Kickboxing-Budokai Labin

subota, 05.01.2013.

Golden Glove_2012, _Italija, Bosanska Krupa_BiH

Vijest sa Internacionalnog Kickboxing natjecanja „GOLDEN GLOVE“ održanom u Conegliano (Veneto) – Italija 28.i 29. 01.2012. Katarina Cukarić i Franka Fonović osvojile dvostruka srebra.

Talijanskom „Zlatnom rukavicom“, natjecatelji kickboxing kluba „Budokai Labin“ iz Labina počeli su ovogodišnje natjecanje. Na ovom jakom internacionalnom kickboxing natjecanju u disciplinama semi i lightcontactu sudjelovali su natjecatelji 115 klubova iz 22 zemlje sa preko tisuću natjecatelja. Labinjani su nastupali u disciplini semicontacta i osvojili 4 srebrne medalje.
Katarina Cukarić je ponovo bila uspješna, osvojivši dva druga mjesta u starijim kadetkinjama i to u kategoriji do 65 kilograma i u kategoriji plus 65 kilograma.Zanimljivo je da je u kategoriji plus 65 kilograma bila repriza lanjskog finala, kada je Katarina u finalu pobijedila svjetsku prvakinju, te osvojila zlatnu rukavicu. Ovaj puta je poražena bodom razlike i to u produžetku.
Zanimljiva je bila i kategorija do 65 kilograma, gdje se Katarina već u prvoj borbi susrela sa Svjetskom i Europskom prvakinjom,talijanskom reprezentativkom, od koje je Katarina do sada stalno gubila. Katarina je sada pobijedila, a onda je u ostalim nastupima lako došla do finala, gdje je tjesno poražena.
Sjajna je bila i Franka Fonović koja je osvojila dva srebra i to u mlađim kadetkinjama u kategoriji do 47 kilograma i u kategoriji plus 47 kilograma.

Vijesti sa Internacionalnog kickboxing natjecanja održanog u Bosanskoj Krupi 18.02.2012. Labinjani osvojili 10 odličja.Katarina Cukarić i Marino Faraguna zlatni.

Na natjecanju, u organizaciji kickboxing saveza BiH i domaćeg kickboxing kluba , nastupilo je 143 natjecatelja iz 14 klubova od kojih tri iz Hrvatske.
Inače kickboxing savez Bosne i Hercegovine je zbog vremenskih neprilika odgodio međunarodno natjecanje u Sarajevu pa je natjecanje održano u Bosanskoj Krupi u nešto manjem obimu.
Labinski natjecatelji su na ovom natjecanju osvojili 10 odličja : - 5 zlatna, 4 srebrna i jedno brončano , a Katarina Cukarić pehar za najbolju juniorku.