Prvi hrvatski reket

petak, 20.10.2006.

Ljubičić poražen

Ivan Ljubičić poražen je već u 2. kolu Madrida. Nakon što je prvo kolo prošao izravno, kao nositelj, u drugom ga je porazio Britanac Andy Murray. Taj devetnaestogodišnjak porazio je najboljeg hrvatskog tenisača i trećeg igrača svijeta rezultatom 6:4, 3:6, 6:3. Treba dodati da je Ivan ovaj meč odigrao pod temperaturom.

U prvom setu obojica igrača držala su svoje servise do 4:4. Tada je Britanac uspio Ivanu oduzeti servis i odservirati za prvi set. U drugom setu Ivan dolazi do prednosti. Kod 5:2 ima 0:40 i ima priliku uzeti set i prvi servirati u trećem, ali Murray se izvlači i uzima taj gem. U sljedećem mu nema spasa. Ljubo odlično servira i uzima drugi set. U trećem ipak nije ništa mogao naš tenisač. Murray pobjeđuje i odlazi u 1/8 finala te tako ruši nade Ivana ali i njegovih navijača da će se ponoviti prošlogodišnje finale. Ovime Ivan gubi i dosta bodova, te je u opasnosti njegov ostanak na 3. mjestu. Ivan je zbog bolesti otkazao i Lyon, tako da će mu sljedeći turnir biti AMS Pariz koji počinje za 10 dana.

20.10.2006. u 15:21 • 0 KomentaraPrint#

nedjelja, 15.10.2006.

BEČ- 2.PUT

Ivan Ljubičić osvojio je svoj 6. naslov u karijeri. To je ostvario na fenomenalan način. Drugi puta zaredom osvojio je Beč. Na turniru koji se održava u glavnom gradu Austrije do sada su samo trojica tenisača prije Ivana obranila naslov. Do sada je to uspjevalo samo Stanu Smithu, Brianu Gotfriedu i Rogeru Federeru. No, ima još nešto, nešto po čemu se Ljubo odvaja od navedene trojice. Ivan je u obje godine u Beču ostvario 10 pobjeda bez izgubljenog servisa!! U obje godine! To samo rijetki mogu! Bez izgubljenog seta osvojiti turnir velika je stvar, ali bez izgubljenog servisa!!! I to dvije godine zaredom!!!
Image Hosted by ImageShack.us

Ljubo je u ovogodišnjem finalu "razvalio", danas nemoćnog, Čileanca Fernanda Gonzaleza. Ivan je jednostavno bio predobar! U prvom setu odmah se moglo vidjeti da će ovo biti Ivanov dan. Već u četvrtom gemu, drugom servis-gemu Gonzaleza Ljubo dolazi do break lopte te fenomenalnim forhendom završava gem za vodstvo od 3:1. Do kraja seta "Gonzo" nije imao šanse. Ljubo uzima prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set je izjednačeniji. No, naš prvi reket rješava pitanje osvajača drugog seta u 5. gemu. Za 3:2. Do kraja seta više nije bilo izgubljenih servisa ni s jedne, ali ni s druge strane. 6:3, 6:4 nakon prva dva seta izgledalo je obećavajuće. Gonzalez je par puta djelovao jako isprovocirano.

Treći set definitvno je bio najizjednačeniji. Par puta Ljubo se nalazio u velikim problemima, no sve je to rješavao, kako bi i trebao činiti 3. tenisač svijeta. Obojica tenisača sigurno su držala svoje servise do 3:2, vodstva Gonzaleza. Tada Čileanac dolazi do prednosti od 0:40. Naš tenisač spašava te tri break lopte, nakon kojih dolazi nova, četvrta. Ljubo i to uspijeva spasiti. Kod 3:3, na servis Gonzaleza obojica tenisača igrala su jako dobro. Nakon 5 izjednačenja ipak Fernando uzima gem za vodstvo od 4:3. Kod 5:5 nova velika uzbuđenja. Rješenje susreta. Nakon 15:0, 30:15 i 40:30 za Gonzaleza Ljubo dolazi do izjednačenja, pa i do break lopte. Šansu iskorištava, te time praktički rješava susret. Odličnim servisima dovršava meč, te slavi rezultatom 6:3, 6:4, 7:5 za svoju šestu titulu u ukupno petnaestom finalu karijere.

Polufinale Beča- Misija uspješno izvršena

Ljubo je sredio "Dominatora". Slovak nije imao odgovora za igru Ivana Ljubičića. Ljubo je opet uvjerljivo slavio u Beču i tako nastavio niz pobjeđivanja bez izgubljenog servisa u dvije godine igre u tom glavnom gradu Austrije. Rezultatom 6:1, 6:4 Ivan se plasirao u finale, gdje ga čeka Čileanac Fernando Gonzalez.

U prvom setu Ivan je odlično počeo, došao do velike prednosti koju je kasnije samo povećavao. S tri breaka osvojio je prvi set rezultatom 6:1. U drugom setu žilaviji je bio Hrbaty. No, ključni gem, ispostavilo se, bio je kod 5:4 za Ivana i servisa Hrbatog. Ljubo je napravio break, 4.u meču. Ovo je Ivanovo 5. finale u 2006. godini. U 4 dosadašnja Ivan je slavio dva puta, u Chennaiu i Zagrebu, pobjedama nad Moyom, odnosno Koubekom. Izgubio je u Miamiju i Bangkoku od Rogera Federera i Jamesa Blake. Sutra puno sreće Ivane!

14.10.2006. u 21:14 • 0 KomentaraPrint#

Ljubo u polufinalu Beča

Branitelj naslova Ivan Ljubičić i ove godine nastavlja odličan niz u Beču, glavnom gradu Austrije. Ivan u 8 odigranih mečeva u ove dvije godine u Beču nije ni jednom izgubio svoj servis.

Jučer je Ivan porazio Švicarca Stanislasa Wawrinku za prolaz u 1/2 finale. Nije bilo previše problema za našeg najboljeg tenisača, te je slavio rezultatom 6:3, 6:2. 2. švicarski tenisač nije imao odgovora na odlične udarce našeg prvog reketa. U prvom setu Ivan je odmah došao do prednosti od 3:0, te tu prednost sačuvao do kraja seta. U drugom setu Ivan opet odlično počinje te radi veliku prednost od 4:0, dakle s dva breaka. Wawrinka nije mogao smanjiti taj zaostatak. Jedino je sačuvao svoja preostala dva servisa i izgubio drugi set sa 6:2. Ivan je odservirao 11 aseva, te bio ubojit na svome servisu tijekom cijelog meča. U polufinalu će Ivan igrati protiv najboljeg Slovaka, Dominika Hrbatog. SRETNO IVANE!

14.10.2006. u 16:08 • 2 KomentaraPrint#

srijeda, 11.10.2006.

Ljubo se probio u 1/4 finale ATP turnira u Beču.

Ivan Ljubičić uvjerljivo je prošao u 1/4 finale ATP turnira u Beču pobjedom nad Nijemcem Florianom Mayerom rezultatom 6:3, 6:3.

Ljubo sredinom prvog seta radi, kasnije se ispostavilo, odlučujući break. To je, dakle, bio jedini break u prvom setu, koji je završio sa 6:3 za našeg tenisača.
U drugom setu Mayer vodi 2:1, no onda Ljubo uzima tri gema u nizu i dolazi do 4:2. Mayer uzima svoj posljednji gem, nakon čega Ljubo uzima svoj servis i radi break za kraj. Konačnih 6:3, 6:3 lijepo zvuče za našeg tenisača.

11.10.2006. u 18:01 • 0 KomentaraPrint#

utorak, 10.10.2006.

Ljubo u 1/8 finala Beča

Ljubo je prošao u 2.kolo Beča, turnira koji je prošle godine osvojio, pobjedom protiv Agustina Callerija.

U prvom setu obojica su zadržala svoje servise, tako da set odlazi u tie-break. Tamo je uspješniji hrvatski tenisač, koji rezulatom 7:6(3) dobiva prvi set.
U drugom setu jako dobro počinje Ivan te u početku odmah radi nedostižnu prednost koju kasnije još i povećava, te s konačnih 7:6(3), 6:2 prolazi u 1/8 finala.

10.10.2006. u 20:56 • 0 KomentaraPrint#

utorak, 03.10.2006.

Gospodine Ljubičić, možda sljedeći put!

Ivan Ljubičić u finalu Bangkoka poražen je od strane Amerikanca Jamesa Blakea rezultatom 6:3, 6:1. Uvjerljivo! Ljubo će morati pričekati neki sljedeći put za osvajanje naslova.

Blake je otvorio meč vodstvom od 5:0. Ljubo je uspio smanjiti na 5:3. To je zapravo bilo to što od Ivana vidjeli danas. Blake uzima set i odmah radi break na početku drugog. Ljubo do kraja meča uzima samo još jedan gem. Meč završava dvostrukom pogreškom Ivana Ljubičića. 4. u meču.

Treba dodati da je Ivan imao problema s lijevim ramenom. Servis nije "štimao", Ljubo je imao samo 2 asa, što je vrlo malo, s obzirom na jučerašnjih 17. Sljedeći Ivanov turnir je Beč. Turnir koji je Ljubo prošle godine osvojio. SRETNO!

03.10.2006. u 10:27 • 1 KomentaraPrint#