< lipanj, 2008 >
P U S Č P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Listopad 2025 (1)
Rujan 2025 (1)
Siječanj 2025 (1)
Prosinac 2024 (1)
Listopad 2024 (1)
Rujan 2024 (2)
Siječanj 2024 (1)
Prosinac 2023 (1)
Listopad 2023 (1)
Rujan 2023 (2)
Svibanj 2022 (1)
Ožujak 2022 (1)
Siječanj 2022 (1)
Studeni 2021 (1)
Rujan 2021 (1)
Kolovoz 2021 (1)
Lipanj 2021 (2)
Svibanj 2021 (3)
Travanj 2021 (2)
Ožujak 2021 (4)
Veljača 2021 (13)
Siječanj 2021 (16)
Prosinac 2020 (1)
Studeni 2020 (1)
Listopad 2020 (1)
Rujan 2020 (1)
Kolovoz 2020 (1)
Srpanj 2020 (8)
Lipanj 2020 (4)
Travanj 2020 (1)
Ožujak 2020 (1)
Veljača 2020 (1)
Siječanj 2020 (3)
Lipanj 2019 (1)
Ožujak 2019 (1)
Siječanj 2019 (1)
Listopad 2018 (1)
Ožujak 2018 (1)
Travanj 2017 (1)
Veljača 2017 (1)
Siječanj 2017 (2)
Travanj 2016 (1)
Siječanj 2016 (1)
Srpanj 2015 (2)
Veljača 2015 (1)
Siječanj 2015 (1)
Rujan 2014 (1)
Srpanj 2014 (1)

Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Komentari On/Off

Opis bloga
O autoru bloga:
Mladen Smud

Mjesto stanovanja Velika Gorica
Starost 70 godina
Otac četvero djece i djed pet unučica i dva unučića
Hobby - Go, drevna kineska igra
Duhom mlad, kao da se još ni rodio nije i često se pita: 'Jesam li uopće?'
Životna filozofija - jedinstvo svijeta po Gospodu
Životna snaga - ljubav (tako on to misli)
Godine su da se broje, a život nama je darovan
Ovaj blog otvorio je za dušu. Život mu je darovan i on ga s ljubavlju daruje djelima Gospodnjima po Gospodu.
Religiozan nije, ali vjeruje iskreno do viđenja uz hvalu za postojanje
U životu on ništa ne posjeduje, mada se ponešto i piše svijetom na njega
Zahvalan za život i darove po Njemu.
Na putu iz vječnosti u vječnost
Sve vas voli i one koji razumijete, a i one koji ne.
e-mail: mladen.smud@gmail.com

Čuka

Linkovi
Blog.hr
Forum.hr
Monitor.hr
“Xportal.hr“/


javascript:%20void(0);

annaboni
Auroraisa
Bugenvilija-foto
Bugenvilija-text
danila1
deni(daniel
Dordora2
duliba
EuM
fra_gavun
Go-misaona igra
gogoo u prirodi
gustirna
hajjnezir
ima jedan svijet
kapi sreće
maslačkove zbirke
(Norra
OTISAK srca
preživjeti
promatram, razmišljam
rijeke žive vode, potecite, neka Duh se razlije...
sewen
Smotani
sven adam ewin - superfaca
... šok ...
Trill
Vatrene vijesti
Voljela sam umjetnika
Zagora

alba-istriana
anaris
kicker
mamablogerica
modrinaneba
novipocetak50
nutrina
proziran svijet
soba za utjehu
sv
tayana
tvrtkodolić
zlatnazitnapolja


Zanimljivo

Na rubu znanosti



Posjetili ovaj blog od 06. 01. 2020.

Flag Counter

pri_Mladenu
19.06.2008., četvrtak
Sličice sa štaka (17)

Sitnice koje život znače

Bliži se osam sati. Obavio sam svoju jutarnju proceduru, obukao se, a u torbu za preko ramena i oko vrata stavio sve potrebne sitnice. Nazivam kolegu iz firme i on mi kratko javlja da stiže za 10 minuta, jer je gužva u prometu. Nije ih prošlo niti 10, a on mi već javlja, da je tu pred kućom.
Sunčano je jutro, a i ja sam dobre volje ne kvareću vedrinu jutra.
Doštakal sam do auta. Sjedoh i već jurimo put Zagreba. Moram do doktorice medicine rada.
Obavještavam kolegu kako mi je doktor u traumi dozvolio opterećenje noge od trideset kila.
On mi onako usput, a profesionalni je vozač u firmi, priopčava da je danas dan tolerancije u prometu.
'Mi vozači bi trebali više paziti na pješake.', on kao da ponavlja za ovaj dan naučeno, a ja se pitam. kako će to izgledati kada ću prelaziti cestu, a to redovno radim predvečer kada idem na terapiju i sa nje.
Obavio sam potrebno kod doktorice. Kolegi sam dao doznaku za bolovanje. da je preda u računovodstvo i on me vratio kući.
Isti dan je predvečer. Krenuo sam sa terapije. Prilazim štakajući pješačkom prelazu između doma zdravlja i Bille. Tu nema semafora i meni to čini dosta velik problem zbog slaboga vida. Aute u daljini ne vidim i moj prelaz dosta ovisi o njihovoj brzini. Na takovim mjestima volim čekati kada se automobil zaustavi. Tada ga vidim i znam da stoji. Bude tako, nekima naizgled, ludnih situacija, kada stojim i čekam za prelaz, a auta niotkuda. No, tada bude nekako tiše, pa i sam osjetim da auta nema. Tada se prisjetim da ima i dosta tihih brzih automobila. Obično buljim u pravcu odakle trebaju doći i lagano okrećem glavu lijevo-desno. Činim to jer su mi rubovi vidnog polja još uvijek dosta dobri. Katastrofa je kada je u tom smjeru jači izvor svijetla poput sunca. To smeta i onima dobroga vida, a ja tada baš ništa ne vidim osim blještavila. Krečući glavom na tren primjetim cestu i dalje. Puno mi tada znači upaljeno svijetlo automobila. Tada se uvijek sjetim u novije vrijeme Sabora RH i zakona u kojem su iz ekoloških razloga ukinuli obavezu dnevno upaljenih svijetala na vozilima u prometu. Gospodo sabornici, možete si misliti što o vama, glede toga, mislimo mi slaboga vida, a ima nas. Nemojte da vam mi, sa i bez bijeloga štapa, dođemo na Markov trg.
Vozači ne vide da ja slabo vidim, a ni na kraj pameti većinui nije. da bi netko slaboga vida prelazio cestu. Meni u ovoj situaciji za sada pomažu štake. Vide ih, pa ipak stanu. Da ali ne svi. To baš nastojim reči.
Kako već spomenuh, dan je tolerancije u prometu. Stao sam pred zebrom. Auti jure. Vozačima se žuri. Ja sam tolerantan i puštam ih. Ne, ne mašem im da prođu, nego ih niti psujem, niti im bacam kamenje. Nisam čak ni demonstrativno krenuo zebrom, da im ne zaprljam njihiove ljepotane. Skromno sam tek stavio desnu štaku na kolnik uz rubnik ceste. Želim priopčiti time, da bi prešao cestu. Nisu valjda svi oni slijepi. Možda bi trebali glavom lijevo-desno kao i ja.
Bio sam čisto iznenađen kada je jedan stao. Krenuo sam, pa je stao i onaj u drugom traku. Prešao sam cestu!!!
Tolerancija uključuje obje strane. I mene pješaka također, ali nisam mogao odtrpjeti da o tome ne prozborim. Ma, i tolerancija ima granice. Mogu ja puno toga podnijeti, ali dečki i cure za volanima, ni vam ovo OK. Ak vam se baš tak jako žuri nabavite si uređaj za teleportiranje. Imaju ih u Zvijezdanim stazama. Možda bi i ja to mogel, pa sam na drugoj strani ceste odmah. No, to bi bilo nepravedno prema vama. Tehnologija je ipak ono što se preferira, zar ne?
Volim ja vas i pored toga. Znam da kada izađete iz svojih limenih ljepotana, bivate dragi i dobri ljudi. Malo vam je dao veću moć, pa ste se zaigrali. Razumijem ja to i naravno, toleriram.
Pozdrav ... :) i tek da pripomenem da ja nisam vozač, a nisam niti bio, a ni nebum ... :) ... Voli vas vaš Mladen

- 20:29 - Komentari (7) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>