ponedjeljak, 24.02.2014.
NHL - Kanada zlatna, Švedska srebrna, Finska brončana, a Amerika razočarana
Od kada se od 1998. na Olimpijskim igrama natjeću i igraći iz NHLa Kanadi je ovo već treći trijumf.
Zadnjeg dana Olimpijskih igara u Sočiju, kanadska muška hokejaška reprezentacija osvojila je zlato u finalu pobjedivši Švedsku rezultatom 3-0.
Strijelci za Kanadu su redom bili Jonathan Toews, Sidney Crosby i Chris Kunitz, dok je, za protivnike obeshrabrujuća obrana Kanade, predvođena golmanom Careyem Priceom obavila ostatak posla, kao i do sada na turniru.
Sva tri strijelca u finalu su zabili svoje prve golove na turniru.
Kanadska obrana nije primila gol niti u polufinalu, niti u finalu olimpijskog turnira.
Cijeli vrijeme pričalo se o kanadskom napadu koji se mućio, dok je pritom zaboravljana njihova obrana, koja je u tišini učinkovito zaustavljala najbolje svjetske napadače, spriječivši američki i švedski napad da zabiju Priceu ijedan jedini gol.
Na cijelom turniru Kanada je primila samo 3 gola u 6 utakmica i niti u jednom trenu na turniru nije gubila.
Strijelci iz ovogodišnjeg finala, Toews i Crosby, također su zabili i u vancouverskom finalu iz 2010.
Kanada je tako postala prva momčad koja je obranila olimpijsko zlato u eri od kada na Olimpijskim igrama sudjeluju igrači iz NHLa.
Ako se uzmu u ozbir sve Olimpijske igre, Kanada je prva momčad u 26 godina koja je obranila naslov.
U finalu su Kanađani pucali po golu puno više od Šveđana (36-24), što je bilo posebno izraženo u zadnjoj trećini, kada su Kanađani imali prednost u šutevima 13-4.
Glavni razlog za brigu u Kanadi bio je Švedski golman Henrik Lundqvist, ali čak je i elitni golman iz NHLa bio je u finalu nemoćan pred kanadskim napadom, koji je konačno proradio.
Lundqvist je obranio 33 udarca, 3 nije mogao.
Na drugoj strani Price je sa 24 obrane pomogao Kanadi u pohodu na zlato i završio je turnir sa nizom od 164 minute i 19 sekundi bez primljenog gola, više od 8 trećina hokejaške utakmice.
Veliki broj ozljeda konačno je došao na naplatu Šveđanima.
Cijeli turnir su im nedostajali Henrik Sedin i Johan Franzen, da bi nakon prve utakmice na Olimpijskim igrama ostali i bez kapetana Henrika Zetterberga.
Prije samog finala stvari su se još više pogoršale za Švedsku.
Napadač Washington Capitalsa Niklas Bäckström pao je na doping testu na još uvijek nepoznatu zabranjenu substancu, te nije smio nastupiti u finalu.
Iako se IIHF protivio Bäckstömovoj zabrani igranja, Olimpijski odbor je bio jasan i odriješit, pa je Švedska još dodatno oslabljena ušla u finalnu utakmicu.
U nervoznom početku utakmice obje momčadi imale su šansu povesti.
Za Švedsku je okvir gola pogodio Gustav Nyquist u 4. minute utakmice, dok je 5 minuta kasnije švedski okvir gola pogodio Patrice Bergeron za Kanadu.
Toews je doveo Kanadu u vodstvo u 13. minuti prve trećine, nakon što je u gol preusmjerio dodavanje Jeffa Cartera.
Zanimljivo, Toews je također zabio za vodstvo 1-0 i u finalu 2010., također u 13. minuti prve trećine.
Kanada je vrlo zrelo nastavila igrati i u drugoj trećini, i dalje su u potpunosti kontolirali utakmicu.
Još mirniji ulazak u zadnju trećinu omogućio im je Sidney Crosby, koji je 4 minute prije kraja druge trećine izašao sam ispred Lundqvista i poentirao za 2-0.
Kapetan Pittsburgh Penguinsa sam je stvorio gol, oduzevši pak Jonathanu Ericssonu na plavoj liniji kanadske trećine, izbivši tako sam ispred Lundqvista kojeg je nadmudrio prebacivši pak u zadnji tren na backhand.
U zadnjoj trećini stanje na terenu se nije promijenilo, ali rezultat je, kada je Chris Kunitz potvrio pobjedu 11 minuta prije kraja golom za 3-0.
Napadačke postave koje su Kanadi donjele zlato uglavnom su proigrale tek u polufinalu i finalu.
Ali to je zato jer Kanada ima toliko talenta u svojoj momčadi da je u "slabijim" utakmicama mogla igrati i računati na individualnu kvalitetu.
Prvi napad Kanadu Kunitz-Crosby-Bergeron je bio odličan tek u finalu, kada su zabili dva od tri kanadska gola, dok je Crosby ponovno svoj prvi i jedni gol na turniru zabio tek u finalu, kao i 2010.
Druga kanadska linija Benn-Getzlaf-Perry je odradila težak fizički posao u polufinalu i finalu, tako da zaslužuju pohvale za umaranje američke i švedske obrane. Uz to Benn je zabio jedini gol na polufinalnoj utakmici protiv SAD-a.
Napad koji su činili Marleau-Toews-Carter je zabio gol u prvoj trećini i uredno je odradio svoj posao za vrijeme cijelog turnira.
Kada se vidi da četvrti kanadski napad čine Sharp-Duchene-Nash/St. Louis jasno je da jedino Kanada može ostati bez Johna Tavaresa, a da se to uopće ne osjeti.
Kako je Kanada imala najbolju obranu na turniru za sve njihove obrane parove Keith-Weber, Bouwmeester-Pietrangelo i Vlašić-Doughty/Hamhuis možemo reći da su bili besprijekorni i da su jako rijetko griješili.
Osim toga Weber i Doughty su se iskazali u postizanju golova i pomogli napadu kada pak nije htio u gol.
Golman Carey Price uglavnom nije imao puno posla na cijelim turniru, ali kada je bio potreban, bio je skoro savršen.
Kanada je tako sukladno očekivanjima osvojila zlato, iako je tek počela igrati ozbiljan hokej od polufinala.
U utakmici za brončanu medalju Finska je pregazila SAD rezultatom 5-0.
Teemu Selanne je nakon utakmice predvodio momčad u slavljeničkom krugu po ledu, sa brončanom medaljom oko vrata, nakon što je završio nastup na svojim šestim Olimpijskim igrama.
Ako se Selanne stvarno planira umiroviti na kraju ove NHL sezone, sigurno je zadovoljan načinom na koji je završila njegova reprezentativna karijera.
Selanne je u utakmici za broncu zabio dva gola, dok je golman Tuukka Rask, koji je zbog temperature morao propustiti polufinale sa Švedskom, imao 27 obrana.
Četrdesettrogodišnja finska legenda Selanne zabio je snažnim udarcem za 1-0 u drugoj trećini, da bi samo 11 sekundi kasnije Jussi Jokinen povisio rezultat na 2-0.
Selanne i suigrači nisu još bili gotovi.
U zadnjoj trećini zabili su još tri gola protiv momčadi SADa, koja je izgledala tako dobro cijeli turnir, da bi u zadnjoj utakmici ostavljali dojam da bi radije bili kući.
Finci su Amerikance ponizili.
Selanne je skupa s ovom broncom pomogao Finskoj da osvoji 4 medalje na zadnjih 5 Olimpijskih igara.
U tom razdoblju u kojem na Olimpijskim igrama sudjeluju i igrači iz NHLa, niti jedna reprezentacije nije osvojila više medalja.
Na kraju utakmice postalo je sve izvjesnije da se Selanne, sa 43 godine najstariji igrač na turniru, planira umiroviti na kraju ove sezone.
Dvadeset sekundi prije kraja utakmice otklizao je do klupe da bi izgrlio sve suigrače i trenere, prije nego je, kako je isticala zadnja sekunda utakmice, preskočio zaštitnu ogradu.
Teško je u svijetu hokeja naći nekoga tko ne voli Teemua Selannea.
Isto vrijedi i za njegove suigraće.
Tako da je legenda hokeja od količine i snage tih zagrljaja više puta podignut s leda na klupu.
Na ovoj utakmici Selanne je popravio svoj rekord od 43 boda na Olimpijskim igrama.
Ipak, prije nego se utakmica pretvorila u apsolutnu dominaciju Finaca, Amerikanci su imali dvije odlične šanse.
Patrick Kane imao je priliku iz kaznenog udarca u prvoj i u drugoj trećini.
Kod prvog udarca promašio je gol, dok je kod drugog udarca pogodio okvir gola.
Kane, koji je promašio i čistu priliku kada je bio sam s golmanom protiv Rusije, rekao je da mu je ovo bila jedna od najfrustrirajućijih utakmica u karijeri.
Jednostavno ni Kaneu ni Amerikancima nije bilo suđeno.
Amerikancu su tako propustili šansu osvojiti po prvi put od 1956. i 1960. za redom medalje na Olimpijskim igrama.
Finska je tako iskoristila prednost igrača više dva puta u zadnjoj trećini, iako im Amerikanci, netipično za njihov mentalitet, nakon 2-0 nisu više pružali preveliki otpor.
Ako liga stvarno zabrani igračima odlazak na iduće Olimpijske igre u Južnu Koreju, ovo je Kaneu i ostatku momčadi bila zadnja šansa da osvoje prvo američko Olimpijsko zlato nakon 1980. i "Čuda na ledu".
Jonathan Quick, koji je zasluženo izabran za prvog golmana ispred Ryana Millera, koji je branio u Vancouveru na zadnjim Olimpijskim igrama, obranio je prvih 8 šuteva koji su upućeni njegovim vratima.
Nakon tog dobrog početka primio je 5 golova iz samo 21 šuta.
Ovo je Finskoj druga za redom bronca sa Olimpijade i treća od 1998., dok su 2006 osvojili srebro izgubivši od Šveđana Torinsko finale.
Reprezentaciju SADa je previše pogodio poraz od Kanade.
Nakon odličnog starta i ukupnog omjera golova 20-6, Amerikanci u polufinalu i finalu nisu zabili niti jedan gol, a primili su ukupno 6.
Za još gorči kraj, nakon poraza od Kanade koji im je u potpunosti uništio moral, naletili su na Finsku koja se lako unjela u slavljenički atmosferu i prevođeni Selanneom nisu imali milosti ni sažaljenja.
Kratke vijesti:
Rooney potpisao novi ugovor sa ManUtd-om
Wayne Rooney je potpisao novi ugovor sa Manchester Unitedom po kojem će postati kapetan momčadi i zarađivati će Ł300,000 tjedno. Kako je ugovor potpisao na 5 godina, za vrijeme trajanja ugovora zaraditi će oko Ł85m dok mu ugovor ne istekne 2019., kada će Rooney imati 33 godine.
Karlsson misli prodati srebrnu medalju
Branić Ottawa Senatorsa Erik Karlsson na pitanje koliko mu znaći srebrna medalja na Olimpijskim igrama odgovorio je da ćemo vidjeti "kada ju stavi na eBay".
Giantsi pričali sa Samom
Puno spominjani Michael Sam ovog je vikenda odradio Combine u Indianapolisu, te su s njim pričali predstavnici New York Giantsa. Generalni menađer Giantsa Jerry Reese odbio je pričati o detaljima razgovora kao i privatnom životu Michaela Sama.
Rezultati:
Nogomet
Engleska Premier League
Chelsea 1 - 0 Everton
Arsenal 4 - 1 Sunderland
Cardiff City 0 - 4 Hull City
Manchester City 1 - 0 Stoke City
West Bromwich Albion 1 - 1 Fulham
West Ham United 3 - 1 Southampton
Crystal Palace 0 - 2 Manchester United
Liverpool 4 - 3 Swansea City
Newcastle United 1 - 0 Aston Villa
Norwich City 1 - 0 Tottenham Hotspur
Italija Serie A
Bologna 0 - 1 Roma
Livorno 2 - 3 Hellas Verona
ChievoVerona 2 - 0 Catania
Inter 1 - 1 Cagliari
Sampdoria 0 - 2 AC Milan
Udinese 1 - 1 Atalanta
Juventus 1 - 0 Torino
Lazio 3 - 2 Sassuolo
Španjolska Liga BBVA
Valladolid 1 - 1 Levante
Real Madrid 3 - 0 Elche
Celta Vigo 1 - 1 Getafe
Real Sociedad 3 - 1 Barcelona
Almeria 0 - 0 Malaga
Rayo Vallecano 0 - 1 Sevilla
Real Betis 0 - 2 Athletic Bilbao
Valencia 2 - 1 Granada
Osasuna 3 - 0 Atletico Madrid
Njemačka Bundesliga
Schalke 04 0 - 0 Mainz 05
Borussia Monchengladbach 2 - 2 Hoffenheim
Freiburg 2 - 4 Augsburg
Hamburger SV 3 - 0 Borussia Dortmund
Nurnberg 2 - 1 Braunschweig
VfB Stuttgart 1 - 2 Hertha Berlin
Wolfsburg 3 - 1 Bayer Leverkusen
Eintracht Frankfurt 0 - 0 Werder Bremen
Hannover 96 0 - 4 Bayern München
Francuska Ligue 1
Monaco 3 - 2 Reims
Marseille 1 - 0 Lorient
Bastia 0 - 2 Saint Etienne
Bordeaux 2 - 1 Evian Thonon Gaillard
Guingamp 1 - 0 Nice
Montpellier 2 - 0 Ajaccio
Valenciennes 2 - 2 Sochaux
Toulouse 2 - 4 Paris Saint Germain
Nantes 0 - 3 Rennes
Lille 0 - 0 Lyon
Hokej
Olimpijske Igre
Polufinale:
Švedska - Finska 2 : 1
Kanada - SAD 1 : 0
Za 3. mjesto
SAD - Finska 0 : 5
Finale:
Švedska - Kanada 0 : 3
Oznake: NHL, hokje, Soči, Kanada, Toews, crosby, Švedska, lundqvist, SAD, Kane, finska, selanne
24.02.2014. u 11:25 •
0
Komentara •
Print •
#
ponedjeljak, 17.02.2014.
NHL – Rusija protiv SAD-a
“T.J. Oshie u raspucavanju je zabio pobjednički gol!”
Tu rečenicu su fanovi hokeja čuli i pročitali već puno puta.
A i ponavljati će se tu istu rečenicu i u budućnosti.
T.J. Oshie, napadač St.Louis Bluesa i reprezentacije SAD-a, jasno je svima, odlično izvodi kaznene udarce.
Ove sezone u NHL-u Oshie je iz deset pokušaja zabio sedam golova iz kaznenih udaraca i sa postotkom 70% među igračima koji su imali više od 5 pokušaja iz kaznenih udarca zaostaje samo za Joffreyem Lupulom iz Toronto Maple Leafsa, koji je iz 7 pokušaja zabio 6 golova sa postotkom 85,7%.
Utakmica između Rusije i SAD-a bila je najiščekivanija utakmica razigravanja po skupinama, dijelom zbog visokih kvaliteta momčadi, ali dijelom i zbog sportskog i političkog rivalsta iz prošlosti.
Političko rivalstvo iz prošlosti nikome ne treba objašnjavati.
A za sportsko rivalstvo iz prošlosti se trebamo vratiti unatrag 34 godine.
Usred doba "Hladnog rata".
Najpoznatija utakmica hokeja na svim Olimpijskim turnirima odigrana je 22.2.1980. između reprezentacija SAD-a i Sovjetskog Saveza u Lake Placidu u saveznoj državi New York.
U finalnu skupinu su se kvalificirale su reprezentacije Švedske, Finske, SAD-a i Sovjetskog Saveza.
Sovjetsku reprezentaciju svi su smatrali apsolutnim favoritom za naslov.
Kako su iz prijašnjih skupina Švedska i SAD donijele po bod zbog međusobnog remija, a SSSR je pobjedom protiv Finske donio 2 boda, svaka je momčad igrala samo 2 utakmice u finalnoj skupini.
Prva utakmice te finalne skupine bio je susret reprezentacija SSSRa i SADa.
Važno je napomenuti da su reprezentaciju SADa činili neprofesionalni igrači zbog propisa Olimpijskog odbora, dok je SSSR poslao najjaču momčad jer, s obzirom na ustrojstvo zajednice država, njihovi igrači teoretski ni nisu bili profesionalci.
Nedugo prije Olimpijskog turnira te su se dvije momčadi srele u pripremnoj utakmici 9.2.1980. u Madison Square Gardenu u New Yorku.
SSSR je u toj utakmici pobjedio 10-3 i sa još više samopouzdanja ušao u završni turnir.
Utakmica u finalnoj skupini počela je slično, ranim golom SSSR.
Međutim reprezentativci SAD, pod strogim vodstvom trenera Herba Brooksa, su se uspjeli snaći i na prvu pauzu otići sa rezultatom 2-2.
Trener SSSRa Tikhonov je u toj pauzi zamijenio veliku zvijezdu momčadi, golmana Tretiaka, jer je bio nezadovoljan njegovom igrom i 2 primljena gola.
Ta odluka je šokirala igrače obje momčadi.
Ipak reprezentativci SSSRa u drugoj trećini nisu primili gol, pa su u zadnju trećinu otišli s prednosti 3-2.
Sredinom te zadnje trećine Amerikanci su izjednačili golom Marka Johnsona sa igračem više .
Nedugo nakon toga, Mark Pavelich (podrijetlom Hrvat) je dodao pak kapetanu Mikeu Eruzioneu koji je zabio za vodstvo SADa 4-3.
Vrataru Myshkinu pogled je ometao njegov suigrač Vasili Pervuhkin.
Bilo je to prvo vodstvo SADa na utakmici.
Odmah nakon vodstva Amerikanaca, reprezentativci SSSRa su navalili na gol američkog vratara Craiga.
Gađali su i stative i tjerali Craiga na čudesne obrane i iako je trener Brooks stalno morao smirivati nervozu svojih igrača govoreći im "Igrajte svoju igru!", rezultat se više nije mijenjao.
Utakmica je dobila nadimak "čudo na ledu" ( engl. "Miracle on ice" ).
Ruski trener Tikhonov je kasnije izjavio da mu je zamjena vratara Tretiaka bila najveća pogreška u karijeri i da je taj trenutak okrenuo utakmicu u američku korist.
Također je priznao da su se i on i njegovi igrači opustili nakon pobjede 10-3 u pripremnoj utakmici i podcijenili reprezentaciju SADa.
SADu to nije bilo dovoljno za zlato, morali su još pobjediti Finsku u posljednoj utakmici.
Nakon dvije trećine Finska je vodila 2-1, što je natjeralo strogog i čvrstog trenera Brooksa da u zadnjoj pauzi samo strogo pogleda svoje igrače i kaže im:
"Ako izgubite ovu utakmicu, to ćete nositi sa sobom u je**ni grob! ........ JE**NI GROB!"
I ostavio ih same...
Tri gola kasnije Amerikanci su pobjedili 4-2 i osvojili zlato!
Utakmica ove subote nije imala toliki značaj.
Iako se radilo o dvoboju domaće reprezentacije koja ima imperativ zlata na turniru i reprezentacije koja mora dokazati da je dovoljno kvalitetna za zlato, radilo se o utakmici u kojoj se određuje bolja pozicija u daljnjem natjecanju, tako da eventualni poraz nije bio eliminacijski.
Sredinom druge trećine Rusija je povela golom kapetana Datsyuka, da bi to kraja trećine Fowler izjednačio rezultat sa igračem više, dok je kaznu odrađivao Radulov.
U zadnjoj trećini, kada je opet Radulov isključen na dvije minute, Pavelski je zabio za vodstvo SADa.
Rusi su krenuli na sve ili ništa i izjenačili ponovno golom Datsyuka.
Nedugo nakon izjednačenja Tyutin je zabio fenomenalan gol za 3-2 koji je poništen jer je gol vratara Quicka bio pomaknut u toj akciji.
Utakmica je otišla u produžetke i na kraju i u raspucavanje kaznenim udarcima.
Niti nakon tri serije kaznenih udaraca pobjednika nije bilo.
Prvi udarac za SAD realizirao je Oshie, dok je zadnjim udarcem za Rusiju izjednačio Kovalchuk.
Nakon toga je slijedilo raspucavanje sa po jednim kaznenim udarcem za svaku momčad.
Kako po pravilima bilo koji igrač može pucati neograničeno puta, Amerikanci su 5 puta slali Oshie-a, dok su Rusi izmjenjivali Datsyuka i Kovalchuka kao svoje pucače.
Oshie je dva puta dramatično održavao reprezentaciju SAD u utakmici, da bi u 8. seriji Quick obranio udarac Kovalchuka omogučivši tako Oshie-ju da golom donese pobjedu Amerikancima.
Oshie nije zakazao i Amerikanci su pobijedili.
Od 6 pokušaja Oshie je zabio 4 gola, od kojih su 2 bila za održavanje u igri i jedan za pobjedu.
Oshie je nakon pobjede izjavio:
"Pokušavao sam smisliti nešto novo što mogu izvesti da držim golmana Bobrovskog u neizvjesnoti. Morao sam ponoviti isti potez nekoliko puta, ali drago mi je da završilo kad je. Ostajao sam bez trikova."
Pomelike koje su se vodile u medijima oko izbora Oshie-ja u momčadi sada izgledaju smješno.
Amerikanci su ovom pobjedom podigli samopouzdanje i kreću u borbu za zlato.
U borbu put koje će vrlo izgledno, kao i u Lake Placidu, voditi preko izrazitog favorita.
Ovoga puta to je jaka Kanada.
Kratke vijesti:
Ždrijeb 1/4 finala FA Cupa
Arsenal - Everton
Brighton & Hove Albion/Hull City - Sunderland
Sheffield United - Sheffield Wednesday/Charlton Athletic
Manchester City - Wigan Athletic
Grabner vodeći strijelac Olimpijskih igara
Nakon razigravanja po skupinama reprezentativac Austrije i igrač New York Islandersa Michael Grabner vodeći je strijelac turnira sa 5 golova. Grabner se nada da će tu golgetersku formu prenijeti i u NHL i time pomoći svojim Islandersima.
Oher vjerojatno napušte Ravense
Offensive tackle Baltimore Ravensa Michael Oher vjerojatno neće ostati u Ravensima. Ove godine ostao je bez ugovora i prema vrijestima iz kluba nije im prioritet ponuditi Oheru novi ugovor.
Rezultati:
Nogomet
Engleska FA Cup
Sunderland 1 - 0 Southampton
Cardiff City 1 - 2 Wigan Athletic
Manchester City 2 - 0 Chelsea
Everton 3 - 1 Swansea City
Sheffield United 3 - 1 Nottingham Forest
Arsenal 2 - 1 Liverpool
Italija Serie A
AC Milan 1 - 0 Bologna
Fiorentina 1 - 2 Inter
Catania 3 - 1 Lazio
Atalanta 0 - 4 Parma
Cagliari 1 - 2 Livorno
Genoa 3 - 3 Udinese
Juventus 3 - 1 ChievoVerona
Sassuolo 0 - 2 SSC Napoli
Roma 3 - 0 Sampdoria
Španjolska Liga BBVA
Elche 0 - 0 Osasuna
Atletico Madrid 3 - 0 Valladolid
Levante 1 - 0 Almeria
Barcelona 6 - 0 Rayo Vallecano
Villarreal 0 - 2 Celta Vigo
Granada 1 - 0 Real Betis
Getafe 0 - 3 Real Madrid
Athletic Bilbao 1 - 2 Espanyol
Sevilla 0 - 0 Valencia
Njemačka Bundesliga
Mainz 05 2 - 0 Hannover 96
Bayern Munich 4 - 0 Freiburg
Borussia Dortmund 4 - 0 Eintracht Frankfurt
Braunschweig 4 - 2 Hamburger SV
Hoffenheim 4 - 1 VfB Stuttgart
Werder Bremen 1 - 1 Borussia Monchengladbach
Bayer Leverkusen 1 - 2 Schalke 04
Augsburg 0 - 1 Nurnberg
Hertha Berlin 1 - 2 Wolfsburg
Francuska Ligue 1
Paris Saint Germain 3 - 0 Valenciennes
Bastia 0 - 2 Monaco
Lorient 1 - 3 Toulouse
Nice 0 - 0 Nantes
Reims 1 - 0 Bordeaux
Rennes 2 - 2 Montpellier
Sochaux 1 - 0 Guingamp
Lyon 3 - 1 Ajaccio
Evian Thonon Gaillard 2 - 2 Lille
Saint Etienne 1 - 1 Marseille
Hokej
Olimpijske Igre
Kanada - Austrija 6 : 0
Norveška - Finska 1 : 6
Švedska - Švicarska 1 : 0
Češka - Latvija 4 : 2
Švedska - Latvija 5 : 3
Švicarska - Češka 1 : 0
SAD - Rusija 3 : 2
Slovačka - Slovenija 1 : 3
Finska - Kanada 1 : 2
Rusija - Slovačka 1 : 0
Slovenija - SAD 1 : 5
Austrija - Norveška 3 : 1
Oznake: NHL, hokej, olimpijske, igre, olimpijada, Soči, rusija, SAD, lake placid, oshie, kovalchuk, quick, datsyuk
17.02.2014. u 08:49 •
0
Komentara •
Print •
#