ponedjeljak, 03.02.2025.
Sve kraća Noć :-))
Odmah po tome kaj mi se ne sviđa: Noć je od 6 popodne do 11 navečer. Navečer! Di je onih lijepih 1 u noći kad je nekoć završavala? I di su štandovi s Nescafeom, nema ih već dugo, a baš mi fale :-)).
Kad sam to odvalila s duše, pređimo na lijepo :-)).
Puno vodstava, puno svačeg lijepoga :-)).
Počela sam s Etnografskim, brrrrr :-)). Šest uzoraka katastrofe te sve prelijepe boje koje su tako smrtonosne. Zatim je došlo prvo iznenađenje večeri: Muzej kravate. Obavezno posjetite, odličan je :-)). Konačno sam čula priču o tome kako je kravata postala svjetski (europski :-)) ) poznata, o Tridesetogodišnjem ratu, okrutnim hrvatskim ratnicima koji rade svakaj nekaj i čiji konji mogu zimi preživjeti na ljudetini :-)). Digresija: Svojedobno sam kod Strindberga naletjela na dramu koja očito, opisuje taj rat, ali mi je falio povijesni kontekst no spominjani su Hrvati na čiji sam spomen se sela razbježe :-)). A nisu znali da smo mucice :-)).
Uslijedili su Klovićevi dvori, prekrasan Sjaj u tami i fantastična Od periferije do centra :-)). Pa drugo iznenađenje večeri: vodstvo izložbom Izblijedjela povijest – tvornica kovčega i kožne galanterije Sljeme i priču o Samuelu Gatiju. Također, malo crteža Otona Župančića :-)).
Muzej naive i njhova OHO! i to je naiva koja me oduševljava svaki put :-)). Spuštam se na Dolac, ali pred Zagorkinim stanom je rep pa idem do Arheološkog na iduće iznenađenje, Arheološki pun i prepun k'o nekad. Prva prava gužva, zapravo, skoro prva jer je i kravatni muzej bio prepun :-)). Tako da sam i ne pogledavši, bila jako sretna.
Kako sam odustala od Arheološkog, tj. prebacila ga na nedjelju (Arheološki je besplatan svake prve nedjelje u mjesecu :-)) ), zaletila sam se do knjižnice HAZU koja se isto obnavlja pa je bila mala izložba Kožarićevih crteža. Preko puta je Artmark i razočarenje za kraj, neotvoreno nekaj u Ante Kovačića 5, mrmlj :-)).
Bilo je još toga što bih rado vidjela, ali fale mi ta dva sata. Zakinuta :-)).
Lijepo ... :-))
Kratko, prekratko ... :-))
Hoćemo dulje ... :-))
- 08:37 - Komentari (11) - Isprintajte - #