Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

14.11.2009., subota

HNK Čapljina jesenski prvak Druge lige FBiH - Jug!

Sigurnom pobjedom od 3:0 nad Tomislavom, nogometaši Čapljine su jedno kolo prije kraja prvog dijela osigurali jesenski naslov. Čapljinci trenutno drugoplasiranoj Slogi bježe devet bodova s tim da Sloga sutra na svom terenu igra s Lokomotivom susret 14. kola u kojoj bi sve osim pobjede Uskopljana bilo iznenađenje. Već u 4. minuti utakmice Čapljinci su pogotkom Alena Čehajića poveli te su tako dali do znanja da neće biti nikakvog opuštanja i da su im ovi bodovi jako potrebni za naslov jesenskog prvaka.

Domaći nogometaši su bili puno dominantniji i konkretniji, a najbolju prigodu za povećanje vodstva imao je Jusufbašić iz jedanaesterca kojeg je izborio Bajrić, ali je gostujući vratar Ivković dobro reagirao i obranio udarac mladog nogometaša Čapljine. Do kraja prvog dijela mreže se nisu tresle, a na novi pogodak se čekalo sve do 73. minute kada se Jusufbašić upisao u listu strijelaca te tako iskupio za nerealizirani jedanaesterac s početka utakmice.

Konačni rezultat postavio je Damir Obad u 85. minuti nakon asistencije Zubca koji je lijepo prošao po lijevoj strani te ubacio na pet metara gdje se našao Obad. U posljednjem kolu jesenskog dijela Čapljina će gostovati u Drežnici kod Sokola, gdje, s obzirom na razliku u kvalitetu ove dvije momčadi, tri boda ne bi trebala doći u pitanje.