Prosječna potrošnja po računu u klasičnim prodavaonicama iznosi oko 50 kuna, a kod online kupovine - 630 kuna
Hrvatsko online tržište je prema trenutačnim procjenama vrijedno oko 280 milijuna eura. Online maloprodaja generalno bilježi rast 24 posto godišnje, no njezin je udio u ukupnoj maloprodaji još uvijek niskih četiri posto, što je manje od europskog prosjeka koji se kreće oko sedam posto. No, svi su izgledi da bi će se rast online maloprodaje ubrzati. Naime, najveći maloprodajni lanac u Hrvatskoj startao je s novim konceptom online trgovine nazvanim Konzum klik. Riječ je o 30 milijuna kuna vrijednoj investiciji koja uključuje izgradnju i opremanje novog logističkog centra površine veće od 5.000 četvornih metara, te cjelovit redizajn internetskih stranica za online kupovinu, koja je dobila brojne nove funkcionalnosti.
Tako tražilica omogućava istodobno pretraživanje više različitih artikala, a razlikuje lokalna narječja, pa će tako onima koji u tražilicu primjerice upišu "petrusimul" biti ponuđen peršin. Kupci mogu slagati svoje liste ili označavati favorite, a sustav prilikom pretrage artikala sugerira moguće nadopune. Također, kupcu koji je naručio namirnice prije dostave bit će poslano ime i fotografija dostavljača kao i registracija vozila, te će on ukoliko želi moći ocijeniti kvalitetu dostave.
Novi logistički centar na zagrebačkim Vrbanima vizualno je prepoznatljiv po muralu akademskog slikara Stipana Tadića na fasadi, izrada kojeg je trajala oko mjesec dana s obzirom da je riječ o površini od 2.000 četvronih metara.Testna dostava krenula je prije desetak dana i rezultati su, kako je rečeno, odlični. Kod online kupovine minimalna vrijednost narudžbe treba biti 200 kuna, a za one veće od 500 kuna dostava namirnica je besplatna. Cijene artikala, rečeno je, istovjetne su onima u Konzumovim prodavaonicama.
Prema riječima predsjednika Uprave Konzuma Darka Kneza, Konzum klik je početak nove ere u online prodaji hrane i pića u Hrvatskoj. "Iako smo u ovom segmentu prvi i
jedini trgovac nastavit ćemo s ulaganjima i unapređenjima ove usluge jer vjerujemo da je to budućnost trgovine. Konzum klik ide ukorak s najboljim svjetskim maloprodajnim
iskustvima i praksom te u 2016. očekujemo da će se online prodaja povećati tri puta. To je područje u kojem se karte slažu ispočetka jer tu nijedan trgovački lanac nema
previše iskustva, stoga se razvijaju različiti koncepti", kazao je Knez nekretnine Zadar
Oznake: nekretnine Zadar
VINKOVCI - Još u ljeto 2013. srpski poduzetnik Petar Matijević, izbjeglica iz Hrvatske, kojega srpski mediji nazivaju "vojvođanskim kraljem mesnica", pohvalio se kako kupuje dvije poljoprivredne zadruge u Hrvatskoj, onu u Negoslavcima kraj Vukovara i Starim Jankovcima kod Vinkovaca, i s njima 1.500 hektara plodne slavonsko-srijemske zemlje.
Tada je Matijević tvrdio u srpskim medijima kako je sve dogovoreno, ali vlasnik obje zadruge, Enver Moralić pričao mi je tih dana kako ništa nije dogovoreno ali "svašta se priča i svi bi nešto kupovali jeftino, ali još nismo pregovarali jer mi nismo na rasprodaju, ali kada bi netko ponudio dobru cijenu, razmislili bismo". Dodao je kako bi i njegova tvrtka, PPK Kutjevo, htjela kupiti nešto u Srbiji, "sve se može kupiti i prodati jer granice su otvorene".
Koordinator dviju zadruga, u Negoslavcima i Starim Jankovcima, Damir Pejaković nam je sredinom srpnja 2013. kada je Matijević uvelike govorio da je dogovor oko
kupovine postignut, rekao da je PZ Jankovci još 2010. uložio sedam milijuna eura u kupovinu šećerane u Republici Srpskoj, ali ona nije u funkciji zbog političkih
nesuglasica pa im je potreban poslovni partner s utjecajem u RS koji će pomoći da šećerana napokon proradi. Tada se stekao dojam da je jedan od uvjeta prodaje pomoć
pri oživljavanja rada šećerane u RS pa je moguće da je Matijević osigurao nastavak rada šećerane što je, u krajnjoj liniji, i u njegovom interesu jer je nakon dvije
i pol tvrdih pregovora ipak uspio kupiti dvije zadruge s poljoprivrednom mehanizacijom i značajnim skladišnim prostorom, koje su i prije rata, posebice ona u Starim
Jankovcima, uspješno poslovale.
Petar Matijević u Srbiji ima 26 poduzeća raznih djelatnosti uglavnom vezanih za prehrambenu proizvodnju, a prije dvije godine (u vrijeme pregovora s Moralićevim poslovnim carstvom) sa svojim suradnicima je zaglavio u pritvoru zbog sumnje u malverzacije oko zemljišta kod Novog Sada.
Ovih se dana Matijević hvali u srpskom tisku da je kupovinom dviju zadruga i 1.500 hektara zemlje, postao najveći posjednik zemlje u Hrvatskoj (u Srbiji ima 27.000 hektara) što nije točno. Naime, VUPIK koji je sastavu Agrokora ima preko 6.500 hektara, PIK Vinkovci 4.400 hektara od čega je
500 pod povrtlarskim kulturama, a Belje 20.000 hektara nekretnine Gorski Kotar
Oznake: nekretnine Gorski Kotar
Model financiranja znat će se do Nove godine, najavili su iz zagrebačke gradske uprave
Grad Zagreb i Zagrebački holding realizirat će projekt izgradnje stambenog naselja Podbrežje šest kilometara južno od centra grada, iza Sigeta prema Velikoj Gorici, najavio je u petak gradonačelnik Milan Bandić.
Usporedo s projektom zagrebačke stanogradnje u Jelkovcu, 2008. godine razvijan je i projekt Podbrežje koji će se raditi po istom modelu kao Jelkovec, podsjetio voditelj Podružnice Upravljanje projektima Zdravko Juć dodavši kako urbanistički plan predviđa izgradnju oko 1.800 stanova u 11 građevina s pratećim javnim sadržajima - dva vrtića, škola, kulturni centar...
Iz gradske uprave su poručili da su svi pripremni radovi gotovi, a izgrađena je i pristupna prometnica za stambeno naselje koje će, kako se najavljuje,
biti najmodernije u Zagrebu. U njemu će, uvjereni su, dom naći brojni mladi ljudi i obitelji, ali i dio socijalno ugroženih sugrađana.
Najoptimističnija verzija je da će radovi na izgradnji početi u svibnju 2016., kako bi se krajem 2017. u Podbrežje u prve četiri zgrade moglo useliti prvih 600 ljudi.
To bi trebala biti prva faza planiranih radova za koju je već ishođena i produžena građevinska dozvola, a model financiranja, najavljeno je, znat će se do Nove godine.
Iako će se raditi po istom modelu kao Jelkovec projekt Podbrežje razlikovat će se ponajprije u veličini planiranih stanova, čija će površina biti od 40 do 60 četvornih metara. Naime, veliki stanovi u Jelkovcu teško su ili uopće nisu nalazili kupce.
Grad Zagreb vlasnik je oko 20 hektara zemljišta na kojem će se nalaziti stambeno naselje,
a na nekoliko se parcela još rješavaju imovinsko-pravna pitanja, te će se s projektom ići parcijalno nekretnine Rijeka
Oznake: nekretnine Rijeka
Unatoč tome što su njihove cijene u prosjeku bile niže no cijene stanova, potencijalnim kupcima kuće tijekom listopada nisu bile na vrhu liste prioriteta.
Tijekom listopada u kontinentalnim područjima cijene kuća bile su niže no cijene stanova, dok su stanovi u prosjeku bili skuplji tek u pojedinim gradovima na moru.
U Opatiji se za kvadrat kuće tražilo 496 eura manje nego za kvadrat stana. U Osijeku je ta razlika iznosila 355 eura, u Varaždinu 327 eura, a u Zagrebu 270 eura.
Dubrovnik, Split, Pula, Poreč, Senj gradovi su u kojima su tijekom listopada oglašavane cijene kuća bile više no cijene stanova. Najveća je razlika pritom zabilježena u Dubrovniku gdje je prosječna cijena kvadrata kuće bile 583 eura viša no cijena kvadrata stana.
Najmanja razlika u cijenama ovih vrsta nekretnina je zabilježena
u Senju gdje je iznosila tek 2 eura po metru kvadratnom novogradnja Jarun
Oznake: novogradnja Jarun
Prosječne oglašavane cijene kuća tijekom listopada zabilježile mjesečni pad vrijednosti od 0,4 posto, pokazuju podaci portala Crozilla.com…
Najveći pad cijena kuća tijekom listopada je zabilježen u Dubrovniku i Varaždinu, dok Split i Zadar bilježe najveći mjesečni porast.
Prosječna tražena cijena kuće, s uključenom cijenom okućnice, u Dubrovniku je iznosila 3605 eura po metru kvadratnom što je 3,3 posto niže no mjesec ranije.
U Varaždinu su cijene pale za 3,2 posto, a za jedan se kvadrat u prosjeku tražilo 756 eura stanovi Čukarica
Oznake: stanovi Čukarica
Zaključno s posljednjim danom mjeseca listopada, u Hrvatskoj je osnovano ukupno 6.013 jednostavnih trgovačkih društava…
Drugim riječima, ove se je godine na mjesečnoj razini osnivalo 501 jednostavno društvo ili njih 19 dnevno, pokazuje analiza tvrtke Bisnode. U istom razdoblju 2013. godine, od siječnja do listopada osnovano je ukupno 7.346 jednostavnih društava ili njih 24 dnevno. Lani je u prvih 10 mjeseci osnovano 6.468 “tvrtki za 10 kuna”, odnosno njih 21 na dan.
Promatrajući broj novoosnovanih društava s ograničenom odgovornošću (d.o.o.), u prvih 10 mjeseci ove godine osnovano je njih 4.493, ili 14 po danu.
To je nešto više u usporedbi s istim razdobljem prošle godine – tada je osnovano tristotinjak d.o.o.-a manje, odnosno osnivalo ih se 13 na dan. U 2013. godini
s posljednjim danom listopada osnovano je 4.924 odnosno 16 dnevno.
Promatrajući podatke u prvih 10 mjeseci ove godine, ne čudi kako je čak 30% jednostavnih društava otvoreno na području Grada Zagreba, njih 1.825, odnosno 6 dnevno, dok je najmanje njih osnovano u Požeško-slavonskoj županiji – njih 51. Sličan je trend i kod d.o.o.-a – uz dominaciju Grada Zagreba i 5 otvorenih dioničkih društava dnevno, najmanje d.o.o.-a se otvara u Ličko –senjskoj županiji gdje je dosad registrirano svega njih 25.Promatrajući broj otvorenih jednostavnih društava po mjesecima, čini se da je najatraktivije razdoblje za pokretanje poduzetničke aktivnosti početak proljeća. U tom je razdoblju, kako ove, tako i prošlih godina osnovano gotovo 40% ukupnog broja jednostavnih trgovačkih društava registriranih u prvih 10 mjeseci. Najpropulzivniji mjesec je ožujak – ove je godine osnovano 35,6% više od prosjeka prvih 10 mjeseci, odnosno 806 jednostavnih društava. Slijedi mjesec travanj s 764 te veljača sa stotinjak j.d.o.o.-a manje. S druge strane, kolovoz i ove godine bilježi najmanji broj novoosnovanih tvrtki a ističe se još i ovogodišnji siječanj te lanjski rujan kada je broj jednostavnih društava bio manji od prosjeka za prvih 10 mjeseci.
I društva s ograničenom odgovornošću najčešće se osnivaju u ožujku, dok je kolovoz mjesec s najmanje aktivnosti. Broj osnovanih d.o.o.-a u ožujku je za 35,56% viši od prosječnog broja osnovanih u prvih 10 mjeseci ove godine.
Najveći broj jednostavnih društava registrirano je za djelatnost trgovine – tamo je u prvih 10 mjeseci ove godine registrirano njih 1.193, odnosno gotovo 20% ukupnog broja svih j.d.o.o.-a u Hrvatskoj. Slijedi djelatnost pružanja smještaja i ugostiteljstva, građevinski sektor, sektor stručnih znanstvenih i tehničkih djelatnosti te sektor proizvodnje i prerade. Promatrajući broj društava s ograničenom odgovornošću i njihov broj po sektorima, ponovno se ističu spomenute djelatnosti, no u različitom poretku. D.o.o. je kao pravni oblik također najviše zastupljen u sektoru trgovine, no „tvrtki za 10 kuna“ ima 16,96% više. Najveća je razlika u djelatnosti pružanja smještaja. Tamo je registrirano čak 137,92% više jednostavnih društava,
a značajna je razlika i u sektoru građevinarstva gdje takvih društava registrirano 77,84% više stanovi Belveder
Oznake: stanovi Belveder
Lego je privatna obiteljska tvrtka sa sjedištem u Billundu u Danskoj, a osnovana je 1932. godine. Danas se Lego proizvodi mogu kupiti u više od 140 zemalja diljem svijeta.
Ime Lego osmislio je 1934. Kirk Kristiansen, osnivač i nekadašnji predsjednik i izvršni direktor Lego Grupe, spojivši prva slova danske fraze "Leg godit" odnosno "Igraj se dobro".
Lego zapošljava blizu 12.000 zaposlenika diljem svijeta
te reciklira i do 90 posto materijala koje koristi u proizvodnji kockica, navode stanovi Kacunar
Oznake: stanovi Kacunar
ZAGREB - Arhitekt Nikola Filipović obilježio je hrvatsku arhitekturu druge polovice prošloga stoljeća i pitanje je kako bi bez njega 'izgledala' naša arhitektura, istaknuo je povjesničar umjetnosti Zvonko Maković u četvrtak navečer na predstavljanju knjige arhitektice Zrinke Paladino "Nikola Filipović - Majstor arhitekture" istaknuvši kako mu je čast biti recenzent te neobične knjige bogate fascinantnim dijalozima autorice i Majstora arhitekture Nikole Filipovića.
Monografiju je objavila zagrebačka Naklada Ljevak, predstavljena je u Laubi - Kući za umjetnost i ljude i izazvala je veliku pozornost kulturne javnosti, osobito one arhitektonske, koja je došla i osobno iskazati poštovanje velikome arhitektu s kojim, kako je to rekao Maković, završava modernizam u hrvatskoj arhitekturi u koji je Filipović, na zasadama svojih uglednih prethodnika, inaugurirao nešto novo.
Recenzent Maković podijelio je s nazočnima razloge zbog kojih mu se sviđa Filipovićeva arhitektura, a to je Filipovićevo 'mišljenje' prostora kroz funkciju, sadržaj i materijal i to što je sve spomenuto do kraja promišljeno. Spomenuo je kako se već u mladim danima tijekom poslijediplomskoga studija u Beču oblikovalo njegovo razmišljanje o arhitekturi zahvaljujući djelima arhitekta Adolfa Loosa, kao što su Café Museum i American Bar.
Kako je rekao Maković, knjiga je pisana pomalo neobično, razgovor je to uglednoga profesora i njegove studentice, osobna je to i vrlo topla knjiga, iako je teška gotovo tri kilograma, u kojoj se govori u prvom licu.
Arhitekt Lenko Pleština istaknuo je kako se na 505 stranica knjige, ne samo s jednom crtom već s čitavom eksplozijom crta, nalazi i 600 arhitektonskih crteža, projekata i fotografija fascinatnoga crtača kakav je Nikola Filipović. Pleština vjeruje da će se i glavni lik ove sjajne knjige, koja je samo vrh sante leda jednoga fascinatnog opusa, poput jednoga od njegova uzora Oscara Niemeyera, baviti arhitekturom i u 105. godini.
Autorica: nisam poslušala preporuke da se u Zagrebu ne pišu knjige o živim arhitektima
Autorica Zrinka Paladino posvjedočila je kako je za nju rad na knjizi bio izuzetno ugodan jer, istaknula je, nije riječ samo o velikome arhitektu i izuzetnome profesoru jedinstvenome i po tomu što su studenti žalili ako bi zakasnili na njegovo predavanje, već o veliku i plemenitu čovjeku koji vjeruje u devizu kako "veliki ponekad postaju mali da bi ostali veliki".
Zato se, dodala je, oglušila na preporuke da se u Zagrebu ne pišu knjige o živim arhitektima. Da je pak doista riječ i o duhovitu čovjeku, Paladino je potkrijepila Filipovićevom 'idejom' kako bi bilo dobro da se promocija knjige organizira kao njegove karmine jer nije bio siguran da će ovoga listopada preživjeti "jednu od onih velikih viroza koje me uhvate svakih 25 godina".
I Majstor arhitekture Nikola Filipović rekao je kako su ga oduševili ležernost i veselje, ali i 'zabrinjavajuća' pažnja i usredotočenost s kojom je Zrinka Paladino pisala knjigu. Zahvalivši svima koji su sudjelovali u nastanku knjige, a osobito autorici, istaknuo je kako ga je zaokupilo istraživanje kako da joj uzvrati za to što ga je počastila nazivom Majstor. Istraživanje je bilo usredotočeno na nadimke vezane uz imena i prezimena, a konačno je rezultiralo time da sada autoricu imenuje Zrinka Paladija Paladino.
Nikola Filipović rođen je u Zagrebu 1934. godine, a u rodnome je gradu diplomirao na Arhitektonskom fakultetu 1959. godine gdje je bio profesor, a sada i professor eemritus Sveučilišta u Zagrebu. Surađivao je u Majstorskoj radionici Drage Iblera i Drage Galića (1966–67). U Zagrebu je s prvom suprugom Ines Filipović projektirao interijer hotela Dubrovnik (1972.), stambenu zgradu u Zamenhofovoj ulici (1976), hotel Dubrovnik II (1982), poslovnu zgradu INA-Naftaplina u Šubićevoj ulici (1982), s Brankom Kinclom dogradnju stadiona Dinamo, a s drugom suprugom Davorkom Križ-Filipović poslovnu zgradu WMD centar u Vukovarskoj ul. (1998). Nagradu "Vladimir Nazor" za životno djelo dobio je 2008.
Zrinka Paladino rođena je 1972. godine u Splitu. Na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu diplomirala je 1997. godine pod mentorstvom profesora Nenada Fabijanića. Na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2011. godine obranila je doktorski rad pod nazivom Lavoslav Horvat: Arhitektonsko djelo 1922.-1977. te je stekla akademski stupanj doktora humanističkih znanosti. Lipnja 2013. godine objavila je knjigu Lavoslav Horvat: Kontekstualni ambijentalizam i moderna, nakladnika MeandarMedie i HAZU, za koju je 2014. godine nagrađena nagradom Neven Šegvić.
Susret s Nikolom Filipovićem i autoricom knjige upriličili su Naklada Ljevak i Arhitektonski fakultet Sveučilišta u Zagrebu nekretnine
Oznake: nekretnine
U obrazloženju Vladine odluke navodi se kako je Zakon o izmjeni Zakona o stambenoj štednji stupio na snagu 13. listopada 2015. godine, a prema njegovim odredbama Vlada na prijedlog Ministarstva financija do 31. listopada tekuće
godine propisuje postotak državnih poticajnih sredstava za stambenu štednju prikupljenu u sljedećoj kalendarskoj godini stanovi Rijeka
Oznake: stanovi Rijeka
< | studeni, 2015 | > | ||||
P | U | S | Č | P | S | N |
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv
Prodaja i kupovina apartmana u Istri
Ponuda dana
Iznajmljivanje stanova blog
Nekretnine istra
Oglasi
Nekretnine Oglas
Nekretnine 123
Apartmani Hrvatska
Kuće
Stanovi
Novogradnja
Iznajmljivanje stanova
Stanovi Zagreb
Nekretnine Zagreb
Nekretnine Rijeka
Nekretnine Zadar
Nekretnine Split
Nekretnine Osijek
Kamene kuće
Stanovi
Nekretnine
Vijesti
Nekretnine vijesti 123
Lista Agencija
Lista Agencija
Blog servis
Blog.hr
Real estate blogs
Real estate blogs
Karta Istre