Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

20.07.2008., nedjelja

Prijateljska:Čapljina-Mladost 1:0

Nogometaši Čapljine su odigrali i prvu prijateljsku utakmicu na pripremama,a protivnik im je bila momčad Mladosti iz Gacka koja se natječe u Prvoj ligi Republike Srpske.Čapljina je uz bolju i dominantniju igru slavila minimalnim rezultatom iako je rezultat mogao biti i viši.Na Bjelavama se okupio solidan broj gledatelja koji su došli vidjeti novog federalnog prvoligaša,a imali su šta i vidit.Mladi igrači iz Širokog Brijega su odličnom igrom i zalaganjem pokazali da se na njih u nadolazećoj sezoni itekako može računati pa je to još jedan povoljan ishod ove utakmice.I mladi igrači iz čapljinskog juniorskog pogona su pokazali kvalitet i želju za igrom,a kad se to spoji s malo iskusnijim igračima,možemo očekivati solidnu momčad koja će u novoj sezoni pokušati izboriti ostanak u ligi.Vratimo se utakmici.Čapljinci su bolje ušli u susret,stvarali brojne akcije koje su prijetile vratima Mladosti,ali konkretne završnice nije bilo te u prvom poluvremenu nismo vidjeli ni jedan pogodak.
Nogometaši iz Gacka su također imali nekoliko prilika,ali uglavnom iz kontri.U drugom poluvremenu čapljinci i dalje dominiraju terenom,pokušavaju udarcima iz daljine zaprijetiti golu gostiju,ali mreže i dalje miruju.Mladi Glavina sjajno šutira s 20-tak metara,ali lopta odlazi milimetar pokraj stative.Što se više približavao kraj utakmice,treneri su uvodili "svježu krv" na teren te je ritam cijeli susret ostao isti.Petnaestak minuta prije kraja susreta,igrač Mladosti ruši čapljinca u kaznenom prostoru,a sudac pokazuje na bijelu točku.Zbog "trzanja" jedanaesterac je poništen te je Majk Proleta ponovno morao pucati.I iz drugog pokušaja je bio siguran te je Proleta ovim pogotkom donijeo pobjedu Čapljini koja im daje snage za daljniji rad.Inače,Proleta je bio jedan od najboljih čapljinskih igrača na terenu,a uz njega sjajnu partiju su pružili i Glavina,Bilać te kapetan Žilić.Čapljinski nogometaši su do kraja uspjeli sačuvati prednost te je konačni rezultat bio 1:0.
- 00:22 - Komentari (1) - Isprintaj - #