|
- 19:39 -
Komentari (6) -
Isprintaj -
#
subota, 29.11.2025.
Došašće
Danas ćemo pisati o komercijalizaciji Božića odnosno Badnjaka, iako nisam mislio pisati ništa ali me dirnula Brgljezova tuga potaknuta činjenicom da bi Grinch mogao ukrasti Advent.
U mom omiljenom trgovačkom lancu dan prije blagdana se u kasnim popodnevnim satima koješta može kupiti po sniženim cijenama, tako sad ja sedamnajstog ovog miseca u kasnim popodnevnim satima kupi lignje ubotnicu i tuna stejk, po značajno sniženim cijenama.
Neki dan sam od nekih Robin Hudova kupio i jedno kil ipo bakalara za tries eura, ne znam koji trgovačko lanac plače za njim.
Dakle sve je više manje spremno za komercijalizaciju Badnjaka, bit će salate od ubotnice, punjeni liganja, i bakalar na brujet i pašticada od tune.
Nikakvih posebnih želja nemam samo da svi budemo živi i zdravi, i da nas je što više na okupu.
Šta se mene tiče ja bi do kraja života moga Kuvat i dočekivat obitelj, i ništa drugo ne činit.
|
- 13:26 -
Komentari (17) -
Isprintaj -
#
ponedjeljak, 24.11.2025.
31 dan do Božića
Liječnici u Zagrebu su do pola porodili dijete, intubirali ga, drugi tim je odradio pripremu i stabilizirao dijete, treći tim je na pola rođenom djetetu operirao tumor koji ga je životno ugrožavao.
Vjerojatno sam nešto u redoslijedu pogriješio, potrudite se sami, vjerujte mi na riječ vrijedno je truda, iako nije izazvalo ni približno toliko pažnje kao kad neko nešto ukrade, ili kad Severina padne na pozornici, ili kad se Meri Goldašič razvodi.
Dječak je danas star mjesec i pol dana, u statusu zdravog djeteta uz obavezu liječničke kontrole jednom mjesečno narednih tri godine.
Uglavnom šanse za ovakav rasplet su bile minimalne, ali eto majka nije iskoristila pravo na izbor, liječnici nisu odustali. Nego su uradili nešto što nikad prije nisu, a možda je i neki Buda pomogao, koga briga, koji je uostalom smisao Božića.
|
- 18:21 -
Komentari (11) -
Isprintaj -
#
|