Prvi hrvatski reket

subota, 30.09.2006.

Ljubo u finalu-napokon!

Ivan Ljubičić uvjerljivom pobjedom nad Paradornom Srichaphanom plasirao se u finale ATP turnira u Bangkoku, prvo njegovo finale nakon Miamia.

Ljubo je u polufinalnom dvoboju slavio sa 6:3, 6:2. U prvom setu odlučio je jedan break. Set je, dakle, otišao na stranu našeg tenisača. U drugom setu Ljubo nastavlja odličan niz. Poveo je s 4:0, imao i dvije break lopte za 5:0, koje nije iskoristio. Nije važno, Ljubo je u finale ušao nakon puno vremena. Protivnik je James Blake, koji je svladao Rusa Marata Safina u polufinalu. SRETNO LJUBO!

30.09.2006. u 18:18 • 0 KomentaraPrint#

petak, 29.09.2006.

Ljubo u polufinalu Bangkoka

Ivan Ljubičić u četvrtfinalu Bangkoka svladao je Amerikanca Robbya Gineprija rezultatom 4:6, 6:3, 6:4.

Ljubo nije najbolje krenuo u meč. Rano je izgubio servis što je Ginepri naplatio uzimanjem prvog seta. U drugom setu malo je bolje krenulo. Ovoga puta Ljubo oduzima servis protivniku te dobiva set sa 6:3. Odmah na početku odlučuućeg seta Ljubo rješava pitanje pobjednika tako što po drugi put oduzima servis Robbyu Ginepriju.

U polufinalu Ivanov protivnik će biti domaći igrač, Tajlanđanin Paradorn Srichaphan.

29.09.2006. u 19:49 • 0 KomentaraPrint#

Ljubo u četvrtfinalu Bangkoka

Ljubo se plasirao u četvrtfinale ATP turnira u Bangkoku pobjedom nad Nijemcem Benjaminom Beckerom. Becker se proslavio nedavno, nakon što je na US Openu pobijedio Andrea Agassija i tako okončao karijeru jednog od najvećih tenisača u povijesti.

Ljubo je Nijemca svladao rezultatom 7:6(6), 7:5.
Prvi set bio je jako izjednačen, uz malo bolju igru hrvatskog tenisača. Odluka je došla u tie-breaku, Gdje je Ljubo spasio set loptu kod 5:6, te uzeo set sa 8:6 u tie-breaku. Drugi set bio je također izjednačen, Ljubo je break napravio pri rezultatu 5:5, taj break je, treba napomenuti, bio jedini u cijelom meču. Taj break je i odlučio pobjednika, pošto Ljubo nije dopustio povratak Beckera, i odservirao je za meč.

U 1/4 finalu Ivan Ljubičić igrat će protiv Amerikanca Robbya Gineprija.

29.09.2006. u 11:58 • 0 KomentaraPrint#

četvrtak, 28.09.2006.

Ljubo slavio u prvom kolu Bangkoka

Ivan Ljubičić u prvom kolu Bangkoka svladao je Španjolca Fernanda Vicentea rezultatom 6:3, 3:6, 6:4. Vicente, inače 95. igrač svijeta pružio je dostojan otpor 3. igraču svijeta. U prvom setu Ivan rano radi break te dolazi do početne prednosti od 3:0 koju ne ispušta do kraja seta. U drugom setu stvari nisu bile tako dobre, Vicente radi break, te kod 5:3 on servira za set. U tome uspijeva i uzima set sa 6:3. Treći set bio je najizjednačeniji. Ipak pri rezultatu 5:4 za Ivana, Vicente gubi servis i Ivan prolazi u 1/8 finala rezultatom 6:3, 3:6, 6:4

28.09.2006. u 17:05 • 0 KomentaraPrint#

subota, 23.09.2006.

Ljubo u Bangkoku

Nakon što je u 1/4 finalu Pekinga poražen od Korejca Hyung-Taik Lee-ja, Ivan će nastupiti u Bangkoku. Ždrijeb je sutra, a turnir je dosta jak, između ostalih nastupaju: Safin, Nieminen, Murray, Monfils, Hewitt, Henman, Ferrero, Blake i Baghdatis. Svi oni će, naravno uz našeg Ljubu konkurirati za naslov u Tajlandskom Bangkoku.

23.09.2006. u 16:55 • 1 KomentaraPrint#