Krenuli su nam treninzi u dvije osnovne škole: OŠ Retkovec i OŠ Gračani.
Treninzi:
- J1 1. gimnazija, subota od 9:00 do 12:00
- J2 Hercegovačka 111, subota od 11:15 do 13:45
- J3 Hercegovačka 111, subota od 9:00 do 11:00
- D1 Palmotićeva 30, subota od 9:00 do 10:30
- D2 Palmotićeva 30, subota od 10:45 do 12:15
- S1A 1. gimnazija, ponedjeljak od 20:00 do 22:30 i srijeda, Filipovićeva 1 od 20:00 do 22:30
- S2 1. gimnazija, utorak od 20:00 do 22:00 i četvrtak Palmotićeva 30 od 20:00 do 22:00
- Drum line, 1. gimnazija, ponedjeljak od 20:30 do 22:00
- subota 25.11. u 15:00 službeni ulaz Maksimirskog stadiona (Dinamo-Osijek), o/o ????
- petak 8.12. u 20:00 VIP loža Maksimirgskog stadiona (Dan Zagrebačkih mažoretkinja), o/o Šef
- četvrtak 14.12. u 19:00 Klovićevi dvori (otvaranje izložbe Zagrebačkih mažoretkinja), o/o Šef
TRI MAŽORETKINJE IDU U TRNERSKU ŠKOLU
Tri mažoretkinje Seniorskog 1A sastava (Elena Tašev*, Petra Milazzi* i Jana Marija Križić**) će biti trenerske pripravnice u idućih godinu dana na treninzima tima, a potom će sa tri pripravnice od prošle godine ići u Trenersku školu u siječnju 2024.
KOLIKO OCJENA SE IZRAČUNA NA KLASIFIKACIJI
Na klasifikaciji ocjenjuju četiri osobe, trenerica tog tima, Šef, prva predvodnica i zamjenica predvodnice. Svaka osoba daje 4 ocjene, osim trenerice koja daje i 5. ocjenu (zalaganje). To znači da svaka mažoretkinja dobije 17 ocjena. Za S1A sva četiri ocjenjivaća ocjenjuju svih 5 ocjena. Sve te ocjene se stavljaju u kompjuter koji izračunava prosječnu ocjenu sa klasifikacije. Uz to ocjenjivaći daju i svoj rejting (poziciju u timu) sa S1A na koji se dodaje ocjena klasifikacije i ponovo kompjuter izračuna procječnu ocjenu za rejting.
Rejting S1A računa se dva puta godišnje, a za sve ostale timove jednom godišnje.
Na prošloj klasifikaciji:
7.114 ocjena je upisano u kompjuter
53 papira ocjenjivačkih lista su ispisana
52 radna sata se potroši na klasifikacije i izračunavanje istih
DUBRAVKO KEKELJ
Naš kondicioni trener Dubravko Kekelj rođen je 18.4.1975. Radi kao dočasnik Hrvatske vojske, po činu narednika. Posljednjih par godina je raspoređen u Počasno-zaštitnoj bojni Hrvatske vojske u Predsjedničkim dvorima na Pantovčaku. Kondicioni je trener predsjednika Republike Hrvatske, a trenira i ministra obrane.
ZGRADA TVORNICE DUHANA
Zgrada Tvornice duhana Zagreb sastoji se od tri različite zgrade u L obliku. Osnovna zgrada je napravljena 1882. kao neorenesansna zgrada. Zgrada je jedna od najbolje očuvanih industrijskih građevina druge polovice 19. stoljeća. Proizvodnja duhana u Zagrebu počela je 1819. Iako je Tvornica duhana Zagreb držala i 60% proizvodnje cigareta, 1998. prodana je Tvornici duhana Rovinj, da bi 2007. proizvodnja duhana u Zagrebu bila zatvorena.
U zgradu je trebao biti smješten Hrvatski povijesni muzej, najstariji zagrebački muzej, no ove godine je odlučeno da će Hrvatski povijesni muzej ići u zgradu Hidrometeorološkog zavoda (koji se seli u novu zgradu), a da će u Tvornicu Duhana useliti Hrvatski restauratorski zavod. Još jedna od većih zagrebačkih gluposti. Zgrada je doslovce savršena za muzej, a ne za administrativno-uredske štakore, čime će ovaj vrhunski prostor umjesto da služi cijelom narodu postati ekskluzivna građevina za uredske djelatnike.
FARBA
farba = boja
pofarbal = obojao
črleno = crveno
črno = crno
braun = smeđe
pink = rozo
modro = plavo
„Si to sfarbal“ = jesi li to obojao
„Naj projti na črleno“ = nemoj proći kroz crveno
GRADSKA KAVANA
Na mjestu Gradske kavane (zgrada Zagrebačke banke na sjeveroistočnoj strani Trga bana Jelačića) prvo je bila kavana „K vječnom svjetlu“ u kojoj su se okupljali kartaši, skitnice i pijanci. 5.12.1931. na tom mjestu je otvorena Gradska kavana koja je uređena u stilu bečkih kavana, stilu koji Zagreb prati već preko 450 godina i kojim se ponosi. Čak i u vrijeme Kraljevine Jugoslavije gdje se što više nastojalo odvojiti Zagreb od bečke tradicije i silovati onu balkansku beogradsku čaršijsko-tursku tradiciju zagrepčanci su napravili bečku kavanu na koju su generacije bile ponosne. Kavanu je projektirao poznati arhitekt Ignjat Fisher. U njoj je obožavao sjediti čak i planetarno poznati Orson Welles.
Skoro 90 godina Gradska kavana je bila kultno mjesto okupljanja zagrebačke elite, pravih purgera, prijepodnevne kave uređenih penzionera, večernjih izlazaka zagrebačke kreme, glavnih gradskih događaja, komornih koncerata… Ona je nudila neku drugu, višu uslugu, ugodniju atmosferu, konobara koji su znali što pijete, „pristojniju“ vrhunsku kavu, bolju i nobel cugu (tamo je bilo baš svih najskupljih i najelitnijih pića), tamo su viđeniji zagrepčani pokazivali svoje najbolje.
I onda su došli neki moderni barbari i uništili Gradsku kavanu 2015. te otvorili mjesto za okupljanje klinaca „Johann Franck“. I da se razumijemo kavana poput ovog današnjeg „Francka“ je Zagrebu i te kako potrebna, više nego potrebna. Franck je brend star 131 godinu (od 1892.), koji ima superioran vrhunski proizvod, on je lendmark i ponos Zagreba koji je zaslužio kavanu takvog stila na glavnom gradskom trgu. No, toliko je praznih prostora i praznih kavana na Trgu gdje se moglo napraviti još jednu super kavanu poput „Francka“, ali u purgersku svetinju Gradske kavane, glavne kavane, bečke kavane se nije smjelo dirati. To je svetogrđe koje vapi do neba!!!! SRAMOTA!!!!!
SA UTAKMICE DINAMO-LOKOMOTIVA
fotke: Željko Bakšaj Žac, službeni fotograf Zagrebačkih mažoretkinja
wonderful smileys
|