Za one koji žele više znati o Molitvenom Vijencu Kraljice obitelji, ( a ne da im se "kopati" po arhivi ovog bloga), objavljujemo ponovno osnovne podatke.
Katoličke su obitelji u međusobnom kontaktu spoznale da su obitelj, mladi i domovina u velikoj opasnosti zbog nemorala, noćnog života, droge, krivovjerja…Ovozamaljske vrijednosti počele su se uvlačiti u katoličke obitelji, i u najsvetije pore naših kršćanskih zajednica. Ponukani da zavapimo Bogu, s ljubavlju darujemo Gospi, Kraljici obitelji, svoje obitelji u vlasništvo da ona s njima raspolaže, da ih ona odgaja, oblikuje i čuva. Obitelji mole jedne za druge, za biskupe, svećenike i redovnice i povezuju se molitvom, žrtvom i euharistijom.
Desetoga svibnja 2000.godine zazivom Duha Svetoga započeo je vapaj Kraljici obitelji za spas i obnovu obitelji i domovine. Gđa. Ana Blažević okupila je prvi Molitveni vijenac, don Josip Stepan, salezijanac, na blagdan Duhova, 11.lipnja 2000. god. postaje duhovni voditelj Molitvenog vijenca. Na blagdan Srca Marijina, 1. srpnja 2000. služi sv. misu na ove nakane : za svećenike, redovničke zajednice, obitelji, pokojne iz obiteljskog stabla molitelja i za domovinu.
Prvom misnom žrtvom «Srce Molitvenog vijenca « je oživjelo i Božanska ljubav iz Presvetog Srca Raspetoga i Bezgrešnog Srca Marijina potekla je u sve molitelje Molitvenog vijenca.
Kontemplativne redovnice Pohoda Marijina 21.svibnja 2000. klanjanjem pred Presvetim mole za svetost svećenika, svetost redovničkih zajednica, obitelji svoga Molitvenog vijenca , duhovnu obnovu domovine, te aktivno sudjeluju u razvoju Molitvenog vijenca koji se brzo širi i već do kraja 2000. okuplja više od 500 obitelji.
Dvadeset prvoga lipnja 2000. pater Mihovil Filipović, monfortanac, prihvaća drugi Molitveni vijenac. Na blagdan Srca Isusova, 30. lipnja 2000. poklanja Molitvenom vijencu Gospin kip « Kraljicu obitelji « .
Dvadeset četvrtoga srpnja 2000. s Molitvenim vijencem upoznaje se mons. Danijel Labaš, predsjednik Povjerenstva za pastoral obitelji. Izražava svoju radost riječima: « Crkva se raduje kada iznikne nešto iz naroda. «
U svakom Molitvenom vijencu nalazi se 31 obitelj ( ili pojedinac) koji se povezuju molitvom, postom i Euharistijom i to na slijedeći način:
Svaki član odabere jedan dan u mjesecu koji će biti njegov dan za molitvu, post i sv. Misu, tako da svaki dan u mjesecu moli po jedna obitelj ( kad mjesec nema 31 dan tada dotična obitelj uzima 1. datum u mjesecu ).
M o l i m o
- za obitelji , da uzljube 10 zapovijedi Božjih i da se molitva i žrtva vrate u obitelj ,
- za domovinu
- za svećenike
- za redovničke zajednice
- za sve pokojne svih članova Molitvenog vijenca
Svaki molitveni vijenac ima svog duhovnog voditelja - svećenika, koji jedamput mjesečno, u dogovoreni dan, služi sv. Misu na iste nakane, a posebno za sve žive i preminule članove obitelji svog molitvenog vijenca. Toj svetoj Misi prisustvuju po mogućnosti svi molitelji tog vijenca, a to je ujedno i prilika za međusobni susret i druženje.
U svaki molitveni vijenac osim molitelja i svećenika
uključena je i jedna redovnička zajednica koja u određeni dan moli ili posti na naše nakane.
Obveze molitvenog člana na njegov molitveni dan su slijedeće:
MOLITVA
- O dođi, Stvorče, Duše Svet
- Krunica Božanskog Milosrđa za umiruće u našim obiteljima
- Krunica Blažene Djevice Marije ( radosna, žalosna, slavna ili krunica svjetla)
- Molitve iz srca
ŽRTVA
- post o kruhu i vodi, a koji to ne mogu sami si odaberu neku žrtvu.
- Odricanje u malim stvarima ( hrana, kava, cigareta, TV )
EUHARISTIJA
- prikazati Bogu sebe i sve obitelji molitvenog vijenca
- sv. ispovijed po potrebi
- sv. pričest
Ništa od preuzetih obveza ne veže pod grijeh ako se ne učini, a u slučaju spriječenosti sve se može prebaciti na sutradan ili unutar osmine.
Svaki Molitveni vijenac ima dvije osobe,
Mariju i Martu, koje se brinu o duhovnim i tehničkim potrebama Molitvenog vijenca. Marija brine i kontaktira sa svećenikom o sv. Misi, redovničkoj zajednici, duhovnim obnovama i slično. Marta brine o širenju Molitvenog vijenca, upisu članova - informiranje i sl.
Svaki molitelj dobiva prekrasnu malu knjižicu / podsjetnik tzv. vjenčić sa svim podacima o svom molitvenom danu, ostalim moliteljima, svećeniku i redovničkoj zajednici.
Jedanput godišnje za članove MVKO organiziramo hodočašće u Mariju Bistricu ( treća subota u svibnju ) i duhovnu obnovu. Za Marije i Marte duhovna obnova organizira se dva puta godišnje.
Vodstvo molitvenih vijenaca povjereno je našim svećenicima: p. Mihovilu Filipoviću, mons. Josipu Frkinu i p. Đuri Filipoviću.
Duhovni centar cijelog pokreta je kod ss. Pohoda Marijina u kapelici Corpus Domini, Mošćenička 3, 10000 Zagreb.
Blagdan Bezgrješnog Začeća BDM prihvaćen je kao zajednički blagdan svih molitvenih vijenaca, za koji se redovito pripremamo cjelonoćnim klanjanjem.