Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

10.08.2008., nedjelja

Nogomet:Čapljina-Grude 5:0

Čapljina je napokon uspjela ostvariti i drugu pobjedu na pripremama,a slavili su protiv drugoligaša Gruda rezultatom 5:0.Nakon loših igara Čapljina je pokazala nešto bolju igru te na kraju zasluženo slavila.Ovo je bila druga utakmica novog trenera Ante Markote te je nakon remija s Neretvancem upisao i prvu pobjedu.Čapljina je u utakmicu ušla mnogo bolje te je s nekoliko dobrih akcija pokazala da je kvalitetnija momčad.Prvu priliku na utakmici je imao Zubac koji s lijeve strane šutira po zemlji,a lopta odlazi nekoliko centimetara pokraj gola.Čapljina je i dalje prijetila i stvarala šanse dok su gosti pokušavali ugroziti čapljinski gol samo iz kontri.Čapljina je u vodstvo stigla u prvom poluvremenu kada stoper Majkl Proleta s pet metara pogađa mrežu gostiju te dovodi čapljince u zasluženo vodstvo.S tim rezultatom se otišlo na odmor.Početkom drugog poluvremena gosti stvaraju nekoliko prilika,ali uglavnom bezopasnih.U prvom dijelu drugog poluvremena Čapljina povećava svoju prednost zahvaljujući igraču Gruda koji matira svog golmana te osigurava pobjedu domaćina.Nogometaši Čapljine ne staju s napadima što je rezultatiralo još jednim pogotkom,a strijelac za 3:0 je bio Obad.U strijelce se upisao i mladi širokobrijažanin Pero Bilać koji je,nakon što je prešao jednog igrača Gruda savladao gostujćeg golmana i povisio vodstvo.Majkl Proleta je svoju sjajnu igru okrunio još jednim golom te je pred sami kraj utakmice nakon ubačaja iz kornera opet pogodio gostujuću mrežu.Čapljina je tako upisala i drugu pobjedu na pripremama koja je vrlo dobro došla za psihičko uzdizanje ekipe koja će u nadolazeću subotu na Bjelavama dočekati Budućnost iz Banovića.Trenera Markotu i dalje muče ozljede pa tako u ovoj utakmici nisu igrali Glavina,Šiljeg,Soldo,Kraljević i Eminovć.