Golijada u Osijeku

Foto by B.Mr.
Foto by B.Mr

OSIJEK 031-IVANKOVO 10:11(3:5)

U osjetno podmlađenom sastavu, faktički s ovosezonskim ulaznim godištem juniora unutar kluba iz Ivankova, na gostovanju kod ekipe Osijek 031 bilježimo zasluženu gostujuću pobjedu. 10:11 (3:5) na kraju možebitno preveliki rezultat za mali nogomet,ali po prilikama na utakmici , mogao je i trebao biti još poneki pogodak u mreži današnjih takmaca. Igra je to bila bez postavljenih obrana, s obostrano naglašenom težnjom k individualnoj golgeterskoj realizaciji. Na samom startu utakmice hladan šok za domaći sastav. Lopta iz ruku gostujućeg vratara leti preko cijelog terena ,Alen Balaš, ujedno kapetan domaćeg sastava nespretno,ali efektno glavom lobuje svog vratara i gosti vode 0:1. Gol se pripisuje A.Perak. Koju sekundu kasnije najagilniji igrač u redovima Osijek 031,Denis Šimašek poravnava rezultat,1:1. Osma minuta domaći vode 2:1,pogodak postiže Gabrić. H.Perić ,u uvodnom dijelu utakmice zapaženi pojedinac u ekipi Ivankova, konstantna je prijetnja po domaća vrata. Tako je bilo i u 9 minuti kada navedeni igrač pogađa vratnicu domaćina. Pakleni je to igrač. Pratimo obostrano korektnu igru. - 9' 31" rezultat glasi 2:2. S desna šut,loša reakcija domaćeg vratara, H. Perić, jedan od predvodnika mladih vrsnih igrača hakla iz Ivankova, efektno pogađa malu mrežicu suprotnog vratarskog ugla. Dvanaesta minuta,2:3, opet Hrvoje Perić poentira za gostujuće vodstvo. Uigrana akcija gostiju gdje se lopta iz kornera upućuje na sredinu,bez oklijevanja udarac na gol ,pa kako bude. Ovoga puta završilo je pogotkom u domaćoj mreži. Nakon toga gledamo tri uzastopne bravure gostujućeg vratara ili nonšalantnost domaćih po pitanju golgeterske realizacije. Svatko neka odabere što mu ponajviše odgovara. I dok su domaći izmišljali futsal, gosti su to znalački kaznili. Perić odlično šuta,krajnjim naporom domaći vratar izbija loptu u korner. Od svega ništa na kraju. Time-aut za domaći sastav. Igra se petnaesta minuta prvog dijela utakmice. Tomislav Perić u 17 minuti izigrao je sporu domaću obranu , i to je 2:4. I onda kardinalnu pogrešku čini mladi Toni Jozić, koji spašavajući prazan gol zaustavlja loptu rukom,dobiva direktan crveni karton, slobodnjak za domaći sastav izvodi D.Šimašek,pogađa neobranjivo gornji lijevi vratarev kut i to je smanjenje vodstva gostiju iz Ivankova, 3:4. 19 minuta time-aut zovu gosti. Neopreznost domaćeg sastava,lopta izvedena iz auta za goste, statična obrana domaćih dozvoljava vanjski šut , Škof poentira, Ivankovo vodi 3:5. 19"54 pogodak Šimašeka direktno iz auta,ali nitko nije dotaknuo loptu,gol se ne priznaje. Kraj prvog djela. Starta drugi dio utakmice. - 1' 18", Gabrić smanjuje rez,4:5. - 2' 13" , Balaš prihvata odbijanac od gostujućeg vratara, 5:5. D.Vuger iz mrtvog ugla puca na domaći gol,vratar svladan ,lopta pogađa unutarnji dio stative i odbija se u polje,kontra , 6:5 vodi Osijek 031. Kakva je to konfuzija u gostujućim redovima na otvaranju drugog dijela utakmice. Četvrta minuta nastavka ,Balaš poentira za domaće vodstvo . Gosti forsiranim udarcima iz daljine pokušavaju preokrenuti rezultat. I onda pad u domaćim redovima. Dario Vuger istrčava gostujuću kontru na semaforu promjena rezultata, 6:6. Čiji je to igrač? Dok se domaći dogovaraju gosti poentiraju. 6:7 pogodak postiže T.Perić. Deveta minuta domaća kontra,utrčava Šimašek,suprotni ugao,opet neriješen rez stoji na semaforu,7:7. Deseta 7:8 Vuger,jedanaesta 7:9 Vuger u gostujućem sastavu pravi pravi dar-mar u redovima domaćina. Igra,puca čovjek s obje noge. Pravi fajter u gostujućem sastavu. Petnaesta potop domaćih,7:10,Hrvoje Perić. Sedamnaesta 8:10, Vinkešević za domaće poentira, nema tu više igre,samo individualizam na djelu. 8:11 T.Perić , 9:11 Gabrić ,10:11 poentira Šimašek. MNK Ivankovo upisuje zasluženu novu pobjedu na svom kontu. Kraj tekme. Športski pozdrav !
Tekst : Daltoni'os

30.11.2010. u 18:06 • 0 KomentaraPrint#

ponedjeljak, 22.11.2010.

Đakovčani doživjeli poraz na domaćem terenu

MNK Đakovo
Slike.hr - besplatan upload slika MNK Osijek 031 još jednom je ugodno iznenadio svoje navijače. Oni su na gostovanju kod ekipe Đakova,u okviru 8.kola Druge hrvatske malonogometne lige regije Istok, slavili rezultatom 2:5, na pola tekme rezultat je bio 1:1.

Od samog početka se vidjelo da će obje momčadi igrati otvorenih karata. Đakovo je startalo agresivnije,ali je taj pritisak lagano pao i gosti iz Osijeka uspjevaju konsolidirati svoje redove i preuzeti terensku inicijativu. Do kraja poluvremena obje momčadi stvaraju prigode za pogodak u kojima su se istaknuli vratari obje momčadi. U nastavku su mnogobrojni gledatelji gledali potpuno otvorenu utakmicu, gdje su se spretnijim pokazali gostujući malonogometaši. Događanja na samoj utakmici potvrđuju tezu da će ova sezona u ovoj ligi biti zanimljiva do samog kraja. Puno je tu timova koji su istaknuli kandidaturu za viši rang,i biti će vrlo zanimljivo prvenstvo do samog kraja. Športski pozdrav !

22.11.2010. u 12:20 • 0 KomentaraPrint#

subota, 20.11.2010.

Momčad Mejaša ne propušta priliku za osvajanjem bodova

Zanimljivo je bilo u Osijeku.

Sve se odigralo u režiji vratara Žarka Luketina koji je sve propuste suigrača u obrani uspio odličnim vratarskim bravurama uspješno sanirati.

Slike.hr - besplatan upload slika

U sklopu 6.kola unutar 1.HMNL malonogometaši Osijek V.B.K. ugostili su splitske Mejaše koji su opravdali ulogu favorita,te završnim rezultatom 2:4 (1:2) idu kući pjevajući.

Priliku za pobjedu su imali i jedni i drugi da bi na kraju božica sreće prevagnula na stranu Mejaša.

Vratar Žarko Luketin dodatno je doprinio takvom razvoju na utakmici.

Što sve taj čovjek može obraniti ili što sve igrači Osijek V.B.K. mogu "zapucati"!

To je ujedno i sukus utakmice odigrane u novoj dvorani Gradski vrt u Osijeku.

I dok su u prošlosezonskom prvenstvu Mejaši s Osječanima vodili rovovsku borbu po pitanju opstanka u prvoligaškom sazivu,ovosezonsko nudi neku posve drugu priču. Trenutno visoko drugo mjesto na ljestvici Mejaša sve govori ,dok Osijek V.B.K. i nadalje vodi grčevitu borbu za opstanak u elitnom futsal razredu. Izostanak ozlijeđenog Danijela Ivanuša u osječkim redovima igrača hakla ogroman je hendikep za mladu,neiskusnu ekipu Osijek V.B.K.. Športski pozdrav !

20.11.2010. u 09:59 • 0 KomentaraPrint#

četvrtak, 18.11.2010.

19.obljetnica krvave bitke za Vukovar

Vukovarski vodeni toranj, simbol stradanja u ratu

Photobucket Foto B.Mr

Domovinski rat bio je obrambeni rat za neovisnost i cjelovitost hrvatske države protiv agresije udruženih velikosrpskih snaga - ekstremista u Hrvatskoj, JNA te Srbije i Crne Gore. Domovinskomu ratu prethodila je pobuna dijela srpskoga pučanstva u Hrvatskoj, koja je izbila u kolovozu 1990.

Foto Daltoni Foto B.Mr

Vukovarska bolnica iz koje su deportirani svi prebivatelji u studenom 1991.

Groblje vukovarskih žrtava

Do kraja 1991. godine, po službenim podacima izdanim u Hrvatskoj 3.210 Hrvata je ubijeno, a 17.393 ih je ozlijeđeno tijekom sukoba. Većina ozljeda je posljedica opsade Vukovara. Točan broj vukovarskih žrtava je još uvijek nepoznat. Prema hrvatskim izvorima, objavljenim od Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija 2006. godine, Hrvatska je izgubila 879 vojnika, dok je 770 ranjeno u samom gradu Vukovaru.

Spomenik žrtvama Domovinskog rata na mjestu masovne grobnice u Ovčari

Spomen ploča na Ovčari na mjestu gdje su 20. studenog 1991. godine ubijeni vukovarski zatočenici

Ovčara, odnosno pokolj u Vukovaru, je bio ratni zločin kojeg su počinili pripadnici JNA i srpskih paravojnih postrojbi između 18. i 21. studenog 1991. tijekom srpske okupacije Vukovara kada je ubijeno između 255 i 264 civila i vojnika , većinom Hrvata, koji su, dok su još uglavnom tada bili pacijenti, deportirani iz vukovarske bolnice, odvezeni u logor te potom smaknuti u divljini. To je najveći pojedinačni pokolj Domovinskog rata.

Slike žrtava u spomen domu Ovčara

Spomen dom Ovčara

Bitka za Vukovar je najveća i najkrvavija bitka u Domovinskom ratu. To je bila 87-dnevna opsada hrvatskog grada Vukovara od strane Jugoslavenske narodne armije, uz pomoć srpskih paravojnih snaga od kolovoza do studenog 1991. godine tijekom Domovinskog rata.

Iako je bitka bila značajan i simbolički gubitak za Hrvatsku, koja nije povratila kontrolu nad gradom do 1998. godine, to je, također, bila pobjeda, koja je koštala JNA i pomogla da Hrvatska dobije međunarodnu potporu za svoju neovisnost. Budući da je široko štovana kao ključni trenutak u tijeku Domovinskog rata, to je pirova pobjeda Jugoslavenske narodne armije nad hrvatskim braniteljima Vukovara.

18.11.2010. u 12:31 • 0 KomentaraPrint#

srijeda, 17.11.2010.

Vinkovci ,Skripta , Virovitica u borbi za titulu jesenskog prvaka 2. HMNL-Istok

Bravurozni Ivica Kujundžija presudio Đakovu , Skripta i dalje upisuje pobjede i drži korak s Vinkovcima

S bodovima osvojenim protiv ekipe Đakova,Vinkovci su trenutno vodeća ekipa na ljestvici i samo mali koračić dijeli ih od jesenskog naslova prvaka 2.HMNL-Istok.

Do kraja jesenske sezone ostale su još dvije utakmice.

19. studenoga Vinkovci igraju lokalni derbi gostujući kod ekipe Ivankova,a za sam kraj polusezone predstoji im, pred svojom publikom, utakmica s malonogometašima Valpova.

Našice, trenutno posljednjeplasirana momčad lige, slavila je u nedjelju na domaćem terenu protiv ekipe NG Unitas.

Ujedno su to prvi bodovi,napose ,prva pobjeda nakon šest odigranih kola bez osvojenog bodića za našičke igrače hakla.

U Osijeku su svoje malonogometne vještine malobrojnim kibicima prikazali ekipe Osijek 031 i Virovitice.

Utakmica u kojoj je "pobijedio kolektiv",a također i "virovitičko iskustvo spram osječke mladosti".

Malonogometaši Skripte gostovali su u Virovitici gdje su upisavši novu prvenstvenu pobjedu protiv mlađahne ekipe No Limit Auto Tiho ostali u aktivnoj trci za polusezonskog prvaka Druge hrvatske malonogometne lige regije "istok".

Epitet derbija kola zasluženo pripada susretu između Ivankova ,te gostujućeg sastava iz Valpova.

Završnih 5:5 (1:1) sve kazuje.

Atraktivna tekma u svakom pogledu. Borba je trajala do zadnje lopte, ali završni neriješeni rez oslikava realno stanje na terenu. To je to.

Športski pozdrav ljubiteljima futsala, ma gdje god bili !

Gostujući debakl malonogometaša Vinkovaca i Ivankova

Futsal igrači Virovitice svladali su ekipu Vinkovaca i tako prekinuli sjajan niz gostujućeg sastava od 5 pobjeda uzastopno. Ivankovo je u Đakovu katastrofalno poraženo od istoimenog domaćina,dok je Skripta "tukla" Osijek 031 s minimalnih 1:0.

Iza nas je i 6.kolo unutar 2.HMNL-Istok u kojem su domaćini bili nemilosrdni spram gostujućih ekipa.

Mada rezultat tako ne sugerira futsal igrači Valpova teže od očekivanog svladali su poletnu ekipu iz Našica. Da nije bilo "zlatnog" pogotka Peroševića u zadnjoj minuti prvog dijela utakmice,zasigurno bi našički momci dobili dodatni poticaj za kvalitetniji drugi dio. Nakon pozitivnog prvog,u drugom dijelu gostujući igrači drastično su pali, a to se,na kraju "balade",pretočilo u završni uvjerljivi rezultatski poraz, 5:1 (1:0) za MNK Mala Mljekara.

Photobucket

Favorit pao u Virovitici

Veliki favorit u ovoj utakmici,ekipa Vinkovaca, nije dobro započela utakmicu dozvolivši domaćinu da s dva brza pogotka okrenu vodu na svoj mlin. Već tada se moglo predvidjeti da futsal igrači Virovitice pred svojim navijačima neće prokockati uvodno vodstvo,koje su u nastavku više nego uspješno ne samo održali, već rezultatski posve deklasirali lidera prvenstva. Završnih 10:3 sve kazuje...

Derbi kola u Osijeku

Uz malo inspiracije,spretnosti i natjecateljskog duha,samo "sekunda" je bila dostatna za golgetersku realizaciju Hrvoja Jerkovića za osječku Skriptu spram ekipe Osijek 031. Jedan,ali trobodno vrijedan pogodak u derbiju kola 2.HMNL regije "istok".

NG Unitas rutinski do nove pobjede

NG Unitas na domaćem je terenu svladao No Limit Auto Tiho 8:5 (5:1) , te s utakmicom manje drži čvrstu središnju tabličnu poziciju. Domaćin je uvjerljivo vodstvo tokom cijele utakmice kompromitirao na kraju, gdje su u samo dvije minute primili tri pogotka.

Potop Ivankova u Đakovu

Očekivala se domaća pobjeda, ali ne baš i s ovolikom razlikom. I dok su u prvom dijelu malonogometaši Ivankova držali tekmu u egalu, u nastavku su doživjeli potpuni rezultatski potop od golgetersko raspoloženih igrača Đakova.

Vinkovci su prvi na ljestvici s 15 bodova. Skripta je drugoplasirana s 13,treća je Mala Mljekara s 11,dok četvrtoplasirani malonogometaši Virovitice imaju na svom kontu 10 bodova. Đakovo je peto s 9,koliko imaju NG Unitas,te Osijek 031 sa slabijom gol razlikom. Ivankovo na osmom sa 6 i No Limit Auto Tiho sa skupljena 3 boda završavaju niz bodovno upisanih tabličnih ekipa. Fenjeraš,ekipa Našica na 10.mjestu i nadalje je bez bodovnog učinka.

Foto : B.Mr

U sjeni derbija sezone, Vinkovci-Skripta,odigrao se središnji tablični derbi kola u kojem su se sastali Osijek 031 i NG Unitas Nova Gradiška. Nije to bila utakmica za pamćenje. Dobro,nakon odgledane tekme u Vinkovcima teško je za očekivati da će svaka utakmica biti na vrhunskom nivou. Iskreno,utakmica je bila ispod naših očekivanja,bez ritma,pamti se samo rezultat. Osijek 031 vodstvom 2:0 na kraju prvog dijela, u završnici "čupao" se kako bi upisao treću uzastopnu pobjedu. Malonogometaši NG Unitas pokazali su da imaju karakter,napose da je rezultatski utakmica na kraju prevagnula na njihovu stranu,ne bi bilo nezasluženo. Fer,korektna,kvalitetna je to ekipa. Samo pomanjkanje športske sreće ili kvalitetne obrane domaćeg vratara skrojile su završni gostujući gubitak bodova. Idemo dalje. Nakon katastrofalnog rezultatskog starta futsal igrači No Limit Auto Tiho na domaćem parketu upisali su prvu pobjedu,točnije,ostvarili su prve bodove unutar druge lige "istok". Ceh je platila ekipa MNK Našice koja novim porazom ostaje na začelju kolone. MNK Mala Mljekara je klub koji se ne predaje do samog kraja utakmice. Igrači Skripte to najbolje znaju. Sada će o valpovačkoj upornosti moći zorno svjedočiti i malonogometaši Đakova. -34 minuta utakmice,Darko Veverec svojim drugim,a đakovačkim šestim podiže prednost na nedostižnih 6:1. Malo sutra ! Valpovački Mljekari tek tada se bude i u razmaku od tri minute dolaze do dostižnih i prestižnih 6:5 za domaći sastav. Kakva futsal dramatika. I kada su gosti iz Valpova odlučili baciti sve karte u napad, domaći sastav u posljednjoj minuti utakmice postiže dva pogotka i tu je bila gotova priča. Vižljasti su ti igrači iz Valpova.Na kraju je ipak sretno,a bogme i spretno završena utakmica za domaćina susreta. U redovima malonogometaša Đakova golgeterski su se istaknuli: Veverec,trostruki strijelac,Nikolić dva pogotka,Vukosavljević sa samo dva pogotka,te Leutarević s jednim zgoditkom nosili su đakovački sastav do druge pobjede u prvenstvu. Andrija Herbst s dva, Kruter ,Jugović i Pusić upisani su u listu strijelaca za MNK Mala Mljekara. U proteklom 5.kolu odigran je susret između Ivankova i malonogometaša iz Virovitice, u kojem su slavili gosti rezultatom 5:6 (2:2). Željko Pšihistal trostruki strijelac , te Filip Škaro dvostruki golgeterski slavljenik u sastavu MNK Virovitica ,uz jedan domaći autogol (Vuksanović,op.a.) , "torpedirali" su momčad Ivankova,koja novim domaćim porazom gubi reputaciju nepobjedivosti na domaćem terenu.

Športski pozdrav ljubiteljima futsala ma gdje god bili !

(DUŠNI DAN)

Po kršćanskoj tradiciji, koju prihvaćaju i mnogi nekršćani, dva dana u godini, 1. i 2. studenog vjernici se posebno sjećaju i u duhu povezuju sa svojim pokojnicima: to su blagdan Svih svetih i Dušni dan. Ne tek uspomena, nego i zapretana vjera u prekogrobni život i Božju nagradu daje pravi smisao ovim danima i onomu što u njima činimo. "Pod izrazom "svi sveti", ne misli se samo na osobe koje su službeno proglašene svetima. Mnogo je veće mnoštvo onih koji nisu stavljeni ni na oltar ni u kalendar, a u životu su ostvarili velika djela ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Upravo te želi Crkva počastiti blagdanom Svih svetih. Takvih je zasigurno bilo i ima i u našoj blizini. Neupadljivi, zaboravljeni ljudi koji su savjesno obavljali svoj posao i dužnosti, često podnosili nepravde, pokorom i trpljenjem zadovoljili za svoje grijehe i svjedočili veliku požrtvovnost: majke, očevi, vrsni radnici svake ruke, liječnici, branitelji domovine i ljudi svih zanimanja.... svi oni pripadaju mnoštvu svetih i njima je posvećen blagdan Svih svetih. Crkva poziva sve ljude da ih se sjete, da im se zahvale i preporuče. To je prvi smisao posjeta grobovima. Današnje generacije su navikle blagdan Svih svetih zvati "danom mrtvih", što je netočno! iz upravo iznesena sadržaja ovog blagdana. Nije točno ni s obzirom na vjernike, jer je kršćanska poruka da smrt nije kraj, nego samo prijelaz, "most", mučno rađanje u novi život, život s Bogom "oči u oči". Prošlost, sadašnjost i budućnost - ove tri stvarnosti prožimaju naše ljudsko iskustvo vremena i povijesti. Prošlost je nepovratna, sadašnjost nam izmiče između prstiju, budućnost nedogledno otvorena. Cjelini života pripadaju sva tri vremena. Sjećanja na one koji su otišli s ovoga svijeta i misao na neupitnu isto takovu stvarnost za svakoga od nas živućega, stavlja uvijek iznova postavljano pitanje: čemu i što je naša egzistencija? Svaki dan više ujedno je jedan dan manje. Umire djetinjstvo i rađa se mladost; umire mladost i dolazi starost. Dan svih svetih kao i Dušni da trebali bi nas podsjetiti da jedanput propušteno ne da se više nadoknaditi. Prilika je prokockana, slavlje propušteno, vrata zaključana. Svjetiljka života ne gori vječno, moram se pobrinuti za ulje dobrih djela.
Izvor: sveti-juraj.com

01.11.2010. u 13:48 • 0 KomentaraPrint#