Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

31.10.2008., petak

Nogomet:U nedjelju protiv Iskre!

Čapljina će u nedjelju(14:00h) u sklopu 12.kola Prve lige FBIH na Bjelavama dočekati bugojansku Iskru.Ova domaća pobjeda je izuzetno važna za ostanak izvan zone ispadanja,a s velikim imperativom i velikom željom može se doći i do sva tri boda.Iskra se trenutno nalazi na šestom mjestu prvenstvene ljestvice s 18 bodova,a zanimljivo je da i bugojanci,kao i naši čapljinci nemaju niti jedan osvojeni gostujući bod pa se nadamo da će neuspješan gostujući niz nastaviti i u Čapljini.Prošlo kolo su na svom Jakliću dočekali Krajinu te su ubjedljivom pobjedom 5:0 upisali nove domaće bodove koji ih još drže u gornjem dijelu tablice.U gostujućim utakmicama,bugojanci su do sada neuspješni bili u Mionici(2:0),Banovićima(2:1),Kaknju(2:1),Vitezu(1:0) i Gračanici(3:2) dok su u svim domaćim utakmicama upisali bodove.Čapljinci ovu utakmicu dočekuju s velikim optimizmom,što daje nadu za novom domaćom pobjedom,a rukovodstvu kluba je u cilju pobjediti dvije preostale domaće utakmice,dakle i ovu nedjeljnu protiv Iskre,pa tako ovaj susret ima veliko rezultatsko značenje za Čapljinu.Igrači Ante Markote se trenutno,s 13 osvojenih bodova nalaze na 12.poziciji na tablici uz gol razliku 12:20,a nadamo se da će se stanje na tablici popraviti nakon ove utakmice.Osim ove utakmice u Čapljini,12.kolo nam donosi još nekoliko vrlo zanimljivih utakmica,prije svega onu u Cazinu gdje će domaća Krajina u velikom derbiju dočekati susjede iz Bihaća.Nakon smjene kompletne uprave,Cazinjani očekuju pobjedu te povratak nade za ostankom u ligi.
S druge strane,Jedinstvo dolazi sa samo jednim ciljem,a to je nova pobjeda i borba za povratak u Premijer ligu.Lider prvenstva,Olimpik iz Sarajeva će nakon sjajnog rezultata u četvrfinalu Kupa BIH protiv Slavije u Istočnom Sarajevu (1:1), na svom stadionu dočekati gabelski GOŠK koji je prošlo kolo na svojoj Podavali pobjedio kakanjski Rudar(1:0).Izabranici Husrefa Musemića,s obzirom na prednost domaćeg terena,ali i na kvalitetu u igračkom kadru, ne bi trebali kiksati u ovoj utakmici te bi,ako se neki rezultati poklope mogli i povećati bodovnu prednost koja sada iznosi četiri boda.U ostalim mečevima se sastaju SAŠK i Rudar,Vitez i Budućnost,Ozren i Žepče,Bratstvo i Omladinac i Troglav i Bosna.Sve utakmice osim onih u Gračanici i Cazinu(subota,14:00h) se igraju u nedjelju u istom terminu.

HRK Čapljina-RK Velež 20:31

U 4.kolu Prve lige FBIH-Jug rukometaši Čapljine su upisali novi domaći poraz.Ovaj put bolji je bio mostarski Velež koji je slavio uvjerljivim rezultatom 20:31.U početak utakmice su bolje ušli čapljinci te su odmah do došli do dva gola prednosti(3:1).Ali nakon toga se sve mjenja te gosti prave seriju od 9:1 i dolaze u veliku prednost,a nešto kasnije se ozljedio i glavni igrač Čapljine Ostojić.Mladi čapljinci uspjevaju smanjiti zasotatak pa se na odmor otišlo s rezultatom 9:13.U drugom poluvremenu gosti su povećavali svoju prednost,a na tom putu su im pomogli suci koji su (ne)namjerno pogrešnim odlukama naštetili rukometašima Čapljine.Naši rukometaši do kraja nisu uspjeli stići rezultat te je na kraju završilo 20:31 za Veležovce koji su ove godine,uz Zrinjski jedni od glavnih kandidata za ulazak u Premijer ligu.U redovima Čapljine najraspoloženiji danas je bio mladi Pervan s 5 postignutih golova dok je na golu najviše obrana imao Tošić(5).Sljedeće kolo čapljinci će gostovati u Travniku gdje će igrati protiv domaćina Borca.

4.kolo Prve lige FBIH-Jug:
HRK Čapljina-RK Velež Mostar 20:31(9:13)

HRK Čapljina:Tošić(6 obrana),Udženija(5 obrana),Barašin(3 obrane),Lasta 2,Krezić,Njavro,Bule 3,Cvitanović 2,Ostojić 1,Stojić 2,Suton,Brkić 1,Pervan 5,Šutalo 4.
- 15:13 - Komentari (5) - Isprintaj - #

25.10.2008., subota

Nogomet:Bosna(V)-Čapljina 2:0

U 11.kolu Prve lige FBIH nogometaši Čapljine nisu uspjeli iznenaditi i doći do prvih gostujućih bodova.Rezultatom 2:0 bolja je bila visočka Bosna koja je,s obzirom na mnogo propušteni vrlo lako mogla potopiti čapljince.Trener Markota na raspolaganju nije imao nekoliko vrlo važnih igrača među kojima su Glavina,Žilić,Zubac,Krešić i Zubonja.Domaćini su cijelu utakmicu napadali,a veliki problem im je bila neefikasnost pa ovaj rezultat i nije tako loš.Čapljinci su početni rezultat,zahvaljujući golmanu Soldi držali sve do 41.minute kada domaćini pogotkom Lele dolaze do zasluženog vodstva.Jedina prilika čapljinaca u prvom poluvremenu je bio udarac Jurkovića iz prilične daljine nakon čega nesigurnost domaćeg golmana naši igrači nisu iskoristili.Minimalnim vodstvom domaćina završilo je prvo poluvrijeme.Drugi dio nije donijelo ništa novo.Bosna je i dalje bila nadmoćnija,ali zahvaljujući sjajnom Soldi,domaćini nisu uspjevali povećati vodstvo.To im je pošlo za rukom tek u 74.minuti,ali Soldo je drugi put bio savladan iz jedanaesterca.Jakim udarcem pod prečku domaći kapetan Džafić je povećao vodstvo i osigurao novu pobjedu domaćina.Do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao tako da je završilo 2:0 za domaćina.Daleko najbolji pojedinac u redovima Čapljine danas(kao i uvijek) je bio golman Soldo koji je čapljince spasio od potpunog potopa.Sljedeće kolo Čapljina će na Bjelavama dočekati vrlo dobru Iskru iz Bugojna.

24.10.2008., petak

Nogomet:Cilj je osvojiti još šest bodova!

Nakon vrlo loše serije od četiri utakmice bez pobjede i gol razlike 2:11,nogometaši Čapljine su došli do vrlo važne pobjede nad livanjskim Troglavom i s ova tri boda ostaje nada za povoljan ishod jesnjskog dijela prvenstva."Naš cilj je sada do kraja jeseni dobiti dvije domaće utakmice,a zatim viditi kako dalje.Kao novajlije u ligi imali smo mnogo problema sa suđenjem i na domaćem terenu gdje nismo imali zaštitu,da ne govorim o gostovanjima,a kasnije su nas nagazile i ozljede" , kaže trener Čapljine Ante Markota.Čapljinci do sada na gostovanjima nisu osvojili niti jedan bod,niti su na put išli s velikim ambicijama.
Tošić:Bili bi prezadovoljni bodom!
Ovaj put izabranici Ante Markote se na stadion Luke u Visokom idu nadigravati s domaćinom,a nedostajati će Glavina zbog tri žuta kartona,suspendirani Zubac te ozlijeđeni Krešić i Zubonja."Veliki je hendikep za nas neigranje ove četvorice nogometaša.Protiv Bosne koja se pokazala kao vrlo dobra ekipa neće biti nimalo lagano,ali mi se idemo nadigravati pa šta bude.Igrat ćemo otvoreno,nemamo šta izgubiti,a prezadovoljni bi bili bodom" , istakao je iskusni veznjak Čapljine,Dragan Tošić.Do kraja jesenjskog dijela prvenstva je ostalo još pet utakmica,a čapljinci će od toga igrati dvije kući(Iskra i Omladinac) te tri u gostima(Bosna,Jedinstvo i Žepče).Dvije domaće pobjede Čapljinu bi održale izvan zone ispadanja što je i cilj ovog čapljinskog prvoligaša.Čapljina u deset odigranih utakmica ima 13 bodova uz gol razliku 12:18 što je dovoljno za deveto mjesto.Nadamo se da će u Visokom doći do prvih gostujući bodova te im na ostvarenju toga cilja želimo puno sreće.Utakmica u Visokom je na rasporedu u subotu u 15:00h,a glavni sudac će biti Zijad Džafić iz Rainca.

Nogomet:Pobjeda nad Troglavom!

Nogometaši Čapljine su u 10.kolu Prve lige FBIH slavili na svojim Bjelavama protiv Troglava.Ova pobjeda je bila neophodna za nastavak borbe za ostanak u ligi pa su ovi bodovi itekako dobrodošli.Za Čapljinu su u ovoj utakmici nastupili:Soldo,Grbavac,Žilić,Jurković,Proleta,Dodig,Glavina,
Bošković,Obad,Tošić,Bilać.Nešto više od igre na otvaranju susreta imali su domaći, ali do prvog pogotka obje ekipe su ipak imale samo po jednu polupriliku. Muslijev slobodan udarac Soldo je odbio u korner, dok je Bošković tukao preko vrata Troglava. U 25. minuti lijevu stranu obrane gostiju probija Glavina, centrira za Obada, koji sa peterca pogađa za vodstvo domaćina. Šest minuta kasnije novi slobodan udarac izveo je Bošković, ali je Vrgoč bio dobro postavljen.
Čapljina-Troglav
Potom inicijativu preuzimaju gosti, dobre prilike za poravnanje imali su Ivković i Vukadin, ali su Livnjaci tek u trećem pokušaju došli do izjednačenja. Grešku Grbavca iskoristio je Ivković, prihvatio loptu, zaobišao vratara Soldu i postigao pogodak.
I pored inicijative na početku drugog dijela Čapljinci nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Vrgoču. Iz ovog perioda može se izdvojiti samo prekid koji je izveo Glavina, a vratar Troglava intervenirao izbacivši loptu van terena. U 74. minuti prekid izvodi Obad, a Proleta tuče glavom i pogađa prečku Troglava. Dvije minute kasnije rezervista Bukmir sa oko 20 metara šutira preko gola Troglava. U slijedećoj akciji Baljak u svom šesnaestercu prilikom duela sa Obadom obara nogometaša Čapljine, međutim sudac Jasmin Smajić iz Živinica pokazuje da se igra nastavi.
Obad:Pružio najbolju partiju
U 81. minuti po lijevoj strani odlično između tri igrača prolazi Obad, ulazi u kazneni prostor, gdje ga obara gostujući kapetan Čeko. Ovaj put Smajić pokazuje na bijelu točku, a siguran izvođač je Bošković.
Tri minute kasnije sa vrha šesnaesterca tukao je Bukmir, a lopta otišla tik iznad prečke vratara Vrgoča. Isti igrač bespotrebno je zbog prigovora u 88. minuti dobio drugi žuti karton i svoju ekipu ostavio oslabljenu do kraja meča. U preostalom vremenu Livnjaci nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti pobjedu Čapljine.Čapljinci će sljedeće kolo igrati u Visokom protiv vrlo dobre Bosne,a tu se teško mogu očekivati bodovi.

Rukomet:Poraz od Igmana!

U 3.kolu Prve lige FBIH rukometaši Čapljine su neočekivano poraženi od ekipe Igmana iz Ilidže.Trener Dragan Suton je među početnih sedam postavio sljedeće:Tošić,Ostojić,Stojić,Krezić,Suton,Cvitanović i Brkić.Nakon remija i dobre igre protiv Viteza,mladi čapljinci su današnjom igrom razočarali sve prisutne,a rezultat je pravi pokazatelj današnje partije čapljinaca.Gosti su prije ove utakmice bili na samom dnu tablice s nula bodova pa malo tko mogao očekivato ovakav završetak.Igrači Igmana su već u početku utakmice stekli prednost koju su sve više povećavali.Čapljina je prvo poluvrijeme igrala bez ideje pa je većina napada bila bezuspješna.Gosti su prvo poluvrijeme bili mnogo bolji što je rezultiralo velikom prednošću od 8:13.Početak drugog dijela nije donijelo ništa novo te su Igmanovci i dalje uspješno držali prednost.Čapljinci su tek od 45.minute počeli stizati gostujuću prednost pa se razlika smanjila na -3.Zadnji deset minuta je bilo najzanimljivije.Gosti su prednost od +3 povećali na +5 pa se nekoliko minuta igralo gol za gol.Najslabija točka Čapljine su danas bili vratari koji su obranili rijetko koji udarac igrača Igmana.Posljednjih pet minuta nam je donijelo nekoliko isključenja,uglavnom na strani gostiju.U jednom trenutku su igrali s tri igrača što naši rukometaši nisu znali iskoristiti.Tri minute prije kraja čapljinici su bili na -3 i imali su napad iz kojeg,nažalost nisu poentirali.Do kraja su gosti očuvali prednost te su zasluženo slavili rezultatom 25:28.Čapljina će sljedeće kolo igrati također kući,a ovaj put će gostovati mostarski Velež.

3.kolo Prve lige FBIIH-Jug:
HRK Čapljina-RK Igman Ilidža 25:28(8:13)
- 22:39 - Komentari (13) - Isprintaj - #

17.10.2008., petak

10.kolo:HNK Čapljina-HNK Troglav

Nakon domaćeg poraza od SAŠK-a nogometaši Čapljine će i ovo kolo igrati pred svojim gledateljima.U goste dolazi Troglav iz Livna,a termin odigravanja je sutra(subota) u 15:00h.Četiri utakmice bez pobjede čapljince su doveli do lošeg 12.mjesta s kojeg će,nadamo se pobjeći nakon ove utakmice.Trener Markota će imati uglavnom većinu igrača na raspolaganju pa problema s igračkim kadrom neće biti.Stoga,nadamo se da će čapljinci uz pomoć publike doći do nova tri boda kojim bi izašli iz ove mini krize.Drugi prvoligaš općine Čapljine,GOŠK iz Gabele će ovo kolo igrati u gostima,točnije u Sarajevu protiv SAŠK Napredka.SAŠK se nakon pobjede u Čapljini probio u gornji dio tablice te je zbog domaćeg terena favorit.Vodeći Olimpik ne bi trebao kiksati protiv Žepča dok će drugoplasirani Vitez imati lagan posao protiv Omladica.Rudar će u Kaknju dočekati momčad Budućnosti te se očekuju domaćinski bodovi.Predposljednja Krajina će u Cazinu dočekati četvrtoplasiranu Bosnu,a Krajina je u prednosti zbog domaćeg terena.Sve u svemu,očekuje nas vrlo zanimljivo kolo u kojem će,nadamo se naša Čapljina doći do nova tri boda.

Nogomet:Prva sutkinja u prvoj ligi debitirala u Čapljini

U BIH se vrlo rijetko među dijeliteljima pravde može vidjeti sutkinja.Dvadesetogodišnja Jasmina Tupaja iz Orašja je prva sutkinja koja je uspjela doći do ovog nivoa natjecanja.
Debitirala je u Čapljini u utakmici 5.kola protiv Viteza te svoj posao uradila sasvim solidno:"Osjetna je veća organiziranost kod klubova u ovom rangu,kao i sigurnost sudaca.Utakmica u Čapljini za mene je prošla bez problema.Do sada mi je najteže bilo suditi prijateljski susret između Orašja i Žepča ljetos.Bilo me je strah, jer nisam mogla vjerovati da mogu suditi premijerligašima,ali sam tada „probila led“ i odsudila kako treba" ,kaže Tupaja.Prošle sezone je sudila u Drugoj ligi-sjever,gdje je dokazala svoj talent i nakon toga je dobila poziv za Prvu ligu FBIH.
Kao glavna sutkinja se predstavila u Sarajevu na nedavno odžanom kvalifikacijskom truniru za EP u ženskoj konkurenciji."Naš Savez me prijavio kao glavnu sutkinju i na FIFA listu za ženski nogomet.Iako je velika vjerovatnoća da ću biti primljena, treba sačekati konačne rezultate" ,smatra Tupaja.Tupaja dosadašnje suđenje u Prvoj ligi smatra regularnim te misli da nijedna ekipa nije namjerno oštećena:"Koliko sam ja do sada to pratila mislim da je sve uglavnom regularno,a ukoliko je i bilo nekih grešaka i ako je netko oštećen,mislim da je to nenamjerno.I sama ponekad pogriješim,ali to je normalno i dešava se bez namjere" ,završila je Jasmina Tupaja.
- 19:00 - Komentari (0) - Isprintaj - #

16.10.2008., četvrtak

Rukomet:Kandidati se već izdvojili

Nakon dva odigrana kola Prve lige FBIH u rukometu,najozbiljniji kandidati za Premijer ligu su se već izdvojili na vrhu tablice.Stopostotan učinak za sada imaju Zrinjski,Željezničar i Vogošća.Iza te trojke se nalazi naša Čapljina s četiri boda.Čapljinci su u drugom kolu igrali u Ljubuškom protiv istoimenog domaćina te su slavili rezultatom 28:33(19:14).Najbolji pojedinac tog susreta je bio mladi čapljinac Goran Lasta.Mostarski Zrinjski,koji je najveći kandidat za povratak u društvo najbolji,se s 6 bodova nalazi na čelu tablice.Isto bodova imaju sarajevski Željezničar te Vogošća dok su se za dno tablice prikovali Međugorje,Igman i Sloga s nula bodova.Čapljina će sljedeće kolo igrati u subotu protiv Igmana u gradskoj dvorani u Čapljini.

Rukomet:HRK Čapljina-RK Vitez 30:30

U zasotaloj utakmici 1.kola Prve lige FBIH rukometaši Čapljine su u gradskoj dvorani u Čapljini dočekali ekipu Viteza.Oko stotinjak gladatelja,koliko ih se okupilo večeras moglo je vidjeti dobar rukomet te fer i korektnu igru.Iako su veći dio utakmice imali prednost,mladi rukometaši Čapljine na kraju nisu uspjeli doći do punog plijena te je na kraju završilo neodlučeno,30:30.Čapljinci u početku utakmice dolaze do vodstva od jedan-dva razlike koju su držali skoro cijelo poluvrijeme.Gosti su bili čvrsti u obrani što nije omogućavalo našim rukometašima da povećaju razliku.Drugi dio prvog poluvremena se igrao gol za gol pa je rezultat bio uglavnom izjednačen.Ipak,na odmor se otišlo prednošću čapljinaca,bilo je 14:13.Čapljina je prednost od jedan-dva razlike čuvala sve do 48.minute kada gosti stižu,a kasnije i preokreću rezultat u svoju korist.U jednom trenutku je bilo i +3 za Vitez,ali domaćini se nisu predali te su stigli taj rezultat.Posljednjih pet minuta utakmice čapljinci su bili u prednost od jednog gola razlike,ali gosti su uspješno stizali tu prednost.I minut prije kraja izabranici Dragana Sutona su bili na +1,ali napad je bio za goste.Igrači Viteza su čuvali loptu pola minute te su udarcem s devet metara poravnali rezultat na 30:30.Posljednji napad za pobjedu su imali čapljinci kojeg,nažalost nisu iskoristili te je na kraju završilo 30:30.Vitežani su bili ravnopravan protivnik,ali domaćini su većim dijelom utakmice imali prednost koju na kraju nisu uspjeli sačuvati.Sudačka dvojka Herceg-Rašić je izuzev dvije-tri nesigurne i pogrešne odluke svoj posao odradila sasvim solidno.Čapljinci će sljedeće,3.kolo igrati u subotu pred svojom publikom protiv Igmana dok će Vitez igrati protiv Borca u gostima.
- 21:04 - Komentari (3) - Isprintaj - #

Košarka:Puno promjena pred početak lige!

Nakon ispadanja iz Lige 13 i odbijanja ponovnog nastupa u najjačem razredu bosansko-hercegovačke košarke,HKK Čapljina će se natjecati u Ligi HB.Ovog ljeta se dogodilo mnogo promjena u igračkom kadru pa su osim Bakovića,Petanija i još nekoliko igrača sa strane koja su činila udarnu postavu prošle sezone,klub napustili i domaći Pero Ramić te Goran Menalo.Dogodila se promjena i na klupi,pa će Blaževića koji je čitavu prošlu sezonu vodio čapljince,zamijeniti mladi Josip Jelčić.Liga Herceg-Bosne počinje nadolazeći vikend,a treba napomenuti da samo prvo mjesto vodi u Ligu 13.
- 15:24 - Komentari (0) - Isprintaj - #

11.10.2008., subota

Katastrofa protiv SAŠK-a

U 9.kolu Prve lige FBIH Čapljina je na svojim Bjelavama doživjela katastrofalan poraz od SAŠK Napredka.Gosti su slavili 3:0 te su gurnuli Čapljinu u krizu koja ih vodi k donjem dijelu tablice.U posljednje četiri utakmica čapljinci su osvojili samo jedan bod što je premalo za ovu ligu.Što je još zabrinjavajuće,prosipaju se oni najvažniji bodovi,domaćinski dok u gostima Čapljina nema nikakve šanse.Izabranici Ante Markote su danas bili favoriti te ovakav ishod nitko nije očekivao.Nekoliko izglednih prilika iz prekida na početku utakmice čapljinci nisu iskoristili,što su gosti vrlo brzo kaznili.
U 8.minuti gosti iz polu-kontre dolaze do vodstva.Iako su išli dva na pet,igrači SAŠK-a su iskoristili neopreznost čapljinskih nogometaša te je za 0:1 pogodio Bajraktarević.Nakon toga čapljinci i dalje dominiraju terenom,stvaraju prilike,ali uglavnom jalove.Do kraja prvog dijela se nije ništa značajnije događalo osim sumnjive odluke glavnog suca Kenana Bajramovića koji nije svirao jedanaesterac za čapljince nakon što je gostujući igrač igrao rukom unutar 11 metara.Početkom drugog poluvremena čapljinci ofanzivnije igraju,ali ni to nije donijelo rezultata.Prilike koje su stvarane bile su uglavnom bezopasne po gostujući gol,a gosti su svoje prilike stvarali preko kontri.SAŠK je ovu gostujuću pobjedu osigurao u 65.minuti preko Ferhatovića koji je sjajnim udarcem s 20 metara savladao Soldu.Nakon toga čapljinci potpuno padaju što su gosti iskoristili čuvajući loptu u svojim nogama.Trener Markota je iskoristio sve tri zamjene,prvo je umjesto Glavine ušao Tošić,zatim Bukmir umjesto Zubca te Jurković umjesto Grbavca.Ni to nije donijelo nikakvog ploda,što više napadačkim sistemom Čapljine gosti su vrlo lako stvarali prilike za gol.I konačnih 0:3 glavom postavlja Turković u 87.minuti nakon ubačaja sa strane.Do kraja utakmice Čapljina je imala nekoliko izglednih prilika,a najopasniji po gostujući gol je bio udarac Dodiga koji je zatresao stativu.Na kraju zaslužena pobjeda SAŠK-a dok je Čapljina ovim porazom ušla u malo ozbiljniju krizu s kojom padaju u donji dio tablice.Sljedeće kolo će opet igrati kući,a na Bjelavama će gostovati momčad Troglava iz Livna.Drugi prvoligaš općine Čapljina,GOŠK iz Gabele je u ovom kolu gostovao u Banovićima gdje poražen od domaćina Budućnosti rezultatom 3:0.

Nogomet:Poraz u Cazinu!

U 8.kolu Prve lige FBIH nogometaši Čapljine su rezultatom 3:1 poraženi u Cazinu od domaćina Krajine.Bez nekoliko standardnih igrača čapljinci nisu uspjeli upisati prve gostujuće bodove iako je Krajina prije ovog kola bila posljednja momčad na tablici.Domaćini su vrlo lako došli do druge domaće pobjede koja ih je malo odvojila s samog dna tablice.Golovima Zlotrga,Galina i Miloša Krajina je osigurala nova tri boda te se do kraja utakmice malo opustila.Čapljinci su to kaznili te je na 3:1 smanjio Bošković.Ovaj rezultat i nije tako strašan s obzirom da je Krajini poništen jedan gol i da je golman Čapljine Soldo obranio jedanaesterac.Ovim porazom Čapljina je pala na deseto mjesto te ih od posljednjeg Omladinca dijeli samo tri boda.Sljedeća dva kola izabarnici Ante Markote će igrati kod kuće,prvo s SAŠK-om,a onda s Troglavom.To je prava prilika da se upiše 6 bodova kojim bi se opet vratili u gornji dio tablice.SAŠK se trenutno nalazi na osmom mjestu s 11 bodova,a ovo kolo su kod kuće pobjedili Budućnost 2:1.Još jedan prvoligaš općine Čapljine,GOŠK je u ovom kolu na Podavali pobjedio Žepče s 2:1 te se s 11 bodova nalazi jednu poziciju ispred Čapljine.Sve u svemu,čapljinci će izlaz iz ove mini krize tražiti već u subotu kada na Bjelave dolazi SAŠK Napredak.