Kao i svake godine tim ima nastupe tijekom ljeta. U pravom redu radimo za nogomet, ali znaju se zalomiti i neki nasupi izvan toga, kao što smo ove godine radili za Međunarodno najtecanje u obaranju ruku.
Sezona za S1A i J1A mažoretkinje koje idu u Grčku počinje 16.8, za sve ostale mažoretkinje S1A počinje 31.8, a za sve ostale 5.9.
- srijeda 26.7. u ???? službeni ulaz Maksimirskog stadiona (kvalifikacije Liga prvaka), o/o Tinana
- srijeda 2.8. u ???? službeni ulaz Maksimirskog stadoina (kvalifikacije Liga prvaka), o/o ????
- subota 26.8. u ???? službeni ulaz Maksimirskog stadiona (Dinamo-Rijeka), o/o ????
ŠEF BIO U ALBANIJI
Nakon sastanaka u Podgorici, Crna Gora, Šef i Suza su otišli u Albaniju, u Berat i Drač. Nakon toga bili su u Dubrovniku, a sada su došli u Nin.
KOMUNIKATOR
Zagrebačke mažoretkinje imaju komunikator između šefovog ureda i ureda od Viki. Na komunikatoru Šef može govoriti, a cure u uredu slušaju, ali i one mogu govoriti kada Šef prekine komunikaciju. Komunikator je profesionalan i proizvela ga je firma SBO (tvrtka za bankarsku opremu). Ovo je već treći komunikator koji imamo, jer su se protekla dva pokvarila.
Zagrebačke mažoretkinje imaju profesionalne vrlo vrijedne komunikacijske stanice Kenwood no o tome u idućem postu.
ŠTO JE BILO PRIJE ZAGREBAČKIH MAŽORETKINJA
Naš Šef je firmu otvorio 1991. godine i zvala se DA-agent. Firma se bavila zastupanjima u show businessu. Imali sam ugovore direktno sa Tončijem Huljiće, Nenadom Ninčevićem, Rajkom Pavlićem, Ilidko Ilonom Varga, a radili sam za Galijaševića, Šuputa, Škugora, Mihaljeka, Pavića, Vrčeka, Foroda, Globus i niz drugih. Aktivno sam radio za Croatian Music Aid tijekom Domovinskog rata. Dakle za sam vrh vrhova.
U tom vremenu radili smo i velik projekt Liberdance Group In the mood / Tri tempa koji je bio prva turneja koju je Šef organizirao diljem Hrvatske (1993). Napravili smo i prvi veliki koncert 25.6.1991. ADP Mađarac na kojem je bilo preko 1000 gledatelja, te organizirali niz nastupa eminentnih plesnih grupa na Zagrebačkom velesajmu i na produkcijama HTV-a. Organizirali smo i obilaske medija, te medijske prezentacije najvećih pjevača tadašnjice (Magazin, Vatrogasci, Začić, Thompson…). Organizirali smo i plasne škole diljem Hrvatske (Zagreb, Zaprešić, Krapina, Kotoriba, Prelog).
Kada smo otvorili Zagrebačke mažoretkinje preimenovali smo se u ZAMA-Zagrebačke mažoretkinje d.o.o.
OPATOVINA
Opatovina je stara zagrebačka ulica koja se proteže paralelno sa Tkalčićevom ulicom. Na početku Opatovine je tržnica sa cvijećem, koja se popodne pretvara u terase kafića. Potom su na Opatovini mali štandovi sa garderobom i suvenirima, kafići, restorani i antikvarijati. U Opatovini je poznati restoran Lanterna i jedna od najboljih pivnica Veliki Tolk u kojoj ćete popiti brojne vrste piva. Na kraju ulice sa desne strane je Franjevački samostan (u kome je pisac ovih redova provodio dane i dane radivši u Pokretu mladih katolika), pučka samostanska kuhinja i crkva Sv.Franje (gdje se oženio i pisac ovih redova).
Na kraju ulice, iza željeznih vrata je park. Park je danas javan iako je do 2. svjetskog rata pripadao kuriji na Kaptolu 15 i nije bio za građanstvo. U njemu je danas dječje igralište, manja šetnica, te prostor na kojem ljeti Histrioni igraju svoje legendarne predstave. U tom prostoru su i ostaci kaptolskih zidina i stara kuća Prišlinova kula koja je Histrionima sastavni dio scenografije, a koja je bila dio fortifikacijskog objekta Kaptola, nešto između kuće, kule, oružarnice i puškarnice. Sa jedne strane Prišlinova kula izgleda kao omanja palaća (prema Opatovini), a sa strane prema Tkalči izgleda kao obrambena kula. Kula je sagrađena u 16. stoljeću, u 18. stoljeću je pregrađena i preuređena. 1720. je postala gospodarstveni objekt kurije na Kaptolu 15.
Iz Opatovine kroz vrata u zidinama prema Tkalči vode Stube biskupa Duha, koje su ime dobile po prvom zagrebačkom biskupu. Na Opatovini je i najčudniji kućni broj 49ľ koji je vlasnik dao svojoj kući iako je pravi kućni broj zapravo Kaptol 10.
NET
Net = internet
Wap = WhatsApp
Viber = zagrepčani ovo iskrivljeno čitaju sa „i“ umjesto sa „aj“ (vajber)
Srfati = pretraživat Internet
Like, lajkam = sviđa mi se
Oki, okej = OK (danas ako se samo napiše OK onda se smatra da se ljutite na sugovornika)
Sinati = vidjeti poruku na wappu, a ne odgovoriti, ignorirati
Smajlić = smješak
WTF = ne mogu vjerovati da si to napisao
„To sam našel na netu“ = Pronašao sam to na internetu
„Sinala me na wapu“ = Ingorirala je moju poruku na WhatsAppu
„Lajkam ti to“ = To mi se sviđa
„Daj mu metni smajlića“ = Stavi mu smješka
SMIB I MODRA LASTA
Ko klinci nismo imali kaj puno birat. Na početku godine bi nas starci pretplatili na socrealističke novine i mi bi to čitali. Svaki mjesec kad bi nam dorufali u školu.
Smib ili skraćeno od „Smilje i bosilje“ je bilo za klince od 1. do 4. razreda. Dosadna novina u kojoj je bila poezija i brdo gluposti od čega smo čitali manji dio.
No „Modra lasta“ za one starije, od 5. do 8. razreda je već bila druga priča. Brdo zanimljivih rubrika za klince, čitala se od prvog do zadnjeg reda. Najpopularnije rubrike su bile strip (joj kak sam bil zaljubljen u onu malu plavu) i rubrika „Lastan“. Lastan je naime odgovarao na pitanja čitatelja, koja su bila odlična, neka i duhovita, a neka su nas uveseljavala mjesecima poput „Dragi Lastane, ja i dečko smo se ljubili, jesam li ja sad u drugom stanju“.
Smib i Modra Lasta izlaze i danas, ali u nešto drugačijoj, modernijoj formi. Kasnije su na kioske počeli dolaziti ozbiljniji časopisi za klince, prvo njemački Bravo, koji smo svi kupovali iako je bio skup ko sam vrag sa naljepnicama i posterima koje smo full koristili, a kasnije i domaći OK! sličnog formata.
SA UTAKMICA DINAMO-ŠIBENIK -
|