četvrtak, 01.02.2007.

Baba u dugovima, ja gladna, a junice slobodno šeću

Evo moje omiljene teme. Baba.

Zvoni telefon. Zvrrrrrrrrrrrrrrrr - otprilike tako. Pristojno predstavim firmu.

-Dobar dan, trebala bih gospodina Đuru – čujem glas babe koja uopće ne razumije da sam gladna i neraspoložena za nju i Đuru i možebitne probleme između njih (ime gospodina kojeg je tražila je promijenjeno zbog zaštite podataka firme s obzirom da radim u najtajnijoj državnoj agenciji koja se bavi uklanjanjem ljudi koji previše pitaju o djelovanju poduzeća).

-Nema ga u uredu, možete ga dobiti na mobitel - pristojno ću ja, ne pokazujući agresiju nastalu osjećajem praznog želuca.

-A jel mi Vi možete pomoći? - babe se nikad ne predaju.

-Vjerojatno ne - ni ja se ne predajem, osim ako mi netko ne ponudi čokoladu. Mliječnu Milku. Ili onu s keksima.

-Al ne znate što vas trebam - ova je sigurno sita.

-Znam - gladno ću ja.

-Kako znate ? - vražja baba!!

-Pa vjerojatno želite tražiti odgodu plaćanja rate koju niste platili - mislim da je preko telefona mogla vidjeti da mi se želudac zalijepio za kičmu.

-Da, ma htjela sam reć' da ću do petka sigurno platiti jer smo prodali kravu, a ne bi ni došli do duga da nas nije prevarila gospođa Barbara (ime opet promijenjeno-mogla bih Vam ga i reć, al bih Vas morala ubit) jer je ona nama obećala junice iz uzgoja, a dobili smo uvozne. Onda smo mi njoj to vratili jer smo te i sami mogli kupiti, a mi smo sve to platili unaprijed i sad ona nama ne vraća novce nego nam želi podvaliti junice izvana. Kao da mi ne vidimo razliku. Eto, vidite da nije naša krivica i nama je strašno neugodno što je do toga došlo ali jednostavno nemamo izlaza.

Jednostavno ne vjerujem što slušam. Junice?!?

-Dobro gospođo, kao što sam vam već rekla ja Vam tu ne mogu pomoći. Gospodin Đuro vodi vaš slučaj.

-Aaaa jel? O, hvala lijepa. Doviđenja.

Poklopim slušalicu malo žešće nego inače. Još gladnija zbog one priče o junicama. Već sam te junice vidjela na ražnju.

- 09:27 -

Komentari (28) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Nekomercijalno-Bez prerada.

Opis bloga


Ako vam sve izgleda super...strpite se, proći će


Ovo je forum od najstrpljivijeg dečka na Zemlji :)

forumčić


Kritike i pohvale (al kritike odmah brišem) :)

kerefeka@gmail.com


Moj dobri prijatelj Matija jako voli egzotične životinje i odvažio se na otvaranje firme za prodaju opreme za iste. Iz tog razloga zaslužuje mjesto na mom blogu.I to počasno.

www.exoticum-anima.hr

Jedna mudra


Prije milijun godina bilo je malo grafita jer je bilo teško popeti se na piramidu jer nije bilo lifta, a nije bilo ni piramida