SPONZORI U 2011.g.

Maraton Klub Kutina

26.09.2010., nedjelja

NAKON 27 G. OD SVOG POČETKA ODRŽANA JE 10. UTRKA KUTINA - VOLODER

Maraton klub Kutina i Organizacijski odbor Voloderskih jeseni uspješno su organizirali 10. jubilarnu utrku Kutina – Voloder. Ova utrka ima dugu tradiciju, a start prve utrke bio je 1983. g. S prekidima utrka se održavala do 1994. g. kad je totalno zaboravljena iako je u to vrijeme bila jedna od boljih i jačih utrka. Nekoliko nas je trčalo i tada pa je ovo za nas bio samo nastavak, a ovi mladi trkači ne znaju da se tih godina organizirano odlazilo na utrke kod nas i u svijet.Utrku je otvorio gradonačelnik Kutine g. Davor Žmegač, a iako je padala kiša na start ispred robne kuće došlo je 37 trkača i trkačica iz Hrvatske i Slovenije. Nakon nekoliko kilometara odvojila se mala grupa brzih trkača koji su do kraja vodili borbu za prva tri mjesta. Na kraju u finišu je pobijedio mladi Nikola Mikulić član AK Dinamo-Zrinjevac. Nikola je 13 km. pretrčao za 47 minuta,a nekad je trenirao na kutinskom stadionu i bazenu i sad je jedan od boljih mladih trkača u državi.
Drugi je bio Miroslav Kralj iz AK Žumberak u vremenu 47 min. i 28 sekundi, a treće mjesto je zauzeo kutinski trkač Đuro Komlenović za 47 min. i 36 sek.
Kod žena prvo mjesto je osvojila poznata dugogodišnja trkačica Ana Kresojević iz AK Veteran iz Zagreba.
Drugo i treće mjesto su zauzele Marina Kirin i Željka Stjepanović obje iz Čazme.
Nakon zajedničkog ručka i druženja na bini u Voloderu održano je proglašenje pobjednika i podjela pehara za prva tri mjesta u muškoj i ženskoj konkurenciji. Važno je napomenuti da su pehare dobili i najmlađi Nikola Mikulić i najstariji natjecatelj Kamer Halili. Kamer je 1946. godište i omiljen je među trkačima, a Nikola je 1990. godište, tako da se potvrđuje teza da za trčanje ne postoje dobne granice.
Svi natjecatelji dobili su majice,medalje, iso sport i ciljne liste.
Za Maraton Klub Kutina nastupili su Mirsad Veladžić, Danijel Kepe. Zrinko Frankulin i Željko Krpes, a po običaju
izostali su "veliki kutinski sportaši" i trkači .
Ipak mi smo više nego zadovoljni brojem trkača koji su došli na utrku, a zadovoljni prijemom i organizacijom bili su i trkači pa su najavili da se vidimo i iduće godine. Bilo je i onih koji traže dlake u jajetu,ali samo jedan ili dva pa nisu vrijedni spomena.
Velike zahvale idu i članovima naših obitelji od najmlađih iz obitelji Kepe, Frankulin, Masinović i ostalih koji su se brinuli za okrepne stanice do naših dragih žena koje su to sve držale pod kontrolom.
Hvala Org. odboru Voloderskih ponajviše Sučija Danijelu koji je vodio brigu s Voloderske strane (bravo Sučko kako bi rekao Kepe) i g. Davoru Žmegaču što se odazvao našem pozivu pa jedno bravo i za gradonačelnika i neka nam se više puta pridruži na bazenu.
Policija je više nego odlično obavila svoje i hvala motoristi koji nije spavao samo da bi vozio kraj nas i da bi mi bili sigurni.
I naravno hvala medijima na izvještajima s naše utrke --No1 NET-u i RM.