RK Jelsa

ponedjeljak, 27.10.2008.

RK ''Jelsa'' - RK ''Dubrovnik 1974'' 30-29(15-15)

U subotu u ŠD ''Pelinje sa počekom u 18:00 je odigran derbi 4.kola 3. HRL jug. Jelsa je nastupila bez ozlijeđenog Samira Salije te Đanija Drnasina i Marka Prošpera Belića zbog neodgodivih obveza. Jelsa je u utakmicu krenula sa slijedećom postavom: na vratima Mileta, krila D. Carić i K. Carić, vanjska linija M. Gamulin-Marijan-Matković te na crti A. Grgičević. Utakmicu je pratilo oko 150 gledatelja.
Jelsa je započela utakmicu obranom 6-0. To se nije pokazalo kao najsretnije riješenje jer su u početku njihov lijevi i srednji vanjski zabijali kako su se sjetili. Dubrovnik ima konstantno vodstvo od +2 do 15 minute. Tada Jelsa preuzima konce igre u svoje ruke te preokreće situaciju. Preko pogadaka vanjske linije Jelsa prelazi u vodstvo. Zatim slijedi serija pehova za Jelsu. Prvo prilikom skoka s krila D. Carića ugazi protivnički igrač te Denis staje krivo te je za njega utakmica završena. Zatim Mišković iskrivljuje rame te također više nije sposoban za igru. Ali to nije obeshrabrilo Jelsu te su nastavili s dobrom igrom i imali vodstvo od +1. Dubrovnik ima zadnji napad u prvom poluvremenu. Marijan izlazi na srednjeg te radi prekršaj. Srednji se uhvatio za njega te pada glumeći udarac. Sudci nakon konzultacije na zaprepaštenje svih u publici i na terenu dodjeljuju izravni crveni karton igraču Jelse. Zaista smiješna odluka sudaca...
Drugo poluvrijeme je Jelsa ušla desetkovana te je većina publike mislila da je utakmica gotova, ali ne i igrači Jelse koji su nakon toga ušli još žustrije u utakmicu. Jelsa nije pala u minus nego je održavala prednostsve do 50. minute. Za to vrijeme treba pohvaliti golmana T.Gamulina koji je imao par stvarno vrsnih obrana. 10 minuta prije kraja Jelsa dobiva 2 upitna isključenja pri vodstvu 27-26. Dubrovnik to iskorištava te odlazi u vodstvo od jednog pogotka 2 minute prije kraja. Jelsa se ne predaje te zabija gol za poravnanje.
Dubrovnik radi prekršaj u napadu te Jelsa zabija gol te ima +1 minutu prije kraja. Dubrovniku je presiječena lopta u napadu te Matković u kontri potvrđuje pobjedu Jelse. Nakon sučeva zvižduka slijedi erupcija oduševljenja u dvorani te veliko slavlje Jelse.

Ovom prilikom moram se zahvaliti publici koja nas je zdušno bodrila svih 60 minuta te su nam dali još jedan motiv više za pobjedu. Pobjeda protiv Dubrovnika je stvarno bitna u našim ambicijama o plasmanu, ali nas čeka još mnogo teških ispita do kraja sezone.

Slijedeći tjedan putujemo u Kaštela gdje igramo protiv istoimenog protivnika.

Velimiru i Denisu želim što brži oporavak od ozlijeda!

- 11:55 - Komentari (46) - Isprintaj - #