Kickboxing-Budokai Labin

subota, 28.09.2013.

Marino Faraguna pobjednik Europskog Kupa -2013.

Talijanskom „Zlatnom rukavicom" koja je sada prerasla u Europski kup, natjecatelji kickboxing kluba „Budokai Labin" iz Labina počeli su ovogodišnje natjecanje. Na ovom jakom internacionalnom kickboxing natjecanju u disciplinama semi i lightcontactu sudjelovalo je 900 natjecatelja iz 17 zemalja . Natjecanje je trajalo dva dana. Lightcontact je bio u subotu, a semicontact u nedjelju.Labinjani su išli samo u nedjelju na semicontact iako su u zadnje vrijeme sve veći šampioni u disciplini lightcontacta u čemu je i Katarina Cukarić svjetska prvakinja.
Marino Faraguna ušao je u jedan pobjednički niz. U zadnja 2 mjeseca osvojio je Slovenija open, Croatia open, turnir u Slunju, turnir u Kutini, a sada je u konkurenciji juniora i seniora u kategoriji do 65 kilograma osvojio i europski kup. Pobijedio je u finalu talijanskog natjecatelja od koga je prošle godine glatko izgubio. Koliko je veliki ovaj uspjeh pokazuje i činjenica da je u polufinalu pobijedio aktualnog svjetskog juniorskog viceprvaka. Uz pehar za prvo mjesto dobio je na dar i zlatne rukavice.
Franka Fonović u kategoriji do 55 kilograma i Katarina Cukarić u kategoriji plus 65 kilograma u konkurencijin starijih kadeta osvojile su broncu.

- 06:47 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Karlovac open-2013.

- 06:35 - Komentari (0) - Isprintaj - #

utorak, 24.09.2013.

Franka Fonović i Filip Grbić pobjednici otvorenog prvenstva Balkana

Vijesti sa kickboxing natjecanja „ Balkan Open 2013.“ održanom u Tešnju 15.06.2013. Franka Fonović i Filip Grbić pobjednici otvorenog prvenstva Balkana

Na kickboxing natjecanju „ Balkan open 2013.“, u organizaciji Kickboxing saveza Bosne i Hercegovine i svjetske kickboxing federacije, Labinjani su osvojili 6 odličja: 3 zlatna, 2 srebrna i jedno brončano.
- Franka Fonović ponovo je odlično odradila natjecanje osvojivši dva zlatna odličja u starijim kadetkinjama, jedno u lightcontactu u kategoriji do 55 kilograma, a drugo u istoj kategoriji u pointfightingu (semicontactu). Osvojila je i srebro u pointfightingu , takođe u kategoriji do 55 kilograma ali u konkurenciji juniorki.
- Filip Grbić zlatni je u pointfightingu kod mladih kadeta u kategoriji do 42 kilograma, dok je u kategoriji do 47 kilograma osvojio srebrno odličje. Nastupio je i u konkurenciji starijih kadeta u kategoriji do 42 kilograma i tu osvojio broncu.
Franka je ovim rezultatom završila seriju izvrsnih rezultata pa je kao državni prvak u lightcontactu u kategoriji do 55 kilograma kod starijih kadetkinja, najozbiljniji kandidat za sastav reprezentacije, za nastup na europskom prvenstvu.

- 22:00 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Franka Fonović osvojila dva zlata na Alpe-Adria open

Izvještaj sa Međunarodnog Kupa u kickboxingu „Adria kup 2013“ održanom u Puli 11.05.2013.
Labinjani osvojili 13 odličja. Franka Fonović osvojila dva zlata.

Na međunarodnom kupu „ Adria kup 20103“, u organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i kickboxing kluba „Lav“ iz Pule, nastupilo je 310 natjecatelja iz 31 kluba Slovenije, Italije, mađarske i Hrvatske. Natjecanje je odžano u tatami disciplinama za sve uzraste.
Labinski natjecatelji se sa ovog natjecanja vraćaju sa 13 odličja od kojih 4 zlatnih, 3 srebrnih i 6 brončanih.
Franka Fonović je bila odlična te osvojila dva zlata i to u pointfightingu i lightcontactu u starijim kadetima, kategorija do 55 kilograma.
Marino Faraguna ima srebro u pointfightingu u juniorima u kategoriji do 63 kilograma, a broncu u seniorima u istoj kategoriji.
Dobri su bili i Filip Grbić sa srebrom u starijim kadetima u kategoriji do 42 kilograma, Alma Franković kod djevojčica do 32 kilograma Toni Hrelja sa srebrom i Erik Bertoša sa broncom kod dječaka do 32 kilograma.
Zbog odustajanja protivnika zlato ima i Valter Sandrić, dok se sa dvije bronce okitila i Leila Pilaković i to kod starijih kadetkinja i juniorki do 60 kilograma.

- 21:53 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Franka Fonović prvakinja Hrvatske

- 21:50 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Na Prvenstvu Hrvatske u lightcontactu za starije kadete održanom u Šibeniku Franka Fonovićje ukategoriji do 55 kilograma osvojila prvo mjesto i zlatnu medaljui time postala prvakinja Hrvatske za 2013. godinu. Leila Pilaković osvojila broncu u istoj kategoriji. Filip Grbić osvojio broncu ukategoriji do 42 kilograma

- 21:42 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Filipu Grbiću bronca na Prvenstvu Hrvatske

- 21:39 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Filipu Grbiću broncana Prvenstvu Hrvatske

Vijest s kickboxing Prvenstva Hrvatske u pointfightingu (semicontactu) za starije kadete, održanom u Splitu, 23.03.2013. Filipu Grbiću bronca.

U subotu je u Splitu , u organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i domaćeg kickboxing kluba „Pitt bul“ , održano Prvenstvo Hrvatske u pointfightingu (semicontactu) za starije kadete. Na Prvenstvu Hrvatske Filip Grbić je u kategoriji do 42 kilograma osvojio treće mjesto i brončano odličje. Filip, iako je još mladi kadet, dobro odradio natjecanje u starijem uzrastu. Odlično je prošao uvodne borbe, ali je u borbi za finale poražen od prvaka Hrvatske i trećeplasiranog sa svjetkog prventva.U borbi za medalju poraženi su Leila Pilaković u kategoriji do 60 kilograma i Marin Stepčić u kategoriji do 42 kilograma.

- 21:22 - Komentari (0) - Isprintaj - #

MarinoFaraguna pobjednik svjetskog kupa.

- 21:18 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Vijesti sa Svjetskog Kupa u kickboxingu Bestfighter 2013 održanom u Riminiju 31.05. - 02.06.2013.
Labinjani osvojili 4 odličja. MarinoFaraguna pobjednik svjetskog kupa.
Na Svjetskom Kupu „Bestfighter 2013.“, u organizaciji svjetske kickboxing federacije i talijanskog kickboxing saveza, nastupilo je 1710 natjecatelja iz 21 države.
Na natjecanju labinski su natjecatelji nastupili u diciplini semicontact (pointfighting) u kojem je Marino Faraguna u konkurenciji juniora i seniora u kategoriji do 65 kilograma osvojio zlato. Filip Grbić osvojio je broncu u konkurenciji starijih kadeta u kategoriji do 47 kilograma.
Sjajna je bila i Franka Fonović koja je nastupala i u lightcontactu u konkurenciji starijih kadetkinja te osvojila broncu u kategoriji do 55 kilograma.
Korak do zlata bio je Marino i u kick-lightu u istoj kategoriji, no iako je stalno vodio, na kraju je posustao te se zadovoljio srebrnom medaljom. Labinski osvajači medalji poraženi su na natjecanju samo od pobjednika svjetskog kupa.

- 21:15 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Marino Faraguna, prvak Hrvatske u pointfightingu.

- 21:09 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Vijest s kickboxing Prvenstva Hrvatske u pointfightingu za seniore i mlađe kadete, te Prvenstva Hrvatske u lightcontactu za juniore, održanom u Rijeci, 20.04.2013. Marino Faraguna, prvak Hrvatske u pointfightingu.

U subotu je u organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i kickboxing saveza Primorsko goranske županije, održano Prvenstvo Hrvatske u pointfightingu za seniore na kojem je Marino Faraguna u kategoriji do 63 kilograma osvojio prvo mjesto i zlatno odličje te time postao prvak Hrvatske za 2013. godinu. Iako je u borbi za finale Marino imao za protivnika svjetskog prvaka iz 2007. te je već u prvoj rundi gubio sa 4:0, kroz tri runde sustizao je protivnika te na kraju pobijedio sa bodom razlike. Ni finalni meč nije bio puno lakši. Još jedan šampion našao se Marinu na putu za prvaka. Marino je stalno vodio sa bodom razlike, ali je protivnik izjednačio u zadnjoj sekundi treće runde. No produžetak je Marino odradio šampionski te pobijedio sa tri boda prednosti. Marino Faraguna u ovoj godini na Prvenstvima Hrvatske ima tri zlata i jedno srebro. Dva zlata ima u seniorima u pointfightingu i kicklightu, jedno u juniorima u kicklightu sve u kategoriji do 63 kilograma, dok srebro ima u juniorima u fullcontactu u kategoriji do 60 kilograma. Drugi labinski predstavnik u seniorima Valter Sandrić u kategoriji do 84 ima srebro,dok je Ivan Augustinović ostao bez medalje.
U Prvenstvu Hrvatske u pointfightingu za mlađe kadete broncu su osvojili Filip Grbić i Marin Stepčić u kategoriji do 42 kilograma, kao i Alma Franković u kategoriji do 32 kilograma ali u konkurenciji mlađih kadetkinja. Odlični Erik Betoša i Toni Hrelja su usvojim kategorijama peti.
Na Prvenstvu Hrvatske u lightcontactu za juniorke Franka Fonović osvojila je broncu.

- 21:03 - Komentari (0) - Isprintaj - #