U NEDJELJU ZAVRŠNI ISPITI TRENERSKE ŠKOLE



U subotu su ispiti Trenerske škole u 2. roku, a u nedjelju su Završni ispiti za sve polaznike osim za zagrebačke polaznike, oni imaju posebno ispite sa svojim timom.






Obzirom da idemo u Ljetni kamp jer ima dovoljno prijavljenih, možete se I DALJE PRIJAVLJIVATI!

Poslali smo Vam i podatke za plaćanje osiguranja:

UKOLIKO SE ŽELITE OSIGURATI ZA LJETNI KAMP MOLIMO DA DO 20.12. UPLATITE OSIGURANJE. Ponuđene su Vam dvije vrste osiguranja, Vi možete platiti obije, jedno ili nijedno osiguranje, odluka je Vaša.

1. OSIGURANJE OD OTKAZA PUTOVANJA
- uključen je i Covid-19 i samoizolacija uz potvrdu epidemiologoa
Iznos uplate: 70 kn
Primatelj: Croatia Osiguranje
IBAN na koji uplaćujete: HR9123400091400555110
Model: HR01
Poziv na broj: 62426-382629411073-010
Opis plaćanja: Premija po polici broj 382620411073, ime i prezime mažoretkinje

2. OSIGURANJE OD NEZGODE
Iznos uplate: 20 kn
Primatelj: Croatia Osiguranje
IBAN na koji uplaćujete: HR9123400091400555110
Model: HR01
Poziv na broj: 62427-216620013168-012
Opis plaćanja: Premija po polici broj 216620013168, ime i prezime mažoretkinje

Jednako tako vas molimo da nam pošaljete na mail: Zagreb_majorettes@yahoo.com ime i prezime, OIB, adresu i datum rođenja jednog od roditelja (ili bake, djeda, nekog tko je punoljetan i brine o djetetu jer ugovaratelj ne može biti maloljetna osoba).







- nedjelja 3.4. u ???? službeni ulaz Maksimirskog stadiona (Dinamo-Hrv.Dragovoljac), o/o ????

- nedjelja 3.4. u ???? službeni ulaz Doma sportova (Međunarodni turnir u boćanju za invalide), o/o Šef





ŠEF IDE U POLJSKU

Šef nam u nedjelju ide u Poljsku i to na sam sjever, 28 km od Ruske granice. Tamo je do utorka. Leti sa LOT Polish Airlinesom.





Koliko suradnika imaju Zagrebačke mažoretkinje

Uprava: 4 stalno zaposlena
Stalnih trenera: 10 (jedan stalno zaposlen)
Povremenih trenera: 4
Stručni stožer: 7 + 3 trenera
- frizerka
- vizažistica
- organizatorica
- fotograf
- video snimatelj
- zdravstvena služba
- vođa navijačkog plemena
Povjerenika i stručnih suradnika: 12
Osoba u drugim tvrkama koji rade za nas (računovodstvo, autobusni prijevoz, odvjetnički ured, osiguranje, tiskara, audio studijo): 6

Sveukupno: 43 osobe koje redovno rade ili surađuju za Zagrebačke mažoretkinje





STRČNI STOŽER

Stručni stožer tvore stručnjaci koji pripremaju sudjelovanje Zagrebačkih mažoretkinja na prvenstvima i najbitnijim nasupima. Članovi Stručnog stožera su promijenjivi, a veličina Stručnog stožera ovisi o potrebama tima u konkretnom momentu. Trenutni članovi stručnog stožera su:

Viktorija Čeh, prva trenerica
Monika Uđbinac, trenerica 1A juniorskog sastava
Fran Markulin, voditelj Drum linea
Suzana Proroković, organizatorica
Irena Rašić, zdravstvo
dr. Robert Dugorepec, fizioterapeut
Zdenka Mihelj, vizažistica
Valentina Behin, frizerka
Željko Bakšaj Žac, fotograf
Nela Borovnjak, voditeljica navijačkog plemena
Martina Šćuric, povjerenica za internet objave

Uz članove Stručnog stožera Zagrebačke mažoretkinje imaju još i povjerenike, te savjetnike za pojedine resore svog djelovanja.





Klubovi u Zagrebu

25 Noćnih klubova
23 Coctail i lounge barova
19 Pivnica
26 Vinoteka
15 Casina

26 Wellnes centara
8 Beauty centara





AUTOBUSNI KOLODVOR

Prije otvaranja autobusnog kolodvora Zagreb linijske konjskih zaprega sredinom 19. stoljeću za Beč, Varaždin, Karlovac i Budimpeštu, a kasnije i Rijeku su kretale ispred hotela K Caru Austrijskome (od 1840. za Beč i Varaždin) i hotela K kruni Ugarskoj (od 1844. za Budimpeštu i Karlovac) koji su bili jedan do drugoga. Početkom 20. stoljeća su se autobusi okretali na Trgu bana Jelačića, a još kasnije na Cvjetnom trgu gdje je bio i prvi kolodvor. 1961. otvara se Autobusni kolodvor na prostoru današnjeg Langovog trga, da bi se već 1962. preselio na prostor sadašnjeg parkirališta za autobuse sjeverno od sadašnjeg terminala. Sam tadašnji kolodvor je bio istinska sklepana montažna šupetina koja je bila velika sramota za Zagreb. Na ovom prostoru je tijekom II. svjetskog rata bio vojni logor.

Današnji autobusni kolodvor je sagrađen 1987. zbog Univerzijade. Središnji autobusni kolodvor Zagreb je jedna od podružnica Zagrebačkog holdinga. Kolodvor je daleko najveći u Hrvatskoj, najveći u regiji i jedan od najvećih u široj regiji. Kolodvor ima u ponudi 2.200 destinacija u cijeloj Europi.

Autobusni kolodvor ima 44 perona koji imaju direktan pristup sa 1. kata zgrade. Invalidi imaju nesmetan prolaz na sve etaže i perone kolodvora. Kolodvor ima 15 prodajnih šaltera na kojima se karte mogu kupiti 24 sata 7 dana u tjednu. Kao dio kolodvora je i poseban terminal Croatie Airlines sa kojeg autobusi polaze svakih pola sata prema Zračnoj luci Zagreb. Sjeverno od kolodvora je i veliko parkiralište za autobuse koji čekaju polaske. Kolodvor ima velik broj ugostiteljski i trgovačkih objekata unutar sebe, te veliko taxi stajalište i parkiralište za automobile, kao i ugibalište za kratko zaustavljanje (do 5 minuta) i iskrcaj putnika.







BOŽJI VOLEK
božji volek, siromak = siromah
windfucker, jebivetar = jadnik, karakterna nula
hoštapler = koji se izdaje za nešto što nije
luftbrenzer = zgubidan
niš koristi = propalica
mortus = potpuno pijan
negdo, neko = netko

„Koji si ti božji volek“ = Kakav si ti siromah
„Ful je mortus“ = potpuno je pijan






NAMA
Nama (NArodni MAgazin) je bila jedini „shoping centar“ u komunizmu.

Preteća Name su bili Kastner i Öhler koji su imali veliku robnu kuću u Beču i češkoj Opravi, pa su 19.11.1881. u Ilici 51. otvorili prvu trgovinu lakatne i manufakturne robe. Zbog protesta građana trgovina se seli u Mesničku ulicu, a drugu trgovinu otvara 1.8.1882. u Ilici 16. 1903. kupuju prostor u prizemlju elitnog hotela „K caru austijanskom“. 1928. trgovina se širi na cijelu zgradu hotela i potpuno preuređuje pročelje čime je napravila jedan od najvećih kulturocida i mega-sramotu u Zagrebu, uništivši prekrasno pročelje modernističkim zdanjem. Nedugo nakon toga su preuzeli i susjedi „Hotel Grand“. Politika ove trgovačke kuće je da osobe mogu doći samo razgledati, bez obveze kupnje, da sve cijene moraju biti istaknute, da se naglase veliki popusti koji su bili konstanta, te su prodavači imali posebnu edukaciju za komunikaciju sa kupcima. Prvi su uveli i izloge kao „mamac za kupce“. Prvi su pokrenuli i katalošku prodaju koji se izdavao 4 puta godišnje. NDH je oduzela trgovinu od Franje Öhlera jer je bio židov, te je deportiran u koncentracijski logor, a firma se preimenovala u „Kastner i Grgić“ po novom vlasniku.

1945. je u Beogradu osnovana trgovačka organizacija „NAMA“ koja nacionalizira „Kastner i Grgić“. NAMA je vrlo brzo imala 17 filijala u Zagrebu, Rijeci, Osijeku i Karlovcu. Tijekom godina NAMA uz glavnu trgovinu u Ilici, otvara i robne kuće na Trešnjevačkom trgu, Kustošiji, Volovčici, Dubravi, Trnskom, Kvaternikovom trgu, na Remizi, Vrbanima, Žitnjaku, a u ostalim dijelovima Hrvatske u Kumrovcu, Sisku, Bjelovaru, Klanjcu, Vinkovcima, Vukovaru, Plovaniji, Varaždinu, u BiH u Prijedoru, te u Sloveniji u Kočevju, Ljubljani, Ravne na Koroškem, Slovenj Gradecu, Škofiji Loki, Velenju i Žalecu. 80-tih je NAMA imala 3300 zaposlenih i 21% udjela u maloprodaji. Nakon neovisnosti Hrvatske NAMA se vrlo sumnjivo privatizira, te joj udio pada na samo 5,3%. 2000. NAMA odlazi u stečaj. Na koncu nekada ogroman lanac zadržava objekte u Ilici i na Kvaternikovom trgu, dok se svi ostali prostori prodaju.

NAMA je bila pojam, tamo se kupovalo redovno i obavljali su se sezonski i važni šopinzi. Danas je NAMA blijeda slika onog što je bila, a prosječan purger tamo vrlo rijetko ulazi, prije greškom nego namjenski.





SA LJETNOG KAMPA - 8. dio

fotke: Željko Bakšaj Žac, službeni fotograf Zagrebačkih mažoretkinja











































...kraj!

(objavljeno: subota, 26.03.2022. u 03:09) komentiraj (0)

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Nekomercijalno-Bez prerada.