RK Jelsa

ponedjeljak, 27.10.2008.

RK ''Jelsa'' - RK ''Dubrovnik 1974'' 30-29(15-15)

U subotu u ŠD ''Pelinje sa počekom u 18:00 je odigran derbi 4.kola 3. HRL jug. Jelsa je nastupila bez ozlijeđenog Samira Salije te Đanija Drnasina i Marka Prošpera Belića zbog neodgodivih obveza. Jelsa je u utakmicu krenula sa slijedećom postavom: na vratima Mileta, krila D. Carić i K. Carić, vanjska linija M. Gamulin-Marijan-Matković te na crti A. Grgičević. Utakmicu je pratilo oko 150 gledatelja.
Jelsa je započela utakmicu obranom 6-0. To se nije pokazalo kao najsretnije riješenje jer su u početku njihov lijevi i srednji vanjski zabijali kako su se sjetili. Dubrovnik ima konstantno vodstvo od +2 do 15 minute. Tada Jelsa preuzima konce igre u svoje ruke te preokreće situaciju. Preko pogadaka vanjske linije Jelsa prelazi u vodstvo. Zatim slijedi serija pehova za Jelsu. Prvo prilikom skoka s krila D. Carića ugazi protivnički igrač te Denis staje krivo te je za njega utakmica završena. Zatim Mišković iskrivljuje rame te također više nije sposoban za igru. Ali to nije obeshrabrilo Jelsu te su nastavili s dobrom igrom i imali vodstvo od +1. Dubrovnik ima zadnji napad u prvom poluvremenu. Marijan izlazi na srednjeg te radi prekršaj. Srednji se uhvatio za njega te pada glumeći udarac. Sudci nakon konzultacije na zaprepaštenje svih u publici i na terenu dodjeljuju izravni crveni karton igraču Jelse. Zaista smiješna odluka sudaca...
Drugo poluvrijeme je Jelsa ušla desetkovana te je većina publike mislila da je utakmica gotova, ali ne i igrači Jelse koji su nakon toga ušli još žustrije u utakmicu. Jelsa nije pala u minus nego je održavala prednostsve do 50. minute. Za to vrijeme treba pohvaliti golmana T.Gamulina koji je imao par stvarno vrsnih obrana. 10 minuta prije kraja Jelsa dobiva 2 upitna isključenja pri vodstvu 27-26. Dubrovnik to iskorištava te odlazi u vodstvo od jednog pogotka 2 minute prije kraja. Jelsa se ne predaje te zabija gol za poravnanje.
Dubrovnik radi prekršaj u napadu te Jelsa zabija gol te ima +1 minutu prije kraja. Dubrovniku je presiječena lopta u napadu te Matković u kontri potvrđuje pobjedu Jelse. Nakon sučeva zvižduka slijedi erupcija oduševljenja u dvorani te veliko slavlje Jelse.

Ovom prilikom moram se zahvaliti publici koja nas je zdušno bodrila svih 60 minuta te su nam dali još jedan motiv više za pobjedu. Pobjeda protiv Dubrovnika je stvarno bitna u našim ambicijama o plasmanu, ali nas čeka još mnogo teških ispita do kraja sezone.

Slijedeći tjedan putujemo u Kaštela gdje igramo protiv istoimenog protivnika.

Velimiru i Denisu želim što brži oporavak od ozlijeda!

- 11:55 - Komentari (46) - Isprintaj - #

subota, 18.10.2008.

Kup utakmica i 3. kolo 3.HRL

RK ''Krilinik''- RK ''Jelsa'' 33-31(17:15)
Utakmica sa Krilnikom se odigrala u četvrtak u Lori sa početkom u 18:00. Jelsa u ovoj utakmici nije imala imperativ pobjede. Iako smo utakmicu odigrali maksimalno ozbiljno ovo je bilo više uigravanje za Dubrovnik koji slijedi idući vikend. U prvih 15-20 minuta utakmica je bila u egalu. Jelsa je igrala brzo i efikasno u napadu, ali su zato u obrani svi igrali loše osim golmana koji su mogli izvući prosječnu ocijenu. Krilnik je na poluvremenu imao prednost od +2. U drugo poluvrijeme smo ušli vrlo mlako te je Krilnik otišao na osjetniju prednost od +4. NIje nam ništa polazilo sa rukom te smo tonuli sve više i više. Krilnik je 10 minuta prije kraja imao 30-23. Ali tada Jelsa mijenja kocepciju igre te se prednost Krilnika počinje topiti. Minutu prije kraja Krilnik ima napad na +1. Lopta se odbija od bloka te ide prema desnom krilu. Naš golman je istrčao za loptom jer se činilo da će mu lopta doći u naručje ali lopta pri padu dobija čudan spin i dolazi do desnog krila te krilo nema velikih problema sa postizanjem pogotka. Tu je utakmica riješena te Krilnik pobjeđuje sa +2.

RK ''Jelsa'' - RK ''Korčula'' 36-24(15-12)
Danas smo sa početkom u 11:00 odigrali utakmicu protiv Korčule. U ovu utakmicu smo ušli kao favoriti te smo mislili lako ćemo. To mišljenje nam se i osvetilo te smo se cijelo prvo poluvrijeme mučili sa Korčulanima. Nikako nismo mogli otići na više od +3. Najviše zbog nonšalantnosti u obrani i napadu. U nastavku smo ubrzali igru te podigli razinu koncentracije te imamo 20-14. Korčula se uspjela približiti na 4 razlike, ali onda sa 4-5 kontri mi riješavamo utakmicu te utakmica završava pobjedom od 8 razlike.
Ova utakmica nam je čini mi se pokazala da svakog protivnika trebamo shvatiti ozbiljno i odigrati svaku utakmicu sa 100 % svojih mogućnosti jer tako ne možemo ni razmišljati u dobrom plasmanu(a svatko zna što to znači) u 3. HRL.

Iduću subotu u 18:00 u ŠD ''Pelinje'' derbi 3.HRL između RK ''Jelse'' i RK ''Dubrovnika''.

- 19:50 - Komentari (33) - Isprintaj - #

ponedjeljak, 13.10.2008.

RK ''Jelsa'' - RK ''Olimpija'' Vodice

RK ''OLIMPIJA'' VODICE - RK ''JELSA'' JELSA 22-24 (10-11)

3. HRL-JUG - MUŠKI - 2. KOLO
OŠ ''Vodice'' Vodice, gledatelja :100
Suci: Mario Lovaković - Joško Lovaković (oba Split)
Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd n/m)

RK ''Jelsa''
Mileta(7+1),T. Gamulin (11+1); Potočnjak 1, Marijan 8, Matković 1(1), Salija 2, D. Carić 2, M. Gamulin, K. Carić 7, Pavičić-Ivelja, Grgičević 3, Mišković;

Opomene: Potočnjak, Carić, Mišković
Isključenja: M. Gamulin 4 min, Mišković 4 min

S početkom u podne RK ''Jelsa'' je odigrala 2.kolo 3.HRL-jug sa ekipom iz Vodica. Jelsa je stigla bez Belića i Drnasina. Utakmica je započela formacija: na krilima D.Carić-K.Carić; vanjska linija: M.Gamulin-Marijan-Matković te na crti Potočnjak.
Utakmica nije nego počela, a Matković se diže na šut i pada nezgodno na lakat te izlazi iz igre.Unatoč tome, ''Jelsa'' je od početka preuzela terensku inicijativu te pokazala da želi pobjedu. Za vrijeme prvog poluvremena tu inicijativu nisu uspjeli prenijeti u rezultat. Što suci svojim dvojbenim odlukama, a što mi našim greškama. Rezultat je na poluvremnu bio 11-10 u našu korist.
Drugo poluvrijeme je počelo isto kao i završetak prvog. Jelsa bi otišla na +2 i umjesto odvajanja na više razlike neke greške(što naše, što sudačke) bi nas zadržale na toj prednosti. Šteta, jer je razlika mogla biti mnogo veća nego što to rezultat pokazuje. Jelsa niti u jednom trenutku nije bila u rezultatskom deficitu.
Sve u svemu zaslužena pobjeda Jelšana koji odlaze kući sa nova 2 boda u džepu.

U četvrtak igramo kup utakmicu protiv ''Krlinika'' u Splitu.

Informacije o obranama sam zaprimio od vratara tako da to nije 100% točan podatak.

- 23:26 - Komentari (22) - Isprintaj - #

utorak, 07.10.2008.

RK ''Jelsa''- RK ''Arbanasi''

U subotu sa početkom u 13h je odigrana utakmica 1. kola 3.HRL jug. Brojna publika je došla u ŠC ''Pelinje'' željna da vidi novu momčad ''Jelse''. Oko 200-tinjak ljudi je stiglo pogledati utakmicu. Obje momčadi su imale premijeru u 3.ligi. Jelsa je nastupila u kompletnom sastavu. Početna sedmorka je bila na vratima Mileta; krila Marijan-Carić; vanjska linija Gamulin-Drnasin-Matković te na crti Grgičević. Početkom prvog dijela rezultat je bio cijelo vrijeme u egalu. Tek bi se jedna ili druga momčad odvojila na 2 gola prednosti. Jelsa je u tom periodu promašila 5,6 zicera te imala mnogo tehničkih grešaka. Niti golmani nisu branili dobro. Dojam je uvelike popravljala obranu koja je odigrala vrlo dobro, a na momente i odlično. Uz sve te greške ''Jelsa'' odlazi na poluvrijeme sa samo 1 pogotkom zaostatka. Rezultat je bio 11-12 za goste. Tokom poluvremena je dogovoreno da ćemo dati sve od sebe za pobjedu i pobijediti. ''Jelsa'' drugo polvrijeme otvara jako loše te ''Arbanasi'' se odvajaju na +4. ''Jelsa'' je za to vrijeme dobila par isključenja koja su potpuno nepotrebna(prigovori na sudačke odluke, nepotrebni prekršaji) te se nervoza uvukla redove ''Jelse''. Na 18-14 za Zadrane Jelsa pomalo hvata konce igre te na trenutke nezaustavljim Drnasinom se vraća u igru. Pri rezultatu 20-21 za ''Arbanase'' Jelsa opet doživljava pad u igri te ''Arbanasi'' odlaze na 21-24. Tu su svi mislili da je kraj jer je bilo još samo 3 minute do kraja. No onda sa pogotkom Drnasina i Marijana se ''Jelsa'' vraća u igru te ima -1 minutu i pol do kraja. ''Arbanasi'' brzo gube loptu u napadu te daju Jelsi priliku za remi. 10 sekundi prije kraja Drnasin proigrava Potočnjaka koji zabija te donosi bod Jelšanima.
Konačan rezultat je 24-24.
Iako je Jelsa bila zadovoljna bodom, objektivno oni su bolja ekipa od ''Arbanasa'' te su mogli slaviti. Najveći problem je što je Jelsa tokom 2.poluvremena zaradila mnogo više isključenja od Zadrana te se to na kraju pokazalo ključnim.

RK ''JELSA'': Mileta, Gamuiln; Salija,D. Carić, Gamulin, Drnasin 6, Potočnjak 1, Matković 5, Pavičić-Ivelja, Marijan 5, K. Carić 5, Mišković, Grgičević 2,Belić;

Zahvaljujem se publici koja je došla u ovako velikom broju. Nadam se da ćemo našim igrama privući što veći broj ljudi u dvoranu jer je mnogo lijepši ugođaj kad vidiš da te netko bodri sa tribina.

- 14:20 - Komentari (32) - Isprintaj - #

četvrtak, 02.10.2008.

U subotu 1. kolo 3 HRL jug

Seniori RK ''Jelse'' započinju svoj pohod na 3. HRL jug. U subotu u 13:00 ih očekuje jedan od favorita lige RK ''Arbanasi'' iz Zadra. Prva utakmica je vrlo bitna jer je u prvenstvo uvijek bolje ući s pobjedom koja ti da samopouzdanja za iduće oglede. Stoga tko može neka dođe u subotu popodne u ŠD Pelinje te podrži mladu ekipu Jelse. Očekujemo vas u što većem broju i nadam se da nećete ostati razočarani!!!

- 10:59 - Komentari (7) - Isprintaj - #