U odnosu na proteste u Gruziji i Bratislavi, na ovima u istočnom susjedstvu nema niti jedne zastave EU.
Vjerojatno iz nekog pragmatičnog pokušaja da se smanji učinak etiketiranja studenata soroševcima, ustašama, stranim plaćenicima, ili još vjerojatnije da se smanje unutrašnje tenzije i ne naruši kohezija jer ne mali broj među njima su nastrojeni proruZZki odnosno iz skupine *izdanih "dogodine u Kninu/dogodine u Prizenu".
Nemanja Vaseljenski zbori:
Mogla bi se ta tradicija erupcije građanske svijesti pratiti i podrobnije i u daleku prošlost.
Ali nije potrebno.
Jer ishod je sasvim izvjestan: a part od imena - Miloševića, Koštunice, Vučića…. - paradoks je srpskog političkog života da perodične proplamsaje demokratskog optimizma redovito potom prati jednako demokratski izbor sljedeće iteracije nacionalnog satrapa.
Ova se sinusoida sinkopira ubistvima, protjerivanjima ili abdikacijama srpskih negdašnjih vladara - Karađorđe (1813), knez Miloš (1839), knez Mihailo (1842), knez Aleksandar (1858), kralj Milan (1889) i kralj Petar II (1941) - kao i lidera novijeg datuma, poput Slobe ili Đinđića.
Stoga ova fotografija jučerašnjeg protesta ima tek sentimentalnu vrijednost za novi naraštaj studenata i onaj okorjelih penzionera: prvi će se imati ćega sjećati u mirovini, drugi su se još jednom osjetili mladi.
Sub specie aeternitatis, s motrišta odakle na okupljene gledamo, savršeno je sve to irelevantno: da se noćnim zrakom prolomi Pukni zoro, sve bi se društvene razlike iznivelirale u nacionalnom jedinstvu.
Tu unisonost inkarnirat će nakon Vučića vožd koji je već verovatno stigao.
Back to the future.
Kako reče @Supatnik, nije toliko problem u odlazećim, nego u onim dolazećim diktatorima.
#screenshot
Oznake: student nije zapalio žito