Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

17.08.2008., nedjelja

Nogomet:Čapljina-Budućnost 3:1

Nogometaši Čapljine su u prvom kolu Prve lige FBIH uvjerljivo slavili protiv Budućnosti iz Banovića,a konačni rezultat je glasio 3:1.Na tribinama Bjelava se okupilo oko 500 gledatelja koji na kraju nisu požalili što su došli.Utakmica u kojoj smo vidjeli četiri pogotka s mnogo prilika i uzbuđenja je okončana pobjedom bolje momčadi koja je cijelo vrijeme bila konkretnija.Na početku utakmice je uslijedilo ispitivanje snaga pa taj dio i nije bio zanimljiv.Nešto kasnije Čapljina vodi ritam te više napada i prijeti vrataru Budućnosti dok gosti najviše prijete ubačajima sa strane.U prilog gostima je išla i nesigurnost čapljinskog vratara Jurkovića koji je nekoliko puta loše intervenirao,ali na sreću gosti to nisu znali kazniti.Sredinom prvog poluvremena Čapljina dolazi do zasluženog vodstva,a strijelac je bio Glavina koji s nekih 18-tak metara precizno gađa donji lijevi kut gostujućeg gola.Nakon tog gola atmosfera na stadionu se popravila,a igrači su dobili dodatni motiv te su do kraja poluvremena uspjeli napraviti još nekoliko prilika koje na žalost nisu iskorištene pa se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za Čapljinu.Početak drugog poluvremena je donijeo dominaciju Čapljine koja je i dalje prijetila gostujućem golu.Budućnost je također imala svojih prilika koje na našu sreću nisu iskorištene.Nakon petnaestak minuta igre u drugom poluvremenu gosti izjednačuju.Igrač Budućnosti izlazi sam pred golmana Jurkovića te sigurno pogađa za 1:1.Domaći traže zaleđe,ali glavni sudac ipak priznaje gol.Nakon toga čapljinci psihički padaju te Budućnost preuzima igru u svoje ruke,ali to neiskorištavaju i ne postižu drugi pogodak.U nastavku utakmice se pravi veliki pritisak na suca koji sredinom drugog poluvremena svira jedanaesterac za Čapljinu kojeg je izborio Jure Glavina.Što se tiče regularnosti ovog penala,može se reći da on i jest bio s obzirom da je gostujući igrač s leđa gurnuo Glavinu.Igrač Čapljine sigurno pogađa s 11 metara te opet dovodi svoj tim u vodstvo.Čapljina nakon toga potpuno dominira terenom te su sjajnu igru okrunili još jednim pogotkom kojeg glavom postiže Radenko Zubonja.Do kraja se rezultat nije mjenjao,a Čapljina je tako upisala vrlo važnu pobjedu koja im donosi prva tri boda u novoj sezoni.Treba reći da je utakmica prošla u fer i korektnom ponašanju kako na terenu tako i na tribinama.Čapljina će sljedeće kolo igrati regijski derbi protiv gabelskog GOŠK-a,a nadamo se da će i tu doći do bodova.