Na Zagreb mažoret festu je bilo 30 grupa iz cijele Hrvatske, do Dalmacije do Slavonije, kao i iz inozemstva. Kolona se protezala skroz od Trkalčićeve do Zrinjevca. Timove su pratili Drum line Zagrebačkih mažoretkinja i Puhaći orkestar Pačetanci.
Na Trgu bana Jelačića je bilo istinski puno gledatelja od prve do zadnje minute. Iskreno velik događaj povodom 30. godišnjice Zagrebačkih mažoretkinja. Pojeli smo 105 kg hrane, popili 210 litara sokova, imali pozornicu od 500 kvadrata...
Ovime je završila proslava 30. godišnjice Zagrebačkih mažoretkinja, a koju smo imali u pet različitih događaja
1. Veliki prijem sa projekcijom fotografija kroz 30 godina tima i dodjelu povelja za 30 godina u VIP loži Maksimir Dinamovog stadiona.
2. Izložba povodom 30 godina tima u Klovičevim dvorima u Zagrebu
3. Mažoret-bajka povodom 30. rođendana
4. 30. godina na Maksimirskom stadionu gdje smo dobili Dinamov dres "ZG mažoretkinje 30".
5. I konačno Zagreb mažoret fest.
Ljetni kamp je savršen i zato ga klinceze tolko obožavaju, te zato svake godine imamo preko 60 polaznika Ljetnog kampa.
Sedam dana vrhunske zabave, igara, kupanja, treninga, plesanja, zumbe, druženja, savršene klope, smjeha. Cure u ljetnom kampu zaborave na mobitele.
Cijena je 390 EUR, a možete platiti u tri rate na treninzima ili u uredu, Trebež 25, radnim danom od 8:30 do 16:30 sati.
Još uvijek se možete prijaviti, no ako to sada učinite sav iznos novaca morate uplatiti u jednoj, a ne više u tri rate!
pritisnite na letak da ga povećate:
- subota 22.6. u 8:00 Zapadni ulaz Zagrebačkog velesajma (odlazak u Ljetni kamp), o/o Šef
- petak 28.6. u ???? Maksimirski stadion (odlazak na turneju Bela Crkva), o/o Šef
KOTLOVINA KOD ČORLUKA
U kafiću Obelix u Sesvetama, kojeg drže dragi prijatelji tima Čorluke, naš Šef radi kotolovinu za utakmicu Hrvatska-Albanija. Napravit će se kotlovina od 6 kg vratine.
NAŠA KAMPERSKA OPREMA
Opremu za van koristi navijačko pleme na natjecanjima, ali nam koristi i za roštiljade, team buildinge i druge aktivnosti na otvorenom. U opremi su:
- tri šatora koji zajedno imaju 27 m2
- dva stola sa četiri klupe za 20 osoba
- još jedan manji stol za 6 osoba
- 3 aluminijska mobilna stola
- ukupno 10 stolica
- mobilni razglas
- agregat za struju
- ledomat
- dva mobilna frižidera i jedan manji fiksni frižider
- mobilne trake za odvajanje zona
- stativi za zastave
- veliki roštilj na plin na kojem se odjednom može pripremiti 4 kg mesa
- veliki roštilj na ugljen na kojem se odjednom može pripremiti 5 kg mesa
- manji roštilj na ugljen na kojem se odjednom može pripremiti 3 kg mesa
- veliki kotao za kotlovinu na kojem se odjednom može pripremiti 10 kg mesa
- kotao za čobanac
- veliku banju za podgrijavanje hrane za 20 kg mesa
- niz velikih plastičnih i drvenih posuda i košara za hranu
- velik broj mobilnih panoa za uređenje
Uz to od poslovnih partnera (vatrogasci, vojska, policija) koji puta posuđujemo:
- velike šatore od više desetaka kvadrata
- stolove, klupe i stolice
- opremu za kuhanje hrane
VOZNI PARK
Zagrebačke mažoretkinje imaju vozni park od dva vozila (po jedan BMW X5 i Citroen C4). Automobilima idemo na nastupe, turneje, natjecanja, prevoze mažoretkinje iz škole na treninge, a doslovce služe i kao kamioni za prijevoz robe na nastupe i druge događaje.
Za automobile se brine dostavljač, koji prati njihovu ispravnost, servise, registraciju, doljeva ulje, vodu i ostale potrepštine, vodi evidenciju i to svaki tjedan... O tehničkoj ispravnosti vozila brigu brine mehaničar sa kojim imamo ugovornu obvezu i koji popravlja sve automobile.
Svaki automobil ima mjesečni putni radni list u koji se bilježe sve vožnje i detalji (ovo je naša zakonska obveza), te kontrolni karton na kojem su svi detalji o ispravnosti i stanju vozila, obavljenim servisima i registracijama.
Svi automobili su kasko osigurani upravo zato što ih vozi veliki broju ljudi. Za sva osiguranja vozila, kao i ostala osiguranja brine se Lucija Milas, naša bivša mažoretkinja S1A i mama naše sadašnje juniorke, koja ima svoje poduzeće za osiguranje.
Uz urede imamo garažu u kojoj su smještena sva vozila, te gume, ulja, antifriz i ostale tekućine, rezervni dijelovi i sva ostala oprema vozila. Svako vozilo ima aparat za gašenje požara u prtljažniku. Uz to u opremu vozila spadaju i dva mobilna razglasa za automobile, krovni nosači, te četiri žuta rotacijska svjetla.
Sva vozila su obojana u brendirana (brendiranje svakog košta 1100-1800 EUR), a automobili imaju velike oznake "ZAGREBAČKE MAŽORETKINJE" na sve četiri strane.
MEDVEDGRAD
Mevedgrad (Arx Ursina) je utvrda i stari grad na Medvednici (brdo Mali Plazur) koji je sagrađen 1254. godine nakon provale Tatara (1242.), a utemeljio ga je zagrebački biskup Filip kako bi branio Kaptol i biskupske posjede. Kako je utvrda sagrađena na kraljevoj zemlji Bela IV ju je prisvojio nakon smrti Filipa. Utvrda je stoga bila predmet sukoba između svjetovne i crkvene vlasti. 1436. vlasnici Medvedgrada su postali Grofovi Celjski. Krajem sedamdesetih Medvedgrad je restauriran.
Medvedgrad je vremenom postao sinonim za zlo, te su se oko njega predale mnoge priče i legende, od kojih je najpoznatija ona o Crnoj kraljici (Barbara Celjska, žena hrvatsko-ugarskog kralja Žigmunda Luksemburškog), koja je prodala dušu vragu. Tvrdi se da je njeno blago još danas zakopano negdje u unutrašnjosti medvedgradskih zidina. Stoga je u tajnim kaptolskim zapisima Medvedgrad prozvan Maledictum Castrum Medved (Prokleti grad).
Grad ima kapelu i Oltar domovine (spomenik žrtvama Domovinskog rata). Danas je Medvedgrad izletište sa najljepšim pogledom na grad, te nacionalnim restoranom u podrumu stambene zgrade.
Zagrebačke mažoretkinje su imale nekoliko nastupa na Medvedgradu, a najupečatljiviji je bio postavljanje ogromne zastave koju je predsjednik Tuđman postavio na Kninsku tvrđavu prilikom oslobađanja Knina.
ŠLJAKA
Šljaka = posao, rad
Šljaker = radnik
Zelembač, fazan = novi i neiskusni radnik
Šlamperaj = loše odrađen posao
Šihta = smjena
Pedala = otkaz
Apcigati = odbijati, sustezati od plaće, nadnice isl.
Diša = direktor
Štrajbtiš = pisaći stol
Fabrika = tvornica
„Kaj sam se našljakal“ = baš sam se naradio
„Delal sam u noćnoj šihti“ = radio sam u noćnoj smjeni
„Dal sam bedinerici pedalu“ = dao sam otkaz kućnoj pomoćnici
„Zasral sam pa mi je apsigal od plaće“ = uprskao sam, pa mi je odbio od plaće
KVISKOTEKA
TV Zagreb (danas Hrvatska televizija) je imala niz kvizova, no ipak još danas legendarna je Kviskoteka koja se emitirala 15 godina. Kviza je uređivao Lazo Goluža, a voditelji su bili Ivan Hetrih (4 godine) i Oliver Mlakar (11 godina) a imao je popularne rubrike: ABCD pitalice, Bliski susreti (spajanje pojmova), asocijacije (koje smo svi igrali i u školi), detekcija (tri zanimljive ali nepoznate osobe A, B, C i sve tri kažu „ja se zovem Iva Jerković“, a natjecatelji kroz pitanja pokušaju otkriti tko je zapravo ta osoba), i finalna igra pitanja i odgovora sa 24 pitanja općeg znanja. Maskota Kviskoteke bio je Kvisko kojeg je dobivao pobjednik. Ovo je bio prvi show-kviz u povijesti domaće televizije.
Brojke i slova bio je još jedan kviz Laze Goluže u kojem su natjecatelji u igri „brojke“ matematičkim operacijama pokušali doći do tog broja ili što bliže njemu, a u igri „slova“ su od nasumično odabranih samoglasnika i suglasnika igrači pokušavaju složiti najdužu riječ koju je provjeravao prof. Klaić.
Lazo Goluža je, nažalost, 2020. preminuo u 85. godini života.
SA TURNEJE NA MARTINIKU - 11. dio
foto: Željko Bakšaj Žac (službeni fotograf), Suzana Proroković i Alen Šćuric
Good Bye Party u Le Morne Vertu
image ru
anonymous pictures website
I zadnji dan na Martiniku
image hosting services
photo upload
...nastavak u idućem postu...
|