Nekretnine Zadar

26.02.2018., ponedjeljak

Kineski milijarder postao najveći dioničar Daimlera, kompanije u čijem je vlasništvu Mercedes

U vladi nisu željeli komentirati izvješće njemačkog tabloida Bild am Sonntag prema kojem će Li posjetiti ured njemačke kancelarke Angele Merkel kako bi se u utorak tajno sastao s njezinim ekonomskim
savjetnikom.
Kineski proizvođač automobila Geely povećao je udio u njemačkom automobilskom divu Daimleru u sklopu nastojanja da osigura pristup tehnologiji koja će mu omogućiti uspješno konkuriranje novim akterima u automobilskoj industriji,
usmjerenima na električna i autonomna vozila stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 14:54 - Komentari (0) - Isprintaj - #

12.09.2017., utorak

Promet 30 mil. kuna, najviše u pet mjeseci

Uži CROBEX10 oslabio je još izraženijih 0,73 posto te se zaustavio na 1106 bodova.
Već šest dana indeks Zagrebačke burze nije porastao, ali je utorak donio visok promet kakav nije viđen već pet mjeseci
Završetkom trgovanja CROBEX je oslabio dodatnih 0,65 posto dosegnuvši 1869 bodova, pa je time negativna serija produžena na šesti dan. Uži CROBEX10 oslabio je još izraženijih 0,73 posto
te se zaustavio na 1106 bodova. No, trgovinski utorak definitivno je obilježila neuobičajeno visoka likvidnost u odnosu na prijašnje mjesece. Ukupan promet dosegao je 30,1 milijun kuna
dok je redovni dionički promet iznosio 24,8 milijuna kuna stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 19:01 - Komentari (0) - Isprintaj - #

26.05.2016., četvrtak

Nesuđeni premijer ulazi u Nadzorni odbor INA-e

Ina je prijedlog o razrješenju dosadašnja i imenovanju tri nova hrvatska predstavnika u Nadzornom odboru objavila u srijedu poslijepodne putem Zagrebačke burze.
U Nadzorni odbor Ine, kao predstavnici države, ući će Dario Čehić, Luka Burilović i Damir Vanđelić, doznaje se iz prijedloga za dopunu dnevnog reda glavne skupštine Ine koji je objavljen putem Zagrebačke burze.
Glavnoj je skupštini Ine, koja je sazvana za 9. lipnja, predloženo da iz Nadzornog odbora opozove Sinišu Petrovića, Željka Perića i Mladena Proštenika, a umjesto njih predloženo je da u to tijelo uđu Dario Čehić, Luka Burilović i Damir Vanđelić.
Uz predsjednika Hrvatske gospodarske komore Luku Burilovića, tako bi u Nadzorni odbor Ine ušli i Damir Vanđelić, investicijski direktor u Adris grupi, koji se nakon prošlogodišnjih parlamentarnih izbora spominjao i kao mogući premijer. U Nadzorni odbor ušao bi i Dario Čehić, odvjetnik iz Poreča, koji se u posljednje vrijeme u medijima najčešće spominje u kontekstu Mosta te kao osoba bliska Katoličkoj crkvi.
Ina je prijedlog o razrješenju dosadašnja i imenovanju tri nova hrvatska predstavnika u Nadzornom odboru objavila u srijedu poslijepodne putem Zagrebačke burze stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 16:00 - Komentari (0) - Isprintaj - #

01.02.2016., ponedjeljak

Ruska vlada najavila nove poreze naftnim tvrtkama

Izvori nisu mogli reći koliko se točno prihoda namjerava namaknuti zahvaljujući novom prijedlogu budući da se razgovori nastavljaju.
Ruske naftne tvrtke morat će ubuduće plaćati veće poreze na neka svoja polja u sklopu reformi koje je pripremilo rusko ministarstvo financija s ciljem povećanja prihodovne strane državnog proračuna, potvrdili su izvori za Reuters kojem je omogućen uvid u takve vladine planove.
Taj će prijedlog biti test hoće li se ministarstvo koje je zagovaralo štednju zbog gospodarske krize moći suprotstaviti moćnim energetskim lobijima koji tvrde kako trebaju poticaje a ne više poreze.
Prema dužnosnicima iz dvaju različitih ministarstava koji su govorili za Reuters pod uvjetom da ostaju neimenovani, posljedice porezne reforme bit će de facto ukidanje poreznih olakšica u nekim naftnim poljima.
To bi moglo pogoditi sva greenfield, odnosno nova razvijena naftna polja koja trenutno uživaju različite porezne olakšice, kazali su za Reuters izvori iz
ministarstva financija i energetike.
Prema podacima Vygon Consultinga, ukupno 198 polja, uključuju brownfield polja, odnosno ona naftna polja koja su dugo u operativnoj funkciji trenutno uživaju različite porezne olakšice. Među greenfield poljima s poreznim olakšicama su ona kojima upravljaju naftne kompanije poput Surgutneftegaza i Gazpromnefta.
Ukidanje poreznih olakšica za naftna polja dio je šire reforme načina oporezivanja tamošnjih naftnih kompanija. Glavna mjera bit će porez temeljen na profitu povrh onih koji su sada u primjeni: porez na vađenje minerala (MET) i carina na izvoz nafte. Porezi MET i carine na izvoz nafte i naftnih proizvoda u 2014. godini u ruski su proračun donijeli 6.600 milijardi rubalja (87 milijardi dolara), odnosno 46 posto ukupnih prihoda.
Izvori nisu mogli reći koliko se točno prihoda namjerava namaknuti zahvaljujući novom prijedlogu budući da se razgovori nastavljaju.
Ruski predsjednik Vladimir Putin, čiji bliski suradnici drže vodeće položaje u energetskom sektoru, ranije je bio obećao da neće prije 2018. godine podizati poreze ni u jednom gospodarskom sektoru.
No, ruska je vlada lani morala promijeniti planove zbog pritisaka na ruski proračun uslijed oštrog pada cijena nafte koji su dodatno ojačali zbog zapadnih sankcija Moskvi. Vlada je de facto povećala poreze energetskim kompanijama time što je odgodila obećano smanjenje carine na izvoz nafte,
što je proračunu priskrbilo oko 200 milijardi rubalja stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 14:20 - Komentari (0) - Isprintaj - #

21.07.2015., utorak

Tražene cijene kuća najviše u Dubrovniku i Splitu

ZAGREB - Prosječne tražene cijene kuća tijekom lipnja su zabilježile nešto niže vrijednosti no tijekom svibnja, a porast cijena zabilježen u Vukovaru (2,4 posto), Šibeniku (2,6 posto), Varaždinu (2,7 posto) i Splitu (3,3 posto), pokazuju podaci portala Crozilla.com. Najskuplje kuće koje su se oglašavale tokom lipnja nalaze se na području Dubrovnika, a prosječna tražena cijena im je iznosila 3448 eura po metru kvadratnom. Visoke cijene "kvadrata" kuća oglašavane su i u Splitu gdje se u prosjeku kreću po 2207 eura, a taj je iznos 3,3 posto viši no mjesec ranije.
Najniže cijene kuća tijekom lipnja su na portalu Crozilla.com oglašavane u Sisku, a tamo se za metar kvadratni, s uključenom cijenom okućnice, u prosjeku tražilo 511 eura. Niske cijene "kvadrata" su zabilježene i u Vukovaru, gdje je prosječna tražena cijena iznosila 519 eura, te u Bjelovaru gdje se za metar kvadratni tražilo 582 eura.
Cijene zagrebačkih kuća, na mjesečnoj su razini pale za 5,3 posto, a za jedan se metar kvadratni, s uključenom cijenom okućnice, u prosjeku tražilo 1186 eura.
Pulskim je kućama prosječna tražena cijena pala za 1,5 posto, pa se spustila na 1404 eura. Pad cijena od 0,2 posto, zabilježen je u Rijeci, gdje je prosječna tražena cijena iznosila 1194 eura, te u Zadru gdje se tijekom lipnja za metar kvadratni u prosjeku tražilo 1683 eura.
U Osijeku je na mjesečnoj razini zabilježeni pad cijena iznosio tek 0,3 posto, pa su se cijene kuća spustile na 624 eura, tek 2 eura niže no mjesec ranije.
Prosječne tražene lipanjske cijene najčešće su išle na ruku kupcima kuća s obzirom da su one u većini gradova bile niže no cijene stanova.
Kuće su od stanova bile skuplje tek u Splitu i Puli. Splitskim je kućama cijena tijekom lipnja bila 39 eura po „kvadratu“ viša od cijene stana, dok u Puli ta razlika iznosi 84 eura.
Najveća razlika između cijene kuća i stanova tijekom lipnja je na portalu Crozilla.com zabilježena u Zagrebu gdje su kuće u prosjeku bile čak 386 eura po metru kvadratnom jeftinije od stanova, te u Osijeku gdje je razlika iznosila 353 eura. Vidna razlika zabilježena je i u Varaždinu gdje iznosi 346 eura po metru kvadratnom.
Najmanja razlika između cijena tih dviju vrsta nekretnina zabilježena je u gradu s najvišim cijenama, u Dubrovniku, gdje su stanovi bili tek 29 eura po "kvadratu" skuplji od kuća stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 11:46 - Komentari (0) - Isprintaj - #

20.01.2015., utorak

Promatrano kumulativno u razdoblju od siječnja do studenog ukupan broj izdanih odobrenja je unatoč snažnom padu u posljednja tri mjeseca viši za 0,8% u odnosu na isto razdoblje 2013. Blagi rast podržava rast broja izdanih odobrenja za građenje zgrada koji bilježi godišnji rast od 6%. Suprotno tome, zamjetniji rast ograničavao je snažan pad broja izdanih odobrenja za građenje ostalih građevina (-20,8%). Unatoč vrlo blagom kumulativnom rastu, građevinski sektor je još uvijek duboko u recesiji. Naime, vrlo blaga stopa rasta posljedica je ostvarenog rasta u prvoj polovici 2014. godine kada su ostvarene stope rasta bile posljedica prvenstveno niske baze (prosječna stopa pada u prvih šest mjeseci 2013. iznosila gotovo 28%) stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 11:48 - Komentari (0) - Isprintaj - #

06.08.2014., srijeda

HNB: Nema naznaka oporavka na tržištu nekretnina

ZAGREB - Aktualne cijene stambenih nekretnina u Hrvatskoj vratile su se na razine s kraja 2004. godine, no ni uz takav osjetan pad cijena nema naznaka promjena na zamrlom tržištu nekretnina, čije oživljavanje prvenstveno ovisi o gospodarskom oporavku, kretanjima na tržištu rada te s tim povezanom ekonomskom i financijskom raspoloženju kućanstava.
Višegodišnja tendencija smanjivanja cijena stambenih nekretnina nastavila se krajem prošle te početkom ove godine, na godišnjoj razini cijene su prosječno pale za još 12 posto.
Tako je krajem 2013. kumulativni pad postignutih cijena stambenih nekretnina u Hrvatskoj s njihovih najviših razina, dosegnutih 2008., iznosio oko 30 posto, podaci su iz najnovije publikacije Hrvatske narodne banke "Financijska stabilnost".
Pritom se napominje kako tražene cijene stambenih nekretnina mjerene tržišnim indeksima upućuju da je kumulativni pad u tom razdoblju bio nešto manji (oko 20 posto), no s obzirom na usklađivanja traženih i ponuđenih cijena, koja su uobičajena u pregovaračkom procesu pri kupoprodajama, navedena je cjenovna korekcija realna.
Ta je korekcija, navode analitičari središnje banke, u cijelosti poništila snažan rast cijena zabilježen u pretkriznom razdoblju vrativši ih na razine s kraja 2004.
Budući da će očekivanje daljnjeg pada, uz niske razine potrošačkog optimizma, nastavljati vršiti pritisak na korekciju cijena, ocjenjuje se kako je nastavak takvih kretanja na tržištu nekretnina izgledan i u ostatku godine.
Rastuća nezaposlenost i smanjenje dohotka raspoloživog za potrošnju i investicije kućanstava u uvjetima još uvijek visoke neizvjesnosti glede ekonomskog oporavka nastavili su odgađati planove za kupnju ili izgradnju stambenih jedinica. Uz to, nesklonost novom stambenom zaduživanju i intenziviranju investicijske aktivnosti stanovništva dodatno je pojačana još uvijek prisutnim očekivanjima nastavka cjenovne korekcije u budućnosti.
Pritom potražnju kućanstava za novim stambenim kreditima nisu stimulirale ni blago niže kamatne stope banaka. Stoga će, unatoč i nadalje povoljnoj financijskoj dostupnosti stanova, oporavak tržišta nekretnina nastaviti primarno ovisiti o gospodarskom oporavku, kretanjima na tržištu rada te povezanom ekonomskom i financijskom raspoloženju kućanstava, zaključuju analitičari središnje banke.
Odražava se to i na kretanje stambenih kredita kod banaka, koji su, po zadnjim podacima HNB-a, krajem svibnja iznosili 60,5 milijardi kuna, što je udio od 47,6 posto u ukupnim kreditima stanovništvu.
Taj iznos stambenih kredita je za 974 milijuna kuna manji nego u prošlogodišnjem svibnju, a za 2,8 milijardi kuna manji nego krajem svibnja 2012.
Pritom je 92,5 posto iznosa stambenih kredita s valutnom klauzulom - vezani uz eure 35,2 milijarde kuna, a uz švicarski franak 20,7 milijardi kuna. Samo 4,5 milijarde kuna je kunskih stambenih kredita bez valutne klauzule.
Uzlet stambenog kreditiranja u Hrvatskoj počinje negdje od 2005. godine, dok je najviši nominalni iznos stambenih kredita, ne računajući utjecaje tečaja, bio krajem 2011. kada je iznosio 63 milijarde kuna.
Krajem 2004. građani su kod banaka imali 21,7 milijardi kuna stambenih kredita, godinu kasnije 28,1 milijardu, da bi se taj iznos krajem 2006. povećao na 38,2 milijarde, a koncem 2007. na 47,4 milijarde kuna.
Znatan porast zabilježen je i tijekom 2008. godine, na 55,1 milijardu kuna krajem te godine, a ta je razina tek malo povećana do kraja 2009. da bi krajem 2010. dosegla iznos od 60,9 milijarde kuna, na kojem je otprilike i danas stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 15:04 - Komentari (0) - Isprintaj - #

23.04.2014., srijeda

Aberdeen, grad u kojem cijene nekretnina rastu brže nego u Londonu

U ovom gradu tisuću tvrtki radi u sektoru energetike. Do sada je proizvedeno oko 38 milijardi barela nafte, a postoji potencijal da se proizvede još između 15 i 25 milijardi. I, izuzev žestokog pada u 2008. godini, cijene nafte su u proteklom desetljeću znatno porasle i trenutno u prosjeku iznose blizu 120 dolara za barel, što je gotovo četverostruko više nego prije 10 godina.
"Cijene stanova u okolici Aberdeena bile su slične onima u ostatku Škotske sve do 2006/2007.," kaže Faisal Choudry, direktor istraživanja pri tvrtki za nekretnine Savills Scotland.
"Recesija je proširila jaz između Škotske i ostatka Velike Britanije. U trenutku kada su druga mjesta 2008/2009. zapadala u recesiju, Aberdeen je počeo prednjačiti jer je tržište nekretnina bilo neraskidivo vezanio za njegovu industriju, koja se razvijala."
"Prodaja nekretnina skupljih od milijun funti u proteklih pet godina se udvostručila," dodaje on. "Očekujemo da će se ovaj snažni rast nastaviti jer je Aberdeen postao globalni centar za stručnjake u području crpljenja nafte i plina."
Prosječna cijena kuća sada iznosi oko 220.000 funti, jednako koliko iu Edinburghu, koji je tradicionalno tržište za dobrostojeće kupce.
Priljev radnika u Aberdeen (gdje je nezaposlenost upola manja od nacionalnog prosjeka) značio je vjetar u jedra i za najam stanova. Potražnja je tim veća što se od 2006., u gradu godišnje u prosjeku izgradi samo 523 nova stana. Unatoč neizvjesnosti oko mogućeg utjecaja referenduma o neovisnosti Škotske, u Aberdeenu su uvjereni u nastavak rasta, naročito skupljih nekretnina. Savills predviđa da će cijene prvoklasnih nekretnina (iznad 400.000 funti) u Aberdeenu porasti za 29,4 posto u narednih pet godina, te da će prestići čak i one u centru Londona (kojima se predviđa rast od 23,1 posto u istom razdoblju). Očekuje se i rast cijena prosječnih nekretnina u Aberdeenu, i to za čak 35,1 posto u narednih pet godina , što treba usporediti s očekivanim rastom od 19,3 posto u čitavoj Škotskoj stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 15:16 - Komentari (0) - Isprintaj - #

07.02.2014., petak

Pripreme za gradnju prometnog čvora Meterize

Investitor su Hrvatske ceste na koje će Grad Šibenik prenijeti pravo vlasništva nekretnina koje ulaze u obuhvat projekta, a u vlasništvu su Grada.
Hrvatske ceste, Županijska uprava za ceste Šibensko-kninske županije i Grad Šibenik potpisali su sporazum kojim su utvrđeni predstojeći zadatci u projektu izgradnje prometnog čvora na šibenskom predjelu Meterize, na Jadranskoj magistrali (D 8), čime bi se riješila dugogodišnja crna prometna točka stanovi prodaja Sućidar

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 15:26 - Komentari (0) - Isprintaj - #

15.10.2012., ponedjeljak

Ina se prodajom rješava 40-ak nekretnina

Riječ je o nekretninama koje već dugo nisu u upotrebi te za njihovo korištenje Ina više nema interesa. Natječaj je otvoren do 12. Studenoga. Naftna kompanija Ina oglasila je prodaju 40-ak nekretnina. Posrijedi su stanovi, zemljišta, skladišta i poslovni prostori, pa čak i jedna benzinska crpka. Ukupna početna cijena tih nekretnina je 3,12 milijuna eura. Riječ je, objašnjavaju u Ini, o nekretninama koje su u vlasništvu tvrtke, no već dugo nisu u upotrebi te za njihovo korištenje Ina više nema interesa.

Nije riječ o prvome slučaju da se na prodaju oglašavaju nekretnine iz portfelja stanovi prodaja Sućidar hrvatske naftne kompanije koje više nisu u funkciji. Prošle je godine tako na prodaju stavljena atraktivna vila s parkom u strogom centru Budimpšte, a nedavno je i članica Ine Hostin oglasila prodaju nekretnina na moru, i to hotela Sućuraj na otoku Hvaru, Apartmana Zaglav na Cresu i odmarališta na obali jezera Šoderica pokraj Koprivnice. Nije poznato jesu li navedene nekretnine i prodane te za koju cijenu. Za vilu u Budimpešti inače je početna cijena bila 669 tisuća eura, dok je za hotel, apartman i odmaralište Hostin tražio ukupno 856 tisuća eura.

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 13:33 - Komentari (0) - Isprintaj - #

02.10.2012., utorak

Bonavia i formalno u sastavu Plave lagune 14

Grand hotel Bonavia i formalno postaje dio Plave lagune, potvrdilo je to prošlotjedno potpisivanje ugovora između uprava dviju turističkih tvrtki o pripajanju riječkog hotela istarskoj tvrtki. Time će se ustvari samo formalizirati povezivanje ovih tvrtki, s obzirom da je Grand hotel Bonavia prošle godine postao dio Lukšić grupe u čijem je sastavu od ranije i Plava laguna. Riječki je hotel promijenio vlasnika nakon što je bivši vlasnik Goran Štrok, zbog dugova koji su procjenjivani na oko 100 milijuna kuna, bio primoran prodati Jadranske luksuzne hotele, čiji je dio bila i Bonavija. Odluku o pripajanju još moraju potvrditi i skupštine oba društva te bi prema nekim informacijama proces spajanja trebao biti završen do kraja godine. Približavanje Plavoj laguni u riječkom hotelu je, ustvari započeto imenovanjem Vedrana Banovca, menadžera u ovoj istarskoj tvrtki, u Bonavijinu upravu prošle godine. Za nadati se da će konačno pripajanje stanovi prodaja Sućidar porečkoj matici značiti i stabilniju Bonaviju koja je ovu godinu započela s otkazima.

Da podsjetimo, u siječnju se počelo s racionalizacijom poslovanja pa je tako 19 radnika ostalo bez posla, od njih sedamdesetak, od čega ih je osmero prihvatilo opciju odlaska u prijevremenu mirovinu uz isplatu otpremnine. Način na koji je to odrađeno je iznenadio i same sindikaliste s obzirom da se s praksom takve »sječe« broja radnika u Plavoj laguni nisu susretali. Marina Cvitić, povjerenica Sindikata Istre i Kvarnera, kazala je kako se GH Bonaviju pripaja veoma stabilnoj kompaniji, kako u financijskom, tako i u poslovnom smislu, te tvrtki u kojoj se poštuju akti koji se odnose na radnike. Očekujem da će radnicima biti puno bolje s obzirom da prema našim iskustvima u Plavoj laguni postoji veća sigurnost poštovanja propisa. Bonavia je prošla proces restrukturiranja i ne bi trebalo biti proglašavanja viška radnika kako su to grubo učinili kod preuzimanja. Rekla bih da se stvari odvijaju u pozitivnom smjeru, kazala je Cvitić te dodala kako je moguće da u Bonaviji još godinu dana na snazi ostane stari kolektivni ugovor.

Oznake: stanovi prodaja Sućidar


- 16:57 - Komentari (0) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima.

< veljača, 2020  
P U S Č P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Veljača 2020 (5)
Siječanj 2020 (7)
Prosinac 2019 (2)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (22)
Kolovoz 2019 (8)
Srpanj 2019 (22)
Lipanj 2019 (19)
Svibanj 2019 (23)
Travanj 2019 (19)
Ožujak 2019 (24)
Veljača 2019 (20)
Siječanj 2019 (12)
Prosinac 2018 (17)
Studeni 2018 (20)
Listopad 2018 (24)
Rujan 2018 (6)
Kolovoz 2018 (13)
Srpanj 2018 (8)
Lipanj 2018 (16)
Svibanj 2018 (9)
Travanj 2018 (7)
Ožujak 2018 (9)
Veljača 2018 (8)
Siječanj 2018 (10)
Prosinac 2017 (8)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (9)
Rujan 2017 (8)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (9)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (8)
Ožujak 2017 (9)
Veljača 2017 (7)
Siječanj 2017 (10)
Prosinac 2016 (9)
Studeni 2016 (9)
Listopad 2016 (9)
Rujan 2016 (10)
Kolovoz 2016 (9)
Srpanj 2016 (9)
Lipanj 2016 (9)
Svibanj 2016 (9)
Travanj 2016 (9)
Ožujak 2016 (10)
Veljača 2016 (9)

Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Opis bloga

Nekretnine Zadar, prodaja i kupovina nekretnina u gradu Zadru
stanovi Zadar

Portal za grupnu kupovinu
Ponuda dana

Linkovi