Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

30.08.2008., subota

Nogomet:Teška pobjeda Čapljine

Čapljina je u 3.kolu Prve lige FBIH uspjela pred svojim gledateljima ostvariti i drugu domaću pobjedu,a ovaj put su slavili protiv Rudara iz Kaknja.Ova je pobjeda vrlo teško izborena,ali zbog borbenosti i htjenja naših igrača ona je i zaslužena.Rudar,koji je ove sezone jedan od kandidata za Premijer ligu se pokazao kao vrlo jaka i moćna momčad koja se bori sve do zadnje minute.Početak utakmice je pripao domaćoj momčadi koja prvu priliku stvara u 10.minuti kada Glavina vrlo dobro puca iz slobodnjaka,ali gostujući vratar Hadžić brani.Nekoliko minuta kasnije Dodig sjajno nalazi Glavinu koji s pet metara glavom loptu šalje iznad Rudarovog gola.U 21.minuti Čapljina stvara najbolju priliku u prvom poluvremenu.Gostujuća obrana slabo izbija loptu na svojih šesnaest metara,a sjajni Jure Glavina iz voleja pogađa gredu.Ovaj fantstičan udarac mladog širokobriježanina je imamio ogroman pljesak na tribinama Bjelava koji su bile vrlo dobro popunjene.U 37.minuti gosti upućuju udarac koji na sreću odlazi pokraj čapljinskih vrata.Do kraja poluvremena nije zabilježena nijedna ozbiljnija prilika,a može se reći da je prvo poluvrijeme pripalo čapljinskim nogometašima.U drugo poluvrijeme bolje ulaze igrači Rudara koji već u 46.minuti ozbiljnije prijete Soldi koji brani Ljeljakov udarac.U 54.minuti gostujući igrač Prkić vrlo dobro šutira s 20-ak metara,ali sjajni Soldo loptu skreće u korner.Već iz toga kornera je stvorena nova prilika te nakon ubačaja Ilića Karić gađa glavom,ali je Soldo opet na pravom mjestu.Kakanjci nakon toga potupno dominiraju terenom i stvaraju prilike,ali nijednu nisu iskoristili.U 67.minuti najbolji strijelac Rudara Aner Ljeljak se opet našao u sjajnoj poziciji,ali njegov udarac sjajno brani Soldo,a njegove odlične obrane publika nagrađuje pljeskom.
I sve neiskorištene prilike su se kakanjcima odbile o glavu u 70.minuti kada golman Hadžić ruši Proletu u šesnaestercu,a sudac Kožul bez mišljenja pokazuje na bijelu točku.Jedanaesterac je bio "čist kao suza" ,a najveću pogrešku je napravio upravo Hadžić kojem je,nakon loše procjene ostalo samo srušiti čapljinskog igrača.Odgovornost je na sebe preuzeo Bošković koji pogađa za 1:0 i za velika tri boda.Gostujući golman je pogodio stranu,ali udarac Boškovića ipak nije obranio.Ovaj pogodak je donio veliko slavlje gledateljima kojih se danas skupilo oko 400 i navijačima Patriotima koji su i danas bodrili svoju momčad.Ova utakmica i nije prošla u fer i korektnoj igri te je sudac Kožul bio prisiljen pokazati osam žutih kartona,po četiri s obje strane.Bez obzira što je momčad Rudara bila možda i bolja,pogotovo u drugom povremenu Čapljina je došla do novih važnih bodova koji ih ostavljaju u gornjem dijelu tablice.Čapljina će sljedeće kolo gostovati u Sarajevu kod sjajnog Olimpika koji zasada ima stopostotan učinak i s maksimalnih devet bodova se nalazi na drugom mjestu.Zanimljivo je da se tri od pet momčadi(Olimpik,Vitez i Čapljina) koje su prošle sezone izborili ulazak u Prvu ligu nalaz na prva četiri mjesta dok se bivši premijerligaši Žepče i Jedinstvo i nisu baš proslavili u prva tri kola.Susjedni GOŠK je u ovom kolu poražen u Livnu rezultatom 2:1 te se s četiri boda nalazi na sedmom mjestu.Čapljina će sljedeću domaću utakmicu igrati za dva tjedna kada na Bjelave dolazi ekipa Viteza.

Večeras europski Superkup

Večeras će se u Monte Carlu odigrati europski Superkup u kojem će snage odmjeriti pobjednik Lige prvaka Manchester United i pobjednik Kup Uefa Zenit.Nijedna ekipa trenutno nije u nekoj formi,ali bez obzira na to nadamo se da ćemo vidjeti nogomet kakav se i očekuje.Manchester je u prva dva kola Premiershipa uhvatio četiri boda što je dovoljno za šesto mjesto dok se i Zenit nalazi na šestom mjestu u ruskom prvenstvu,ali nakon 19.kola.Bez obzira na neidealnu situaciju,oba trenera su optimistična pred ovaj meč i na teren će poslati najjače snage:"Aršavin putuje s nama u Monte Carlo,no još nisam odlučio hoće li igrati ili ne",rekao je trener Zenita Dick Advocaat.Za Zenit će zaigrati novo pojačanje Danny,koji je za 30 milijuna eura stigao iz Dinama iz Moskve te naš Ivica Križanac.S druge strane,Sir Alex Ferguson je imao problema s ozljedama,suspenzijama pa mu na ruku nisu išle ni Olimpijske igre,ali će za večerašnju utakmicu imati većinu igrača na okupu.
"Želimo osvojiti Superkup!No,ova utakmica mi je vrlo važna da vidim igrače koji do sada malo igrali.Igrat će i Evra i Rooney,a moguće je da zaigra i Hargreaves.Ne možemo računati na Carricka,Ronalda i Giggsa" , objasnio je Ferguson.Ako Zenit bude večeras slavio,biti će prvi ruski klub koji se može pohvaliti tim uspjehom.S druge strane,Ferguson u riznici ima dva ta trofeja.Utakmica počinje u 20:45h s izravnim prijenosom na OBN televiziji dok snimku možete gledati u 22:10h na HRT-u 2.
- 18:39 - Komentari (0) - Isprintaj - #

27.08.2008., srijeda

Rudar s respektom dolazi u Čapljinu

Čapljina će u trećem kolu Prve lige FBIH na Bjelavama dočekati ekipu Rudara iz Kaknja koja je ove godine jedna od favorita za Premijer ligu.Rudar je prošlo kolo na svom stadionu "razbio" Krajinu s 5:0 dok je prvo kolo remizirao s Bratstvom(2:2).Na konferenciji za novinare koja je danas održana u prostorijama FK Rudara trener kakanjaca Omer Kopić se osvrnuo na utakmicu u Čapljini.
"Činjenica da je Čapljina u prvom kolu savladala ekipu Budućnosti koja ima zavidan rejting na ovim prostorima i koja veoma rijetko na gostovanjima prima toliko golova i činjenica da je tek u 86. minutu primila gol u Gabeli govori da se radi o jednoj respektabilnoj ekipi",rekao je Kopić i dodao:"Međutim,imamo i mi kvalitet za nadigravanje i postizanje povoljnog rezultata.Taj povoljan rezultat znači da utakmicu ne treba izgubiti,a mislim da imamo znanja i snage da to postignemo.Nemamo ozlijeđenih igrača. Karić je počeo trenirati punim intenzitetom i otvaramo mogućnost njegovog ulaska u igru".Kopić ističe kako je Čapljina,bez obzira što je nova u ligi ozbiljna ekipa koju treba itekako respektirati.
"Nisam imao priliku gledati ekipu Čapljine,imam informacije iz medija,a prema novinarskim izvještajima odigrali su dvije dobre utakmice protiv ekipa koje visoko kotiraju u ovom takmičarskom rangu.Sve govori da je to protivnik za ozbiljan respekt.U suštini ja protivnike ne potcjenjujem niti precjenjujem.Znam šta može moja ekipa i nastojim biti realan.Tko visoko leti nisko pada.Oni jesu novajlije,ali ih moramo respektirati.Nitko vam ne dopušta da mu iz kuće bez otpora ili borbe iznesete nešto što je njegovo i mi znamo da je ekipa Čapljine dostojan i kao domaćin ozbiljan protivnik",završio je Omer Kopić.Utakmica između Čapljine i Rudara je na rasporedu u subotu u 17:00h na stadionu Bjelave,a prije svega želimo fer i korektnu igru.
- 20:27 - Komentari (0) - Isprintaj - #

24.08.2008., nedjelja

Nogomet:GOŠK-Čapljina 1:0

Nogometašima Čapljine je u drugom kolu Prve lige FBIH za dlaku izbjegao bod u Gabeli.Domaći nogometaši su pogotkom u 86.minuti uspjeli uzeti sva tri boda,a realno gledajući rezultat 0:0 bi bio najpošteniji.Trener Ante Markota je na teren poslao sljedeću jedanaestoricu:
Soldo,Zubonja,Žilić,Krešić,Proleta,Dodig,Glavina,Bošković,Obad,Bilać i Zubac.Zbog izgradnje tribina na Podavali u Gabeli se okupilo oko 400 gledatelja koji su najprije vidjeli izrazito domaćinsko suđenje pa tek onda nekakav nogomet.U utakmicu su bolje ušli domaćini koji su više prijetili i napadali,ali u početku utakmice nismo vidjeli opasnijih šansi.U nastavku se igra uglavnom vodila na sredini terena pa samo tako rijetko kad mogli vidjeti izgledniju priliku.Domaćini su više imali loptu u nogama dok su čapljinci iz svakog napada napravili priliku za gol,ali nažalost nijednu nisu iskoristili.Kao što smo rekli,gledatelji su imali priliku vidjeti izratito domaćinsko suđenje koje je uvelike štetilo našim nogometašima,a glavni sudac Denis Begović iz Gradačca je sve granice prešao svirajući nepostojeći jedanaesterac za GOŠK.Da stvar bude još gora,penal je sviran u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada su se svi pomirili da se na odmor odlazi s rezulatom 0:0.
Igrači Čapljine i GOŠK-a
Da se s tim rezultatom ipak ode na odmor pobrinuo se sjajni golman Čapljine Soldo koji sigurno brani jedanesterac, treba napomenuti da upravo Soldo bio prvo ime u čapljinskim redovima na ovoj utakmici.U drugom poluvremenu GOŠK preuzima incijativu na terenu dok se čapljinci,zadovoljni rezultatom povlače u obranu.To je donijelo česte napade domaćina,ali je Soldo sjajnim intervencijama spasio nekoliko izglednih prilika Lavova.U 56.minuti Glavina sa 16-17 metara iz slobodnjaka pogađa vanjski dio mreže,a to bila možda i najizglednija prilika Čapljine u drugom dijelu.Dvije minute kasnije i domaćini imaju slobodnjak sa skoro iste udaljenosti,a Marković prebacuje čapljinski živi zid,ali opet sjajno reagira Soldo.
I u 86.minuti domaćini postižu pogodak.Kulačić i Pehar su lijepo izigrali obranu Čapljine na desnoj strani,a Marković šalje loptu iza Soldinih leđa te donosi velika tri boda svojoj momčadi.Bez obzira što je iz Gabele otišla bez ijednog boda,Čapljina je pokazala da je ozbiljna momčad te da je nitko neće lako pobjediti.Usprkos suđenju,nije se ni moglo očekivati nešto od čapljinske momčadi ,iako su bili vrlo blizu bodu.Ovaj derbi je što se tiče navijanja ispunio sva očekivanja pa su tako na utakmicu došli i domaći navijači Lavovi i čapljinski Patrioti koji su došli u vrlo velikom broju i koji su uvelike nadglasali domaćine.Bilo je tu i baklji i petardi i topovskih udara,a sudačka trojka je nekoliko minuta prije kraja odlučila ne nastaviti meč dok se čapljinski navijači ne odstrane s utakmice.Jedan dio je odstranjen dok je drugi ostao do posljednje sekunde bodriti svoju momčad.U upravi Čapljine su zadovoljni odazivom navijača Patriota te se još veća posjećenost očekuje u sljedećem kolu kada Čapljina na Bjelavama dočekuje Rudara iz Kaknja(30.8.-subota,17:00h).

Sve spremno za veliki derbi

Drugo kolo Prve lige FBIH nam donosi veliki lokalni derbi između HNK Čapljine i NK GOŠK-a.Obe ekipe su spremne za ovaj meč,a jedini nedostatak će biti tribine koje su u izgradnji pa će tako oboma nedostajati navijanje i podrška s tribina.U Čapljini se atmosfera digla nakon dobre igre i pobjede u prvom kolu protiv Budućnosti(3:1):"Nakon brojnih nedaća konačno su svi zdravi i spremni za igru.U Gabelu idemo rasterećeni.GOŠK je domaćin i ima iskusniju ekipu,mi nemamo nikakav imperativ,ali se nećemo olako predati.Ukoliko naši mladi igrači ne podlegnu atmosferi,bit će to dobra utakmica"-izjavio je trener Čapljine Ante Markota.S druge strane,GOŠK će u ovoj utakmici biti oslabljen za stopera Iliju Stojanova i veznjaka Vladimira Ljubojevića koji nemaju pravo nasupa zbog crvenih kartona.Evo što o ovoj utakmici misli trener GOŠK-a Damir Borovac:"Objektivno smo bolja momčad i nastojat ćemo to potvrditi na terenu.U planu nam je da dobijemo sve domaće utakmice,a Čapljina je prva na putu k ostvarenju tog cilja".
Utakmica se igra u nedjelju,a nadamo se da će naši momci uspjeti ostvariti povoljan rezultat u Gabeli.

Pregled 1.kola Prve lige FBIH

U subotu je odigrano 1.kolo Prve lige FBIH u kojem je postignuto 15 golova,a uspješniji su bili domaćini nego gosti.Domaćini su ostvarili četiri pobjede dok su dva gosta uspjela odnijeti pun plijen.U dva meča su podijeljeni bodovi.Nakon prvog kola na čelu tablice se nalazi naša Čapljina koja je rezultatom 3:1 uspjela savladati Budućnost iz Banovića.Po tri boda ima još pet klubova,ali Čapljina zahvaljujući gol razlici ima prvo mjesto.Najvrijednije bodove(gostujuće) su uzeli Žepče,koje je slavilo u Livnu te Olimpik koji je minimalnim rezultatom pobjedio Ozren.Sljedeći čapljinski protivnik GOŠK Gabela također može biti zadovoljan rezultatom u gostima jer je u Krajini izvukao bod,a osim njih bod je uzeo i Rudar koji je u Gračanici odigrao 2:2.Od ostalih domaćih pobjeda treba izdvojiti slavlje Iskre protiv Jedinstva,a konačni rezultat u Bugojnu je bio 1:0.Iskra je ovom pobjedom dobro otvorila sezonu u kojoj će igrati jednu od važnijih uloga za ulazak u Premijer ligu.Bosna je u Visokom minimalno slavila protiv novalije Omladinca iz Mionice dok je također novalija Vitez,iako je imao malo vremena da se pripremi za Prvu ligu kod kuće pobjedio SAŠK Napreadak.Ovo kolo nam je donijelo gotovo i očekivane rezultate,ali jedini hendikep je bio za gledatelje koji se i nisu baš nagledali golova.

Nogomet:Čapljina-Budućnost 3:1

Nogometaši Čapljine su u prvom kolu Prve lige FBIH uvjerljivo slavili protiv Budućnosti iz Banovića,a konačni rezultat je glasio 3:1.Na tribinama Bjelava se okupilo oko 500 gledatelja koji na kraju nisu požalili što su došli.Utakmica u kojoj smo vidjeli četiri pogotka s mnogo prilika i uzbuđenja je okončana pobjedom bolje momčadi koja je cijelo vrijeme bila konkretnija.Na početku utakmice je uslijedilo ispitivanje snaga pa taj dio i nije bio zanimljiv.Nešto kasnije Čapljina vodi ritam te više napada i prijeti vrataru Budućnosti dok gosti najviše prijete ubačajima sa strane.U prilog gostima je išla i nesigurnost čapljinskog vratara Jurkovića koji je nekoliko puta loše intervenirao,ali na sreću gosti to nisu znali kazniti.Sredinom prvog poluvremena Čapljina dolazi do zasluženog vodstva,a strijelac je bio Glavina koji s nekih 18-tak metara precizno gađa donji lijevi kut gostujućeg gola.Nakon tog gola atmosfera na stadionu se popravila,a igrači su dobili dodatni motiv te su do kraja poluvremena uspjeli napraviti još nekoliko prilika koje na žalost nisu iskorištene pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za Čapljinu.Početak drugog poluvremena je donijeo dominaciju Čapljine koja je i dalje prijetila gostujućem golu.Budućnost je također imala svojih prilika koje na našu sreću nisu iskorištene.Nakon petnaestak minuta igre u drugom poluvremenu gosti izjednačuju.Igrač Budućnosti izlazi sam pred golmana Jurkovića te sigurno pogađa za 1:1.Domaći traže zaleđe,ali glavni sudac ipak priznaje gol.Nakon toga čapljinci psihički padaju te Budućnost preuzima igru u svoje ruke,ali to neiskorištavaju i ne postižu drugi pogodak.U nastavku utakmice se pravi veliki pritisak na suca koji sredinom drugog poluvremena svira jedanaesterac za Čapljinu kojeg je izborio Jure Glavina.Što se tiče regularnosti ovog penala,može se reći da on i jest bio s obzirom da je gostujući igrač s leđa gurnuo Glavinu.Igrač Čapljine sigurno pogađa s 11 metara te opet dovodi svoj tim u vodstvo.Čapljina nakon toga potpuno dominira terenom te su sjajnu igru okrunili još jednim pogotkom kojeg glavom postiže Radenko Zubonja.Do kraja se rezultat nije mjenjao,a Čapljina je tako upisala vrlo važnu pobjedu koja im donosi prva tri boda u novoj sezoni.Treba reći da je utakmica prošla u fer i korektnom ponašanju kako na terenu tako i na tribinama.Čapljina će sljedeće kolo igrati regijski derbi protiv gabelskog GOŠK-a,a nadamo se da će i tu doći do bodova.

Rezultati 1.kola Prve lige FBIH:
Bosna-Omaldinac 1:0
Troglav-Žepče(nepoznato)
Vitez-SAŠK Napredak 1:0(neslužbeni rezultat)
Bratstvo-Rudar Kakanj 2:2
- 00:01 - Komentari (0) - Isprintaj - #

16.08.2008., subota

Počinje Prva liga FBIH

Danas počinje nova sezona Prve lige FBIH u kojoj se ove godine natječe i naša Čapljina.Čapljina će prvo kolo igrati danas u 17:30h protiv Budućnosti iz Banovića,a pošto igra kući Čapljina ima veliku prednost(znamo što domaći teren znači u bosansko-hercegovačkim ligama).Momčad Banovića ima iskustvo u Prvoj ligi što je jako potrebno pa će to biti jedan plus za goste.Trener Ante Markota na raspolaganju ima većinu vrlo mladih igrača koji naravno nemaju nikakvo iskustvo i kojima je ovo debi u Prvoj ligi.Nadamo se da će naši čapljinci iskoristiti domaći teren i doći do prvih bodova u ligi te im želimo puno sreće.Od ostalih susreta 1.kola zanimljiv će biti dvoboj Iskre i Jedinstva u Bugojnu te Troglava i Žepča u Livnu.Momčad Drinovaca je istupila iz lige,a umjesto nje ulazi NK Vitez koji će prvo kolo igrati protiv SAŠK Napretka.

Nogomet:Čapljina-Grude 5:0

Čapljina je napokon uspjela ostvariti i drugu pobjedu na pripremama,a slavili su protiv drugoligaša Gruda rezultatom 5:0.Nakon loših igara Čapljina je pokazala nešto bolju igru te na kraju zasluženo slavila.Ovo je bila druga utakmica novog trenera Ante Markote te je nakon remija s Neretvancem upisao i prvu pobjedu.Čapljina je u utakmicu ušla mnogo bolje te je s nekoliko dobrih akcija pokazala da je kvalitetnija momčad.Prvu priliku na utakmici je imao Zubac koji s lijeve strane šutira po zemlji,a lopta odlazi nekoliko centimetara pokraj gola.Čapljina je i dalje prijetila i stvarala šanse dok su gosti pokušavali ugroziti čapljinski gol samo iz kontri.Čapljina je u vodstvo stigla u prvom poluvremenu kada stoper Majkl Proleta s pet metara pogađa mrežu gostiju te dovodi čapljince u zasluženo vodstvo.S tim rezultatom se otišlo na odmor.Početkom drugog poluvremena gosti stvaraju nekoliko prilika,ali uglavnom bezopasnih.U prvom dijelu drugog poluvremena Čapljina povećava svoju prednost zahvaljujući igraču Gruda koji matira svog golmana te osigurava pobjedu domaćina.Nogometaši Čapljine ne staju s napadima što je rezultatiralo još jednim pogotkom,a strijelac za 3:0 je bio Obad.U strijelce se upisao i mladi širokobrijažanin Pero Bilać koji je,nakon što je prešao jednog igrača Gruda savladao gostujćeg golmana i povisio vodstvo.Majkl Proleta je svoju sjajnu igru okrunio još jednim golom te je pred sami kraj utakmice nakon ubačaja iz kornera opet pogodio gostujuću mrežu.Čapljina je tako upisala i drugu pobjedu na pripremama koja je vrlo dobro došla za psihičko uzdizanje ekipe koja će u nadolazeću subotu na Bjelavama dočekati Budućnost iz Banovića.Trenera Markotu i dalje muče ozljede pa tako u ovoj utakmici nisu igrali Glavina,Šiljeg,Soldo,Kraljević i Eminovć.

Nogomet:Smjenjen trener Bošković

Jučer je trener Čapljine Nikola Bošković smjenjen s dužnosti,a povod takve odluke uprave su loši rezultati u pripremnim utakmicama.Poraz od Brotnja je kap koja je prelila čašu te se uprava odlučila na ovakav potez.Boškovića će na klupi zamijeniti dosadašnji trener juniora Čapljine Ante Markota koji ima vrlo malo vremena da posluži i uigra ekipu.Čapljina je u dosadašnjih pet utakmica upisala samo jednu pobjedu,dva remija te dva poraza uz dva postignuta dva te sedam primljenih golova.Markota će svoj debi na klupi Čapljine imati već danas kada opuzenski Neretvanac gostuje na Bjelavama.Susret počinje u 18:00h.Prvenstvo počinje u subotu,a Čapljina prvo kolo igra pred domaćom publikom protiv Budućnosti iz Banovića.
- 13:37 - Komentari (0) - Isprintaj - #

04.08.2008., ponedjeljak

Odgođena Liga Mjesnih zajednica Čapljine

Oko Lige Mjesnih zajednica Čapljine se izgleda još uvijek "nateže".Najveći problem je nezainteresiranost ekipa te se do jučer prijavilo samo sedam momčadi.Prvi rok prijave učesnika je bio 15.srpanj,zatim 1.kolovoz,međutim to nije donijelo nikakve promjene po pitanju broja ekipa.Zadnji rok početka ovog turnira,čiji je pokrovitelj Karlovačka pivovara je 15.kolovoz,a ako se turnir ikako održi na njemu će sudjelovati sedam ekipa,a pobjednik će predstavljati Čapljinu u Ligi 6 MZ,čiji je termin odigravanja od 25.kolovoza do 2.rujna.Branitelj titule osvojene prošlog ljeta je momčad Zvirovići/Prćavci.
Izgleda kako grad Čapljina gubi ljetne malonogometne turnire koji su u prethodnih šest godina redovno punili tribine sportskog centra.
- 23:55 - Komentari (1) - Isprintaj - #

03.08.2008., nedjelja

Pobjeda Dinama,remi Hajduka

Danas je odigrano drugo kolo 1.HNL u kojem su ostvarene tri domaće te dvije gostujuće pobjede dok je susret na Poljudu završio neriješeno.U ovom kolu je postignuto 12 pogodaka što je za jedan manje od prošlog kola.Najveće iznenadenje je gostujuća pobjeda novog prvoligaša Croatia Sesveta,koje su s igračem manje minimalnim rezultatom uspjeli slaviti u Šibeniku.Dinamo je jedini klub s stopostotnim učinkom u prva dva kola te su se današnjom pobjedom nad Interom izdvojili na vrhu tablice.Strijelci za Modre su bili Sammir(2'),Tadić(63') i Tomić(90+3') dok za Zaprešićane pogodio Cavrić u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.
Sammirov pogodak za rano vodstvo Dinama
Pred oko 4000 gledatelja Dinamo je boljom i dominantnijom igrom očekivano pobjedio te ni u jednom trenutku nije bilo dilema oko pobjednika.Možda i jedini Dinamov konkurent za naslov prvaka Hajduk je na Poljudu remizirao s Varteksom,a konačni rezultat je bio 1:1.Varaždinci su u vodstvo došli već u prvoj minuti susreta,a nakon dvije odbijene lopte mrežu pogađa Smrekar te izaziva veliku radost na gostujućoj klupi.
Zagreb je šokirao Kantridu
Varteks je bio ravnopravan protivnik sve do početka drugog poluvremena,a onda Hajduk preuzima sve u svoje ruke te napada sa svih strana.Napadačka igra se isplatila u 56.minuti kada Kalinić s pet metara matira sjajnog Mađarića koji je najzaslužniji za osvojeni bod Varteksa.Hajduk je do kraja meča i dalje napadao te tražio pobjedu dok su Varaždinci prijetili tek iz kontri,ali rezultat se do kraja nije mjenjao.
Osijek je slavio u susjedskom derbiju
Od ostalih susreta treba izdvojiti gostujuću pobjedu Zagreba koji je golom Brkljače odnijeo sva tri boda iz Rijeke.Osijek je pred svojim gledatejima rezultatom 2:0 pobjedio Cibaliju dok je Slaven Belupo u Koprivnici slavio protiv Zadra(2:1).
- 23:15 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Kup:Čapljina ispala od Brotnja

Nakon što je na Bjelavama igrala neriješeno 1:1,Čapljina je u Čitluku rezultatom 1:0 poražena od Brotnja te je tako ispala iz Kupa FBIH.Čapljina je u prvom susretu bila bolja momčad te je imala više prilika,ali je opet problem bila realizacija koja muči trenera Boškovića.Jedini dobitak prvog susreta je bio povratak Eminovića koji se vratio na najbolji mogući način,postignutim pogotkom.Treba napomenuti da je Čapljina u gostima,kao i kući igrala bez nekoliko vrlo važnih igrača uz koje ima mnogo bolju igru.Utakmica u Čitluku se igrala u subotu te smo nakon 90 minuta dobili putnika u 1/16 finala Kupa BIH.Brotnjo je u drugoj utakmici bilo bolje te je na kraju zasluženo slavilo i prošlo dalje.Čapljini ostaje čekati prvenstvo koje počinje u subotu,9.kolovoza
te se što bolje pripremiti za prvu utakmicu koju će igrati na Bjelavama,a protivnik je Budućnost.Treba napomenuti da se veliki derbi s GOŠK-om igra drugo kolo u Gabeli te našim nogometašima želimo puno sreće u nadolazećoj sezoni.
- 20:21 - Komentari (0) - Isprintaj - #