Kickboxing-Budokai Labin

nedjelja, 23.02.2014.

FRANKA FONOVIĆ-dvostruko zlatnana Europskom kupu

Vijest sa Europskog kupa u kickboxingu „Karlovac Open2013.“ održanom u Karlovcu,08 i 09.02.2014. Franki Fonović dvostruko zlato .

U Karlovcu je u organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i kickboxing kluba „Tigar“ iz Karlovca održan Europski kup u kickboxingu. Na ovom natjecanju nastupilo je 115 klubova sa 1265 natjecatelja iz 15 država. Labinjani su osvojili 6 odličja : 2 zlata, jedno srebro i 5 bronci.
Najuspješnija kod Labinjana bila je Franka Fonović koja je osvojila dvostruko zlato i to u pointfightingu i lightcontactu u kategoriji do 60 kg kod starijih kadetkinja,dok je težoj skupini, do 65 kilograma osvojila srebro. Porazila ju je jedino ruska natjecateljica koja je ujedno proglašena najboljom natjecateljicom kod starijih kadetkinja.
Marino Faraguna je osvojio dvije bronce u pointfightingu u juniorima i seniorima u kategoriji do 63 kilograma. Zaustavljen je u borbi za finale od ruskog i mađarskog natjecatelja. Iako se zna da su ovo velesile u kickboxingu, Rusija sveukupno,Mađarska u pointfightingu, Marino je kvalitetno odradio natjecanje.
Brončanu medalju u pointfightingu osvojio je Erik Bertoša kod dječaka u kategoriji plus 32 kilograma

- 17:41 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Filip Grbić i Marino Faraguna trostruko zlatni.

Vijest sa Županijskog kickboxing prvenstva u pointfightingu , lightcontactu i kicklightu.

U Bujama je 01.02.2014. održano Županijsko kickboxing prvenstvo u tatami disciplinama tj. u pointfightingu, lightcontactu i kicklightu. Nastupilo je 200 natjecatelja iz 8 istarskih klubova. Športaš Labina za 2013-tu godinu Marino Faraguna nije imao puno vremena za slavlje nakon Izbora športaša Labina. Ponovio je lanjski uspjeh osvajanjem 3 zlata. Iako je još uvijek u kategoriji do 63 kilograma nastupio je u kategoriji do 69 u pointfightingu kod juniora,i u spojenim kategorijama do 69 i do 74 kilograma u kicklightu kod juniora i pointfightingu kod seniora. U sve tri kategorije osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju. Ujedno je proglašen najboljim natjecateljem u kicklightu kod juniora i pointfightingu kod seniora za što je nagrađen od strane organizatora zlatnom statuom kickboxača.
Trostruko zlato osvojio je Filip Grbić i to u pointfightingu kod mlađih kadeta i kod starijih kadeta u kategoriji do 47 kilograma,te u lightcontactu kod starijih kadeta u istoj kategoriji.
Županijski prvaci postali su još Ivan Augustinović u lightcontactu do 74 kilograma kod seniora,koji je ujedno proglašen najboljim seniorom u lightcontactu, također nagrađen zlatnom statuom, te Erik Bertoša u pointfightingu kod dječaka u kategoriji plus 32 kilograma i Roko Brenković u kategoriji do 57 kilograma u pointfightingu kod juniora.

- 17:38 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Vijesti sa 1.kola županijske lige u pointfightingu, lightcontactu i kicklightu održanog u Puli 18.01.2014.

Na natjecanju, u organizaciji Istarskog kickboxing saveza nastupilo je 8 istarskih klubova sa natjecatelja.

Ovim su natjecanjem labinski natjecatelji otvorili ovogodišnju sezonu. Liga će se održati u 4 kola. U prvom su kolu labinski natjecatelji stigli i do prvih bodova.
Filip Grbić osvojio je 6 bodova u pointfightingu u kategoriji do 47 kilograma kod mladih kadeta. Isti učinak imala je i Franka Fonović u pointfightingu u kategoriji do 60 kilograma. Marino Faraguna je nastupao u nešto težoj kategoriji te osvojio 5 bodova, 3 u kicklightu u kategoriji do 69 kilograma, a 2 u pointfightingu u kategoriji do 74 kilograma. Isti broj bodova osvojio je Ivan Augustinović, tri u pointfightingu, a 2 u lightcontactu u kategoriji do 74 kilograma kod juniora.
Po 4 boda osvojili su u pointfightingu Erik Bertoša kod dječaka u kategoriji plus 32 kilograma, kao i Toni Hrelja u kategoriji do 32 kilograma kod mladih kadeta.
Po 2 boda osvojili su Leila Pilaković u pointfightingu kod juniorki do 60 kilograma, kao i Valter Sandrić kod seniora u kicklightu u kategoriji do 84 kilograma.

- 17:36 - Komentari (0) - Isprintaj - #