Kickboxing-Budokai Labin

nedjelja, 26.12.2010.

Vijest sa kickboxing natjecanja “Croatia Open Final Fights 2010”. Marino Faraguna pobjednik Croatia opena-2010. Labinjanima 4 odličja.

U Rijeci je pod patronatom Svjetske kickboxing federacije WAKO, a u organizaciji Hrvatskog kickboxing saveza i kickboxing kluba “Sušak” iz Rijeke održano međunarodno kickboxing natjecanje “Croatia Open Final Fights 2010”. Nastupilo je stotinjak klubova iz 13 zemalja sa 838 natjecatelja .
Na ovom natjecanju koje je po jačini odmah iza Svjetskog kupa, najuspješniji natjecatelj u labinskoj ekipi bio je Marino Faraguna koji je u starijim kadetima u lightcontactu u kategoriji do 42 kilograma osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju. U zadnja dva mjeseca Marino je u toj disciplini osvojio Hrvatski kup, pa Slovenija open i sada Croatia open.
Brončane medalje u lightcontactu osvojili su još Katarina Cukarić u kategoriji do 65 kilograma i Almir Hodža u kategoriji do 69 kilograma, te Sandi Paliska Smoković u semicontactu u kategoriji do 63 kilograma, svi u konkurenciji starijih kadeta.
Ovime su završila natjecanja u ovoj godini, o kojoj su natjecatelji kickboxinga kluba“Budokai Labin“ ,na natjecanjima od Županijskog do Svjetskog Prvenstva, osvojili 272 odličja, stotinjak odličja više nego prošle godine, kada su osvojili 169.
Od ukupno 272 odličja 94 su zlatna, 84 srebrna, 94 brončana:
- Osvojena je jedno odličje na Svijetskom Prvenstvu ( Katarina Cukarić),
- 6 odličja na Svijetskom Kupu (Ilaria Milevoj, Katarina Cukarić, Marino Faraguna,svi po dva odličja),
- 20 odličja na Prvenstvu Hrvatske,
- 10 odličja na Hrvatskom Kupu.
- 121 odličja na međunarodnim natjecanjima - 40 izvan Hrvatske ( Italija, Slovenija, Bosna i Hercegovina),a 81 u Hrvatskoj.