Indijanka vegetarijanka

07.07.2015., utorak

Tužna sličica iz svinjca

Imam rođake koji se bave uzgojem svinja. Dakle, žive na selu i uzgajaju svinje. Pomislit ćete da te svinje žive na livadi, kupaju se u blatu u ograđenom prostoru zvanom tor. Takve slike nosim iz djetinjstva sa sela, tako su se prije svinje uzgajale na selu. Međutim, danas je uzgoj na selu sličan onome na najgorima farmama. Ogromne svinje u malim kavezima. Majka svinja obično se ne može ni okrenuti, a ispod joj dolaze maleni da je sišu. Često jednostavno legne na melene i uguši ih. No, vratimo se na početak priče. Trudna krmača nekako je pala i od težine slomila kičmu. Klanje, nema druge. Meso prodano. Vlasnik ne može prisustvovati klanju, ne može jesti to meso. Jer to je meso njegove svinje koja je bila trudna. Odlazi od kuće. Vraća se kad sve bude gotovo. I jede meso drugih svinja. I dalje uzgaja svinje na isti način. Što ne štima u cijeloj toj priči?

Oznake: svinje, uzgoj, dvostruka pravila, patnja, Životinje


21.03.2013., četvrtak

Kako nas još truje mesna industrija

Osim što zagađuje vodu, koristi previše tla za uzgoj hrane za životinje i tako direktno utječe na broj siromašnih u svijetu te uzrokuje patnju na milijune nevinih bića, ovo je još jedan način kako mesna industrija truje Zemlju. Nije to samo u Kini. Koliko puta sam u Kupi vidjela kako pliva lešina svinje.

Broj lešina svinja koje su pronađene u rijeci Huangpu, glavnom izvoru pitke vode za stanovnike Šangaja, narastao je na čak 13,000, objavile su tamošnje vlasti.

Dosad je iz rijeke izvučeno 9,460 svinja, a agencija Xinhua javlja kako je još 3,601 mrtva svinja pronađena u rijeci u blizini grada Jiayinga. Iako zasad nije jasno kako su svinje dospjele u rijeku, vlasti u Šangaju tvrde da su ih bacili seljaci u provinciji Zhejiang, nakon što su se razboljele i izbila je epidemija.

Dvanaest dana nakon što su uočene prve svinje u rijeci, izazvavši veliku zabrinutost stanovnika kineskog gospodarskog središta, ne samo da nije utvrđena ničija odgovornost za taj slučaj, nego se čini da se životinje i dalje bacaju u nju.

Šangaj čak petinu vode za gradske potrebe crpi iz Huangpua, stoga ne čudi zabrinutost stanovništva oko njezine kvalitete. Vlasti ipak tvrde kako su sve analize pokazale da je voda čista i sigurna za piće.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Oznake: svinje, kina, zagađenje, epidemija, meso


<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Bez prerada.