Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

27.07.2009., ponedjeljak

Nogomet: Visok poraz od GOŠK-a!

U prvoj utakmici 1. kola Kupa HNŽ Čapljina je u Gabeli doživjela visok poraz od domaćeg GOŠK-a koji je slavio s 5:1. Trener Čapljine Jusuf Čizmić na teren je poslao sljedeću jedanestorku: Džida, Husić, Knezović, Zubonja (od 61. Mandić), Proleta, Jurković, Bebanić, Bošković, Bajrić, Tošić (od 46. Obad), Zubac. Prvu pravu priliku na utakmici imali su Čapljinci preko Bebanića koji se našao sam pred vratatom GOŠK-a na nekih pet metara, ali njegov udarac odlazi pored vrata domaćina. GOŠK je imao blagu terensku premoć, ali ozbiljnjijih prilika nije bilo sve do 27. minute kada Kukić dovodi domaćine u vodstvo. Isti igrač prednost je povećao u 41. minuti udarcem glavom nakon što je loptu s lijeve strane ubacio Šabanović. Na odmor se otišlo s prednošću domaćina od 2:0. Nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu Gabeljani dolaze do vodstva od 3:0, strijelac je bio Rako. Dvije minute kasnije loptu iza Džidinih leđa pospremio je Ortaš. Kod rezultata 4:0 Čapljinci su postigli regularan pogodak koji je pomoćni sudac poništio zbog navodnog zaleđa o kojem nije bilo ni govora. Sredinom drugog dijela terensku incijativu imali su nogometaši Čapljine, a u tom razdoblju su postigli jedini pogodak na utakmici. Pojačanje iz Brotnja Dario Knezović je primio loptu na lijevoj strani i preciznim udarcem u lijevi donji kut vratara GOŠK-a Kadića zatresao mrežu domaćina. Konačni rezultat je postavio Rako u 86. minuti iz jedanaesterca kojeg je domaćinima "poklonio" glavni sudac utakmice Dario Obradović. Treba dodati kako je Obradović u 90. minuti isključio kapetana Čapljine Proletu zbog prigovora. Sve u svemu, 200-tinjak gledatelja koliko ih se okupilo na tribinama stadiona "Podavala" moglo je vidjeti solidnu igru i čak šest golova, pet u mreži Čapljine i jedan u mreži Gabeljana.

1. kolo Kupa HNŽ-a:
NK "GOŠK" Gabela - HNK "Čapljina" 5:1
Stadion "Podavala" u Gabeli.
GLEDATELJA: 250.
SUDAC: Darko Obradović (Stolac).
STRIJELCI: 1:0 Kukić (27.), 2:0 - Kukić (41.), 3:0 - Rako (50.), 4:0 - Ortaš (52.), 4:1 - Knezović (66.), 5:1 - Rako (86.-11m.).
NK "GOŠK": Kadić, Marković, Kvesić, Kojić, Šabotić, Raić, Elezović (od 65. Hebibović), Ortaš, Kukuić (od 46. Raguž), Šabanović.
HNK "Čapljina": Džida, Husić, Knezović, Zubonja (od 61. Mandić), Proleta, Jurković, Bebanić, Bošković, Bajrić, Tošić (od 46. Obad), Zubac.
- 23:56 - Komentari (0) - Isprintaj - #