istra istria istrien

Istra, Istria, Istrien !

< ožujak, 2006 >
P U S Č P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Komentari On/Off

Istra, Istria, Istrien
Blog o događanjima, novostima, recenzijama te ostalim
informacijama vezanih za Istru !

Arhiva bloga
................................................................
Istrablog info

istrablog@gmail.com
................................................................
Technorati Profile
Boingboing
................................................................

Google Web istra.blog

istra.blog directory
Info Croatia - blog
Pišete o povijesti, slikarstvu, glazbi, sportu, pišete o svojem kraju, o krajevima kroz koje ste prošli ili ih tek želite upoznati, pišete o ljudima i događanjima iz vaše sredine ... – pridružite se, postanite i vi dio tima.
Prijava

Istra na Info Croatia
..............................
Istra (hrv):
Istra
Info Croatia-blog
Apartments Fazana

Istra (it):
Istria info

Istra (de):
Istrien urlaub

Istra (en):
Travel Istria
............................
Blogovi & bloggeri!

Istra bloger

Strani:
Istrien
Istra
Croazia-Istria
Istria

Vremenska prognoza
Vremenska prognoza Istra


..............................

.............................. .............................. ..............................

Arhiva bloga
..............................
Blog directory:
Kroatien
optimizacija web stranica



Search For Blogs, Submit Blogs, The Ultimate Blog Directory



expatriate

Blogarama - The Blog Directory

Directory of Travel Blogs

blog search directory

..............................

31.03.2006., petak

Program Istrakona 2006

Detaljnije o programu Istrakona 2006
bookaleta.blog

- 17:10 - Komentari (1) - Isprintaj - #

Identitet Istre i Liburnije

U subotu, 1.04.2006 s početkom u 17 h u Kulturnom domu "Zora" u Opatiji u organizaciji Istarske
akademije znanosti i kulture i Kluba mladih IDS-a Liburnije održava se tribina pod nazivom
"Identitet Istre i Liburnije".

Voditi će se rasprava o identitetu Istre i Rijeke te o krizi identiteta Liburnije na razmeđi
dviju županija.

Na tribini će sudjelovati dr. Amir Muzur, gradonačelnik Opatije i povjesničar, Vito Dundara
tajnik IAZK, Ivan Pauletta, jedan od osnivača IDS-a, Ernie Gigante Dešković predsjednik IDS-a
Opatija, u ime HDZ-a g. Crnković, povjesničar, dva člana IAZK iz Labina i jedan profesor s
filozofskog fakulteta u Rijeci.
U raspravu se mogu uključiti svi prisutni.

Ulaz u dvoranu je slobodan.
- 09:23 - Komentari (2) - Isprintaj - #

30.03.2006., četvrtak

7. ISTRAKON – TRODNEVNA ISTARSKA KONVENCIJA ZNANSTVENE FANTASTIKE I FANTAZIJE

Sutra počinje 7. Istrakon (istarska konvencija znanstvene fantastike i fantazije), a održavat će se do 2. travnja u pazinskom Spomen domu. Konvenciju će u 17 sati otvoriti poznati SF pisac Brian Aldiss, a organizatori su i ove godine pazinska udruga za promicanje znanstvene fantastike »Albus« i Pučko učilište.
U čast Brianu Aldissu u petak u 21 sat predstavit će se njegov putopis »Oxford - Ohrid«, a u subotu u 17 sati i njegova knjiga »Non-Stop«. Kao i svake godine, program obuhvaća okrugle stolove, izložbe, prezentacije, zabavni program, igraonice, turnire, radionice i druge zanimljivosti. Održat će se i brojna zanimljiva predavanja - Boris Perić govorit će o vampirima u povijesti i književnosti u petak od 20 sati, a Lidija Zgonjanin o zmajevima u Hrvata i njihovim znamenitim europskim rođacima u subotu od 13 sati. Sat vremena kasnije počinje predavanje Marina Tumpića na temu »Odiseja 2031.«, dok će Nikola Biliškov u 15 sati govoriti o zmajevima i meteorima. Korado Korlević će u subotu u 21 sat govoriti o geološkoj prošlosti i budućnosti Istre.
I ove će godine biti dodijeljene nagrade za tri najbolje kratke SF priče, a pisac najbolje SF priče s istarskom tematikom bit će nagrađen istarskim pršutom. Predstavit će se i Istrakonova zbirka kratkih SF priča »Sami na svijetu«, a po drugi će put biti dodijeljena nagrada »Zmaj Istrakona« za osobit doprinos hrvatskom SF-u i Istrakonu.(A. Fi.)
- 08:50 - Komentari (1) - Isprintaj - #

Punk-reggae bend P.A.I.N. u »Monteparadisu«

Legendarni P.A.I.N. u »Monteparadisu«
P.A.I.N., najlegendarniji punk-reggae bend s kraja 20. stoljeća, u svoju turneju uvrstio je i Pulu. Dugoočekivani koncert održat će se sutra s početkom u 22.30 sati u podzemlju kluba »Monteparadiso«.
Propaganda And Information Network, engleski je bend nastao 1995., a i nakon 11 godina čvrsto se drži na punkerskoj underground sceni, s uglavnom kritički nastrojenim pjesmama prema engleskoj i situaciji u svijetu. Nebrojeno su puta svirali dobrotvorne koncerte te intenzivno surađuju s organizacijama poput Reclaim the Streets, Anti-globalisation groups, Hunt Saboteurs, Anti-fascists i drugima. I domaće dub reggae snage, poput Radikal Dub Kolektiva, redovito sviraju njihove obrade na koncertima. Predgrupa poznatom bendu na pulskom koncertu bit će mladi punk rock bend Nibed iz Pazina.(H. Ž.)
- 08:48 - Komentari (0) - Isprintaj - #

29.03.2006., srijeda

3. šahovski memorijalni turnir "Lucijan Benulić"

Treći međunarodni Uskršnji memorijalni turnir "Lucijan Benulić"
UMAG CHAMPION 2006 (8. – 14. travnja 2006.)


ORGANIZATOR: Šahovski klub Umag, Grad Umag
MJESTO IGRANJA: Hotel Adriatic, Istraturist d d Umag
SUSTAV NATJECANJA: švicarski 9 kola, prvih 5 kola po grupama A) ELO 2400 i više, B) 2200-2400, C) 2200 i manje, zadnja 4 kola se mixa
TEMPO IGRE: 90 minuta +30 sekundi bonifikacije za svaki potez. Turnir će biti prijavljen kod FIDE za osvajanje titula i rejtinga.

NAGRADNI FOND : 22. 700,kn
UPISNINA : 150,00 kuna, kadeti i igrači sa ELO iznad 2400 oslobođeni su upisnine

SMJEŠTAJ: hotel Adriatic, ++385 52 741 644; fax 052 741 470
E-mail: hotel.adriatic@istraturist.hr
PUNI PANSION: 175,00 kn, POPUSTI: djeca do 12 godina na osnovnom krevetu - 30%, treća osoba u dvokrevetnoj sobi - 25%

PRIJAVE I OBAVJESTI: Rasim Ćordić Gero 091/5048492, E-mail: Umagchampion@silex.hr
Svaki sudionik osigurava rekvizite za igru.
Svečano zatvaranje turnira i podjela nagrada 14. travnja 2006. u 14 sati.
- 16:39 - Komentari (0) - Isprintaj - #

28.03.2006., utorak

»Zlatna koogla«

OD 30. OŽUJKA DO 2. TRAVNJA »AQUARIUS«, »TVORNICA« I KSET DOMAĆINI DODJELE GLAZBENIH NAGRADA

Četiri bogate večeri »Zlatne koogle«
Centralna večer »Zlato i kugle«, u kojoj će biti i dodijeljene nagrade, okupit će renomirana imena hrvatske glazbene scene

Glazbeni festival i nacionalna godišnja dodjela nagrada »Zlatna koogla« ove godine će se održati od 30. ožujka do 2. travnja u klubovima »Aquarius«, »Tvornica« i KSET. Na festivalu će nastupiti 30-ak izvođača iz zemlje i inozemstva, poput poznatog sastava Obojeni program iz SCG-a te slovenskog kantautora Zorana Predina.
Prva večer pod nazivom »Večer zlatnih dama« u klubu »Aquarius« bit će posvećena ženama. Predstavit će se pjevačice koje su protekle godine obilježile diskografsku sezonu, poput Tamare Obrovac, Lee Dekleve, Suzane Horvat, Dunje Knebl, legendarnog sastava Lutke, Lidije Bajuk i drugih nominiranih, kao i specijalne gošće iznenađenja.
- Sastav Lutke nastao je još 1965. Tada smo bile uporne, male, sitne i dinamitne. Nakon tri godine prestale smo svirati, no ipak smo se nalazile i svirale za svoj gušt. Drago mi je što ćemo nastupiti na »Zlatnoj koogli« i što ćemo imati priliku pokazati što smo u 40 godina učinile - rekla je gitaristica Mirjana Nguyen.
Druga večer pod nazivom »Najbolji novi izvođač« rezervirana je za mlade bendove, a tu će »svojih petnaest minuta« dobiti riječki Father, varaždinska reperica Dyale, Frenkie i drugi. Centralna večer »Zlato i kugle«, u kojoj će biti i dodijeljene nagrade, okupit će najviše izvođača, i to renomirana imena hrvatske glazbene scene, poput Leta 3, Svadbasa, Gustafa, Natali Dizdar, Miroslava Evačića, Leut Magnetika i drugih, dok je četvrta, zadnja večer u klubu »Aquarius« posvećena najboljim DJ-ima.(P. SMOLJAK)
- 09:44 - Komentari (2) - Isprintaj - #

27.03.2006., ponedjeljak

Pripazite na naziv "INFO FIN. d. o. o. "

Prije otprilike mjesec dana u tvrtki se, u redovno radno vrijeme, pojavio užurban »dostavljač pisama« tražeći odgovornu osobu kako bi joj uručio pismo. Kako je direktor tvrtke tada bio na službenom putu zamolio je službenicu da primi pismo i spasi ga kako ne bi morao dolaziti ponovo, napominjući joj da se radi samo o »promidžbenom materijalu«.

Plaćanju nesmotrenosti tu nije kraj
Službenica je, ne sumnjajući u njegove namjere, potpisala primitak pisma i žutu omotnicu ostavila sa strane. Na dva CD-a koja su u njoj bila nitko se nije, vele obazirao, misleći da je stvarno radi o promotivnom materijalu sve dok im prošli četvrtak nije od strane zagrebačke tvrtke INFO FIN. d. o. o. isporučen račun u iznosu od 2.074 kune – za ona dva CD-a naziva »Zbirka zakona Republike Hrvatske«.
S računom im je stigao i ugovor u kojem među ostalim stoji da je on neopoziv, punovažan datumom potpisivanja, da se ne može stornirati, da će mu se ukoliko ne plati u roku - obračunavati zatezne kamate. Također piše da se Izdavač obvezuje da će jednom godišnje naručitelju dostavljati periodične izmjene svih zakona za što će mu godišnje ispostaviti račun, koji neće biti viši od iznosa navedenog u Ugovoru - osim su slučaju porasta cijena?!

- Nisam potpisala nikakav ugovor, jer za takvo što nisam ovlaštena, već potpisala dostavnicu za primitak pisma kao što to dnevno činim bezbroj puta. Radi se o dobro isplaniranoj i uvježbanoj prevari tvrdi nam službenica tvrtke, pokazujući nam da je ugovor, koji je naknadno stigao, preklopljen. Vjerojatno je dostavnica bila spretno presavijena, tako da nisam vidjela dio na kojem se nalazio sporni ugovor, sumnja ona.

Kako nam priča Milani, odmah su odlučili stupiti u kontakt s »fantomskom« tvrtkom, želeći stornirati račun. No, nakon mnogobrojnih pokušaja njezina direktorica grubo ih je odbila i izvrijeđala sa zaključkom da su potpisali ugovor i time je za njih stvar riješena i konačna.
– Iako je ugovor potpisan, potpis su na ugovor dobili prijevarom i stoga smo na način poslovanja ove tvrtke uputili dopis i Hrvatskoj obrtničkoj komori, pulskom udruženju obrtnika i Sudu časti u Zagrebu te o cijelom slučaju odlučili obavijestiti i medije. Želimo da ljudi, poučeni našim lošim iskustvom, pripaze na ovakve prevarante te se povećanim oprezom probaju zaštititi.
Pokušavajući pronaći nešto o ovoj tvrtci, došli smo do podataka na Internetu da je već 2004. na tvrtku istog naziva upozoravala FINA i to zbog lažnog predstavljanja. Naime, djelatnici ove tvrtke, krivo se predstavljajući kao djelatnici Financijske agencije i prikupljali podatke o hrvatskim poduzećima, tobože radi ažuriranja Registra računa poslovnih subjekata. Jesu li im podaci o tvrtkama bili potrebni kako bi pripremili teren za svoje iduće »akcije«? A one su pak tako dobro pravno ukalupljene da ih je teško pobiti, iako je svima već na prvi pogled jasno da se radi o notornoj prevari.
Na telefonski broj ove zagrebačke tvrtke jučer se nitko nije javljao.(B. PETROVIĆ-glasistre)
- 09:49 - Komentari (3) - Isprintaj - #

25.03.2006., subota

LJETNO RAČUNANJE VREMENA

25. ožujka - Noćas počinje ljetno računanje vremena. Vrijeme se mijenja pomicanjem kazaljke za jedan sat unaprijed, tj. 2 sata se računaju kao 3 sata.

S početkom ljetnog računanja vremena, od sutra se mijenjaju i razdoblja dnevnih tarifa za obračun električne energije. Tako će se električna energija prema višoj tarifi obračunavati od 8 do 22 sata, a prema nižoj tarifi od 22 do 8 sati.
- 16:44 - Komentari (4) - Isprintaj - #

24.03.2006., petak

Depeche mode-Zagreb 22.03.06. - kako je bilo ??

Nakon oporavka od jučerašnje avanture, odlaska na koncert Depeche mode, želim napisati par riječi kako bi mi na blogu ostala uspomena na taj poseban dan. Već dugo planirana kupovina karata za koncert nije urodila plodom, jer su u Puli planule karte u roku par dana. Obrnula sam nebo i zemlju u potrazi za njima no uzalud iako im je cijena bila 360,00 kn.
I kako sam ja uporni i tvrdoglavi horoskopski jarac, nisam dopustila da me svlada malodušnost, rekoh ja mome Robiću, “ajmo mi gore pa možda dobijemo kartu od onih koji prodaju na crnjaka ispred ulaza prije koncerta, pa ako uspijemo dobro, ako ne onda idemo nazad”. Kaže on “može, ajmo”.....
Pročitaj cili text .....
- 08:02 - Komentari (1) - Isprintaj - #

23.03.2006., četvrtak

Jest li znali ..... Svetvinčenat, koze, tovari....

...da Svetvinčenat ima največi broj tovari u Istri
...da je prošli tjedan osnovana nova udruga istarskih magaraca "Tovar" te da će uskuro biti održana 2. županijska smotra. (Udruga ima dvadesetak članova )

Program događanja u Svetvinčentu za 2006. godinu

18.-20.05. Fešta od rožic (Svetvinčenat)
24.06. Ivanja-dan općine i Izbor Najkoze (novost: otvaranje kozjih staza) (Svetvinčenat)
09.07. Smotra istarskih ovaca i prezentacija ovčjih proizvoda (Svetvinčenat)
21.-25.07. Festival plesa i neverbalnog kazališta
28.07. Večer bluesa (Svetvinčenat)
08.10. Smotra istarskih tovari (Juršići)
21.10. Fešta mladega vina

Svake treće subote u mjesecu SAJAM
- 09:52 - Komentari (3) - Isprintaj - #

22.03.2006., srijeda

Rock-koncert i moto-susret24 i 25. ožujka-Vrsar

Vrsar: 24 i 25. ožujka na aerodromu se pripremaju veliki rock-koncert i moto-susret humanitarnog karaktera

Psihomodo Pop i drugi poznati bendovi, padobranski skokovi u tandemu, panoramski letovi, utrke ubrzanja, freestyle vožnja, odlična gastronomska ponuda i još puno toga čeka vas 24-25.03.2006. godine na vrsarskom aerodromu.
Članovi prošle godine osnovane humanitarne udruge građana pod nazivom «MK-Parentivm» pri kraju je organiziranja vjerojatno najvećeg ovogodišnjeg glazbeno-scenskog događaja koji će se od 24. do 25. ožujka održati na vrsarskom aerodromu.
Višemjesečni trud oko prikupljanja sredstava za organizaciju tako velike priredbe od koje će se sav prihod sliti na žiro-račun onih za koje smo procijenili da ove godine potrebuju najviše pomoći (obitelj Ferenac iz Velići kraj Vižinade) - klikni ovdje urodio je plodom.
Brojni donatori pomogli su kako organizacijski, tako i financijski: neki po stotinu, dvije stotine, pet stotina pa i tisuću kuna. Županija Istarska osigurala je veliki šator, Pula Film Festival veliku natkrivenu binu a svoje usluge doniraju i brojne druge tvrtke i pojedinci. Kako je Poreština uvijek bila široke ruke kad su u pitanju potrebe naših sugrađana, pozivamo i vas, poštovani čitatelji, da svojim prilogom pomognete obitelji Ferenac (detalje o mogućnostima uplate pogledati na dnu ovog članka). Na web stranicama MK Parentivm možete pratiti detalje ove manifestacije.

Pozivamo sve stare i mlade da dođu na koncert i druženje sa motociklistima među kojima su svoj dolazak najavili i oni iz susjednih zemalja. Susret će se održati pod parolom «DARUJMO BUDUĆNOST JEDNOJ OBITELJI» . Posebna zahvala generalnom pokrovitelju, poduzeću «North Adria Aviation» i njenom direktoru gospodinu Rajku Tomašiću na ustupljenom prostoru aerodroma i pomoći oko dobijanja svih potrebnih dozvola. (parentium.com)


DARUJMO BUDUĆNOST JEDNOJ OBITELJI
Poštovani sugrađani!
KATARINA FERENAC (rođ. 1956.g. u Slovačkoj) iz Velići 4, Vižinada, liječi se od početka 2005.g. u bolnicama u Puli i Zagrebu.
Hospitalizirana je sa dijagnozom B velikostaničnog limfoma, dijagnoza B-NHL. Dobila je ciklus kemoterapije i zračenja. Na preporuku liječnika, liječenje je nastavila u Avianu u Italiji, nakon čega slijedi presađivanje koštane srži u bolnici u Zagrebu.
Katarina živi sa suprugom Feručom (rođ. 1954.) i kćerkom Martinom (rođ. 1992.).
Suprug Feručo i sam treba pomoć druge osobe jer je obolio od plućnog emfizema te je zadnje 3 godine ovisan o aparatu s kisikom, a potrebni su mu pomoć i njega druge osobe. Suprug Feručo prima invalidsku mirovinu i nema drugih prihoda. Katarina je nezaposlena.
O Katarini skrbi isključivo suprug koji i sam treba pomoć druge osobe jer nemaju bliže rodbine.
Uz skrb, obitelji poseban problem predstavljaju i financijska sredstva potrebna za nastavak liječenja u Avianu jer doza lijeka koji je Katarini potreban košta 2.000 eura (preporuka je 6 doza lijeka u ovoj fazi liječenja, po potrebi i više), a prijevoz do Aviana sanitetskim vozilom koji je Katarini nužan košta 1.800 kuna. Uz to, injekcije koje su Katarini potrebne poslije svake terapije koštaju svaka po 200 eura, a nakon svake terapije ona treba 3 do 6 injekcija ovog lijeka. Zatim tu su tu i razni drugi skupi lijekovi koje treba uzimati nakon terapije, lijekovi za krv, čija jedna doza košta 56 eura, a veliki su i troškovi za ostali sanitetski materijal.
Obitelj Ferenac u ovoj teškoj situaciji treba pomoć zajednice u kojoj živi, prije svega financijska sredstva kako bi mogla financirati Katarinino liječenje.

Mole se svi koji su u mogućnosti da svoj dobrovoljni prilog uplate na načun:
ZAGREBAČKA BANKA
Račun br. 3212394721
Poziv na broj: 3212394721
Svrha uplate: Za Katarinu


- 07:55 - Komentari (6) - Isprintaj - #

Demanti na text «NekretNino ponovo jaše»

Tekst pod naslovom «NekretNino ponovo jaše» već uobičajeno pun je neistina napisanih na moj račun. Zato želim demantirati sve što je u tekstu napisano:

1. Demantiram naslov «NekretNino ponovo jaše» jer je moje ime netočno navedeno i nije istina da ponovo jašem. Naime moje ime je Ivan Jakovčić što je u daljnjem tekstu točno napisano. Poznato je da me većina ljudi zovu nadimkom «Nino» pa prema tome netočno je navedeno moje ime. Isto tako mnogima je poznato da sam savladao osnove jahanja i da jako volim konje, ali želim demantirati da «ponovo jašem» jer nažalost zbog ozlijeđenog koljena ne mogu jahati. Kako bi moji dragi Barbanci mogli pomisliti da ću ponovno doći na jahanje njihovim šumama želim to jasno demantirati.
2.
3.
4..... pročitaj cili text
- 07:47 - Komentari (0) - Isprintaj - #

18.03.2006., subota

Prije se nije moglo - sad se može "Fažana-Texas"!

PROMJENA VLASNIKA ATRAKTIVNIH NEKRETNINA NA BRIJUNSKOM PRIOBALJU

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Izraelci kupili bivšu tvornicu stakla i Badel u Fažani
U idućih nekoliko godina u Istru ćemo uložiti oko 200 milijuna eura. Imamo već započete projekte u Cukrićima kraj Savičente gdje ćemo izgraditi 45 vila s bazenima, kao i kraj Muntića, kilometar i pol od pulskog aerodroma gdje radimo 15 vila, kaže Ronald Aviv
Dvije nekretnine protežu se u zaleđu fažanskog lukobran

Izraelski poduzetnik Ronald Aviv putem tvrtke Sfinx ovih je dana s tvrtkom Robustus potpisao predugovor o kupovini nekadašnje istarske tvornice stakla i nekadašnjih Badelovih postrojenja u Fažani. Aviv nije želio otkriti cijenu po kojoj je kupio nekretninu.
- To je poslovna tajna. Mogu vam samo reći da se radi o nekoliko milijuna eura, izjavio je Aviv dodajući da na kupljenoj lokaciji planira sagraditi razne turističke sadržaje.
- Vrijednost naše investicije ovisi o tome što nam bude dozvoljavao Detaljni plan uređenja čije je donošenje u tijeku. Očekujem da ćemo skupa s našim partnerima u Fažanu uložiti između 30 i 40 milijuna eura, pojasnio je Ronald Aviv koji već više od godinu dana intenzivno kupuje razne nekretnine po Istri.
- U sljedećih nekoliko godina u Istru ćemo uložiti oko 200 milijuna eura. Imamo već započete projekte u Cukrićima kraj Savičente gdje ćemo izgraditi 45 vila s bazenima, kao i kraj Muntića, kilometar i pol od pulskog aerodroma gdje radimo 15 vila. Veći dio tih nekretnina već je prodan, pretežno na tržištu Beneluxa, istaknuo je Aviv dodajući da je njegova tvrtka kupila i nekretnine u Vodnjanu, Novigradu, Štinjanu, Peroju i još na nekoliko drugih lokacija.
- Osim u Istri, planiramo velika ulaganja i u Zagrebu, Zadru, Splitu i Dubrovniku, najavio je Ronald Aviv koji je odbio fotografiranje prilikom razgovora uz obrazloženje da je izrazito praznovjeran po tom pitanju.
Inače, dvije nekadašnje fažanske tvornice prostiru se na otprilike 17 tisuća četvornih metara. Prodavatelj, tvrtka Robustus, Istarsku tvornicu stakla je prilikom stečaja 2004. godine platila oko milijun eura dok su u srpnju 2003. godine Luri platili 2,4 milijuna eura za nekadašnju Badelovu zgradu.
Prokurist Robustusa, pulski odvjetnik Dubravko Zeljko, jučer nam je izjavio da konačni dogovor još nije postignut.
- Blizu smo dovršenja dogovora, ali još nismo precizirali sve detalje preuzimanja. Razumljivo je da vam ne mogu otkriti cijenu osim da je veća od tri i pol milijuna eura, izjavio je Zeljko koji u poslu predstavlja vlasnika Robustusa, talijanskog investitora Venceseluoa Signorottija dok je treći član Uprave fažanski vijećnik Ivica Matohanac.
Prilikom javnog izlaganja Detaljnog plana uređenja te zone koje se održalo u srpnju 2004. godine rečeno je da je na tom mjestu predviđena gradnja hotela dok je Robustus planirao turističko naselje s vilama i apartmanima.(Dražen MAJIĆ)

Pitam se zašto se nije moglo realizirati takav projekt dok je ideja bila u (domacoj pameti )????
Duboko sam uvjeren da sukob interesa postoji a zelja bi mi bila saznati u kojoj mjeri !!!! Nadam se da cemo dobiti mogucnost neposrednog biranja - nacelnika i ostale ekipe kako bi se konacno stalo na kraj kupovanju mandata pa ce mozda i Općina Fažana jednog lipog dana dobiti pošteniju vlast !!

- 09:46 - Komentari (3) - Isprintaj - #

17.03.2006., petak

Histrica Nova - Centar za knjigu Istre,


Svima vam je jasno, ima veze s Istrom i s knjigom. Ono što nastaje iz njihova presjeka knjige su o Istri, i to je domena unutar koje će preciznost korisničkih zahtjeva i suptilna skrb organizatora / pokretača štošta korisnoga još polučiti o knjižnom i književnom životu Istre.
Pokretači i kreatori, da se odmah predstavimo, djelatnici su pulske knjižare Castropola i Gradske knjižnice Umag, suradnici Udruge "Sa(n)jam knjige u Istri", te je stoga taj magični trio (knjižara + knjižnica + organizator sajma i festivala knjige) nositelj rečenog Centra. "Magični trio" se udružio kako bi pokušao ujediniti iskustva, znanja i načine pristupa jednoj i jedinoj Knjizi (i to onoj u Istri i o Istri). Kako će funkcionirati prepletaj knjižarskog, knjižničarskog i onog, uvjetno rečeno, festivalskog, "javnopredstavljačkog" pristupa u obradi knjiga i autora još ne znamo. Želja nam je stvoriti mjesto koje će pratiti put nastajanja knjige: od njezina stvaranja, temeljite i stručne obrade do trenutka kada knjiga treba otići u svijet, među čitatelje što podrazumijeva kvalitetno predstavljanje u javnosti. Također, Histrica Nova želi biti jedna od platformi na kojoj mogu slobodno djelovati svi koji u Istri stvaraju knjige, želi biti njihovo utočište, mjesto susreta i razmjene ideja i informacija. Nećemo ništa raditi u potaji. Poznati "istarski autizam" željeli bismo malo potisnuti i popričati sa svijetom oko sebe. Taj isti svijet željeli bismo privoljeti da Istru ne gleda samo kroz more, čašicu dobroga vina, agroturizam pastoralne pejzaže, već da doputuju u nju (barem u mislima) u potrazi za knjigom.

ŠTO ĆEMO I ZAŠTO ČINITI SLJEDEĆIH GODINA

No, krenimo redom (u nered) i sasvim ozbiljno: kao i svaki drugi centar za knjigu i naša prinova gradi svoju bazu podataka ovisno o tematskoj smjernici (a to je, da ponovimo, Istra sa svim svojim facama, simboličkim i književnim). Nadalje, osnovna ideja je usustavljanje znanja i informacija iz određenog područja (sada već znamo kojeg, ponavljanju hvala i onoj mudroj izreci), s krajnjim ciljem postizanja sveobuhvatnosti. Ecco, što se sveobuhvatnosti tiče tu smo mislili i na naše potomstvo, jer projekt je to kojemu se ne vidi kraja i još će se mnoge generacije moći založiti i svoja znanja položiti u razvoj i oplemenjivanje ove vrijedne zamisli. Dok se bude pisalo o Istri i u Istri i o pisanom tragu brinulo (a kultura je, prije svega, pisana!) ovaj će Centar imati razlog za postojanje.
Shodno razbarušenom opisu, razbistrili smo i ekvivalent za malo formalnije i ine slučajeve (bez panike!): Centar za knjigu Istre na jednom mjestu će nuditi sve informacije o:

* knjigama o Istri (Histrica - sadržavala bi uglavnom knjige hrvatskih, slovenskih, talijanskih i austrijskih nakladnika)
* knjigama istarskih nakladnika
* knjigama istarskih autora
* istarskim autorima
* istarskim časopisima
* književnim manifestacijama Istre
* knjižnicama i arhivima Istre
* knjižarama Istre

...A U JOŠ DALJOJ BUDUĆNOSTI...

U nešto razrađenijoj verziji i nešto udaljenijoj (za sada) projekt bi obuhvatio najnovije informacije o nakladnicima, nakladničkoj produkciji regije, knjižarskoj mreži, knjižnicama, arhivima, recentnim autorima, prevoditeljima... U centrima bi se, uz stručno izložene i obrađene knjige i posebnog informatora (pričamo o budućnosti), mogli naći i svi oblici tiskanog materijala koji promoviraju svijet knjige u Istri: od press-clippinga određenog autora, nakladnika, književnih manifestacija do letaka, kataloga, book markera...


ONO ŠTO NAJVIŠE VOLIMO RADITI

"Živi" i živahniji dio djelatnosti obuhvatio bi:

* predstavljanje knjiga istarskih autora
* predstavljanje knjiga autora čiji je predmet zanimanja Istra
* predstavljanje knjiga istarskih nakladnika
* predstavljanje najnovijih knjiga hrvatskih i inozemnih autora
* i ostala zbivanja koja bi osvjetljavala Istru u knjizi i knjigu u Istri.

Saznaj više ......

- 17:11 - Komentari (1) - Isprintaj - #

Pazinčica Clearwater Revival 26.03-Pazin

I ove godine povodom međunarodnog dana voda Trickeri i Radio Istra organiziraju utrku Pazinčica Clearwater Revival.
Utrka je u nedjelju, 26.03.2006. sa startom u 13 sati. Okupljanje je na mostu Vršić (gdje je ujedno start i cilj utrke) iznad Pazinske jame kraj Kaštela.Na kraju utrke biti će ručak za sudionike.

PRAVILA UTRKE
Jedna bicikla, dva natjecatelja, tim starta zajedno, jedan član na bicikli dok jedan trči. U skladu s vlastitim sposobnostima i taktičkim zamislima članovi se izmjenjuju na bicikli.
Kod izmjene člana tima na bickli, bicikla se mora mijenjati iz ruke u ruku, tj. nije dozvoljeno ostavljanje bicikle na cesti.
Također nije dozvoljena istovremena vožnja oba člana tima na biciklu.
Članovi tima su obavezni proći kontrolne točke zajedno, i zajedno ući u cilj, odnosno, rezultat tima je ulazak zadnjeg člana u ciljnu ravninu.
Svi timovi startaju zajedno.

OBAVEZNA OPREMA
Biciklistička kaciga za oba člana tima, jedna bicikla.
Mlađima od 18 godina natjecanje je dozvoljeno samo uz pismenu dozvolu roditelja.
Utrci pristupate na vlastitu odgovornost.

TRASA UTRKE
Duljina trase je 13km i nešto je kraća nego prošle godine ali je zato zahtjevnija i atraktivnija kako zbog terena tako i zbog zanimljivih pogleda na Pazinsku kotlinu koji se pružaju sa okolnih brežuljaka.

Prva kontrolna točka nalazi se na kraju prvog većeg uspona iza tvornice Pazinka, druga na makadamu iznad Rijavca a treća na Zarečkom Krovu. Teren se sastoji od 70% šumskih puteva i puteljaka, 20% makadama i nekih 10% asfalta. Staza će biti detaljno markirana.

STARTNINA: 100 kuna po ekipi odnosno 50 po natjecatelju
PRIJAVE: Prijaviti se možete preko weba na www.trickeri.org ili na bilo koji drugi način. Rok prijave je do subote, 25.03.2006. u 20 sati.

NAGRADE:
* - ženska kategorija: 300 - 200 - 100 kuna
* - ukupni poredak : 700 - 500 - 300 kuna
* - ženska kategorija: 300 - 200 - 100 kuna
* - ukupni poredak : 700 - 500 - 300 kuna
(ipazin.net)
- 09:37 - Komentari (0) - Isprintaj - #

16.03.2006., četvrtak

Melodije.com za 150 tisuća eura - "san ili java"

Tko je tu pobrkao neke pojmove, lončiće, tko se probudio iz zimskog sna ne znam ali ovo je po meni pre,pre,pre ma pre smiješno !
Uostalom zakon ponude i portažnje ce pokazati tko je imao pravo ukoliko se ne radi o kojekakvom marketinškom triku !!


Evo sta pise glasistre o ovom "snu"
Prodaja internet domena nije nikakva novost u razvijenim zapadnim zemljama, ali kad netko kod nas pokuša prodati nešto za što mnogi ni ne znaju čemu služi, i to po astronomskim cijenama, onda je to zanimljivost. Tako je splitska marketinška tvrtka Artur na stranicama splitskifestival.com i splitski-festival.com objavila da se te dvije domene prodaju. Početna cijena je nemalih 20 tisuća eura.
No, zanimljivija je svakako treća domena koju ista tvrtka prodaje, a riječ je o melodije.com. Naime, zanimljivost je u tome da potencijalnih kupaca, prema riječima direktora Artura Željka Ercega - ima. A sad slijedi pravi šok – cijena domene melodije.com iznosi 150 tisuća eura.
- Nije to nikakvo čudo. Onaj tko se imalo razumije u web znat će da je pitanje domene postalo kao pitanje nekretnina ili zemljišta. Što imaš jednostavniji naziv, to će stranica imati više posjeta. Naravno, to je dobro za tvrtke koje se bave komercijalnim poslovima. Primjerice, potencijalni kupci domene melodije.com su tvrtke na području bivše države koje se bave prodajom melodija za mobitele. Ne zavaravamo se da će naše domene kupiti netko tko ne razumije zašto bi trebao za domene plaćati toliko novaca kad njihovo godišnje održavanje košta svega devet dolara – kaže Erceg.
Direktor splitske marketinške agencije nam objašnjava i da je otvaranje domene splitskifestival.com ponudio direktoru splitskog festivala pokojnom Zdenku Runjiću, jer je Ercegova agencija na festivalu bila zadužena za odnose s javnošću te marketing. Nakon Runjićeve smrti 2004. kormilo festivala preuzima Tomo Mrduljaš koji, prema Ercegovim riječima, nije više bio zainteresiran za usluge splitske agencije. Mrduljaš je u međuvremenu otvorio i novu domenu splitskifestival.hr. Kako Erceg nije znao što će s tom, njemu nepotrebnom, domenom odlučio ju je dati na prodaju.
Slično se zapravo dogodilo i s domenom melodije.com, koja je bila otvorena za festival Melodije hrvatskog Jadrana. Taj je festival posljednji put održan 2002., pa je i ta domena, koju je otvorila i održavala agencija Artur, postala beskorisna njenom vlasniku.
Činjenica jest da su cijene obiju domena prilično »paprene«, ali ako postoji netko tko ih želi kupiti, ne vidimo razloga da o tome negativno zborimo. No, valja spomenuti da otvaranje i godišnje plaćanje domene iznosi devet dolara. Mnogi će sada gristi prstiće što 90-ih godina nisu kupili nekoliko domena – čisto da im se nađu.(B. ŽIŽOVIĆ)
- 08:23 - Komentari (4) - Isprintaj - #

13.03.2006., ponedjeljak

Istra News i Autokuća Košara vode Vas na svjetsko nogometno prvenstvo.

Istra News i Autokuća Košara vode Vas na svjetsko nogometno prvenstvo....da,da,da dobro ste čuli.... Istra News organizira veliku nagradnu igru putem koje će podjeliti četiri ulaznice za utakmice Hrvatske repke na svjetskom prvenstvu u Njemačkaoj.Kako do karata? - Jednostavno pošaljite SMS sa sadržajem "Hyundai, ime i prezime,adresa" na broj 66205 i čekajte izvlačenje 27.05.2006 kada će se saznati imena četiriju sretnika!!!
Što više SMS-ova pošaljete to ste korak bliže sportskom događaju godine.

- 09:59 - Komentari (2) - Isprintaj - #

Istarska enciklopedija

Istarska enciklopedija prevest će se na talijanski
U ovogodišnjem proračunu za kulturu Istarske županije predviđeno je 50 tisuća kuna za prijevod Istarske enciklopedije na talijanski. U prijedlogu proračuna u tu je svrhu bilo planirano izdvojiti 100 tisuća kuna.
Dr. Robert Matijašić, jedan od urednika Istarske enciklopedije veli da se načelno Enciklopedija namjerava prevesti na talijanski. Za to su predviđena minimalna sredstva, no još nisu poduzeli konkretne korake te će se u narednim mjesecima znati kako će taj projekt biti koncipiran i tko će ga izvršiti. Dr. Matijašić nadalje je kazao kako je bilo pregovora s kolegama iz Slovenije za prijevod Istarske enciklopedije na slovenski, no za sada takav projekt nije definiran.(V. B)
- 09:12 - Komentari (1) - Isprintaj - #

11.03.2006., subota

Slobodan Milošević - "kraj priče"

Haški su je službeno potvrdio kako je tijekom noći umro Slobodan Miošević. Bivši srbijanski i jugoslavenski predsjednik preminuo je u haškom zatvoru samo mjesec dana nakon što je odbijen njegov zahtjev za odlaskom na liječenje u Moskvu.

Kako navode izvori iz Tribunala, njegovo tijelo je u beživotonom stanju jutros pronađeno u ćeliji. Zatvorska služba pritvora u Sheveningenu ustanovila je da je, kada je nađen, Milošević bio mrtav već nekoliko sati.

O smrti je obavještena Miloševićeva obitelj i porvedena je uobičajena procedura. Haški sud još uvijek nije službeno potvrdio vijest o Miloševićevoj smrti.

Milošević je imao problema sa srcem i visokim krvnim tlakom, zbog čega je, krajem prošle godine zatražio da ga se pusti na liječenje u Moskvu. Haški sud je odbio njegov zahtjev uz obrazloženje kako i u Nizozemskoj postoje liječnici koji se mogu brinuti o njemu.

Bivši srbijanski predjsednik, optužen za ratne zločine u Hrvatskoj BiH i na Kosovu, umro je u 64. godini života. Milošević je u političkom vrhu Srbije bio punih 13 godina, sve dok 2000. nije izgubio na izborima nakon čega je nasilno srušen s vlasti.

Prošli ponedjeljak u Haagu je samoubojstvo počinio bivši lider krajinskih Srba Milan Babić.(A.Be - večernji list)

Mesić: Šteta što nije dobio zasluženu kaznu

Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić izrazio je u subotu žaljenje što Slobodan Milošević nije doživio zasluženu kaznu, reagirajući na vijest iz Haškog suda (ICTY) da je bivši jugoslavenski predsjednik pronađen mrtav u svojoj ćeliji.

"Šteta što nije doživio završetak procesa i dobio zasluženu kaznu", kazao je Mesić.

- 14:05 - Komentari (2) - Isprintaj - #

09.03.2006., četvrtak

Pomozimo Sari.... !!

Pomozimo u borbi samohrane majke da svojoj djevojčici oboljeloj od tumora na mozgu osigura liječenje nakon već, četiri operacije.
U listu navode da majka Ivana Lopac ima račun kod Hrvatske poštanske banke broj 3202479791 na koji joj se mogu uplatiti prilozi.
saznaj više
- 18:19 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Disko večer sutra u podzemlju »Rojca«

Podzemlje »Rojca« za sve fanove disko glazbe sutra priprema DJ spektakl uz puno svjetala i divlje glazbe za koje će se pobrinuti 270Beat iz Barcelone. Momci koji nastupaju po skvotovima diljem Europe miješaju dvije glazbene linije: jedna se odnosi na ljetne latino hitove (samba, rumba i uglavnom sve što vas može nasmijati), a druga na elektronske udarce od electroclasha do techna. Prihod od ulaznica za disko večer koja je najavljena za 22 sata ići će 2. Anarhističkom sajmu knjiga koji se u Zagrebu održava od 31. ožujka do 2. travnja.
Anarhistički sajam knjiga predstavlja pokušaj stvaranja dugoročnog projekta koji će se razvijati iz godine u godinu, te okupljati sve veći broj sudionika, bilo da je riječ o izdavačkim kućama, grupama, malim projektima, promatračima ili tek znatiželjnicima koje zanima o čemu je tu zapravo riječ, doznajemo na njihovoj web stranici.(B. V.)
- 09:27 - Komentari (3) - Isprintaj - #

08.03.2006., srijeda

Ucjene i bahatost "Amera"

Hrvatska još nije spremna za NATO

Ako očekujete da vas SAD brani ovdje u Hrvatskoj, i vi morate biti spremni braniti savez izvan vaše zemlje, pa i u Iraku, objašnjavaju američki diplomati

SAD želi ojačati hrvatsku kandidaturu za članstvo u NATO-u, poručila je jučer stalna američka predstavnica pri NATO-u Victoria Nuland. Hrvatska, međutim, treba »dobro zasukati rukave da bi poboljšala svoje šanse za priključenje NATO-u«, objasnila je veleposlanica Nuland na ručku s hrvatskim novinarima nakon što je razgovarala s hrvatskim predsjednikom Stjepanom Mesićem i premijerom Ivom Sanaderom.
Prema njezinim riječima, NATO više nije onaj NATO iz vremena naših očeva, kada je bio statična brana Varšavskom paktu, već mobilna organizacija koja osigurava mir i humanitarnu pomoć, od Kosova na Balkanu, preko Afrike do Azije, kao što je nedavno priskočio u pomoć stradalima u tragičnom potresu u Pakistanu.

Precizna poruka

U neslužbenim razgovorima s američkim dužnosnicima doznali smo da je njihova poruka hrvatskim vlastima bila vrlo precizna. Žao nam je, ali Hrvatska još nije spremna za NATO, rekli su i dodali da im se čini da su ih hrvatski dužnosnici tek sada shvatili ozbiljno, iako im isto poručuju već mjesecima. Hrvatska, smatra SAD, sama mora odlučiti što želi: punopravno i aktivno članstvo u NATO-u ili neutralnu poziciju, kakvu imaju još neke članice Europske unije, poput Austrije i Finske.
Naime, ako se Hrvatska odluči za aktivno članstvo, to podrazumijeva i preuzimanje odgovarajućih obaveza. »Ako očekujete da vas SAD brani ovdje u Hrvatskoj, i vi morate biti spremni braniti NATO izvan vaše zemlje, pa i u Iraku«, objašnjavaju američki diplomati. Drugim riječima, ako NATO prima Hrvatsku u svoje redove, onda svima mora biti posve jasno što to podrazumijeva. Hrvatska, naime, uvjereni su američki dužnosnici, ne može birati obaveze koje želi preuzeti, nego mora prihvatiti cijeli paket.

Čeka se hrvatski odgovor

Amerika i dalje inzistira na članku 98. i potpisivanju sporazuma o neizručenju američkih državljana Međunarodnom kaznenom sudu. Poštujući posebnosti hrvatskog odnosa s Haaškim tribunalom, koji se kreće nabolje jer Haag prenosi suđenja u Hrvatsku zbog povjerenja u hrvatsko pravosuđe, SAD očekuje da i Hrvatska ima povjerenja u američko pravosuđe, koje je brzo i efikasno procesuiralo sve slučajeve nedopuštenog ponašanja, poput Abu Ghraiba.
Američki dužnosnici podsjećaju da su i Makedonija i Albanija, koje su s Hrvatskom u Jadranskoj povelji, potpisali sporazum o članku 98. sa SAD-om, ali i poslale svoje vojnike u Irak. Hrvatska, međutim, ništa od toga nije učinila i zbog toga njezin slučaj ne izgleda dobro u očima Amerike.
Nadajući se da će nakon ovog posjeta uslijediti odgovarajući odgovor hrvatske strane - ustrajavanje na reformama i podizanje potpore hrvatskih građana za NATO - Amerikanci su najavili ponovni dolazak u Hrvatsku za godinu dana, kada će vidjeti je li Hrvatska raščistila s vlastitim dvojbama i odlučila želi li u NATO ili ne želi.
Veleposlanica Victoria Nuland je na trodnevnoj turneji koja, osim Hrvatske, uključuje Makedoniju i Albaniju, tri zemlje Jadranske povelje.

Gotovina nije bio jedina prepreka

Stalna uvjeravanja hrvatskih političara da je Hrvatska već sad spremna za članstvo američka strana ne shvaća sasvim ozbiljno. Ante Gotovina uopće nije bio jedina prepreka i hrvatski uvjet za NATO i to je potpuno pogrešno predstavljanje jednog složenog procesa kakav je pristupanje NATO-u. Štoviše, radi se o zamagljivanju vlastite javnosti.
(D. ROMAC-glasistre)
- 10:41 - Komentari (3) - Isprintaj - #

07.03.2006., utorak

OŽUJAK U KLUBU »ULJANIK«

Prvi ovogodišnji »Susret generacija« održat će se u subotu, 11. ožujka, najavljeno je, među ostalim programima za ožujak, na jučerašnjoj konferenciji za novinare u klubu »Uljanik«. Voditelj i zakupac kluba Željko Ilić istaknuo je da je u početku bilo zamišljeno da se »Susret generacija« organizira dva puta godišnje, no kako je, kaže Ilić, interes velik, generacije će se u »Uljaniku« susretati i češće. Po običaju, na ulazu će posjetitelje dočekati »stari« redari, na šanku »stari« konobari i pića iz mladosti, a za DJ pultom Redžo.
Ožujski je programski adut kluba, istaknuo je jedan od organizatora programa Zlatko Gotovac, koncert »U sjećanje na Ekatarinu Veliku« na kojem će nastupiti bivši članovi te beogradske grupe. Gotovac je podsjetio da je početkom ove godine ista postava svirala u zagrebačkom KSET-u, a koncert posvećen EKV-u održan je dva dana za redom u rasprodanom klubu.
Tako će u »Uljanik« u subotu, 25. ožujka, na EKV Puljane podsjetiti Marko Milivojević, Ivan Ranković, Dragiša Uskoković Ćima, Tanja Jovičević te grupa Filigrani.
Od drugih ožujskih programa valja izdvojiti tematsku Roštiljarku, na kojoj se slušaju žestoki rock i metal bendovi, a održat će se u petak 17. ožujka.
Sljedeći dan, 18. ožujka, u »Uljaniku« će DJ Redžo podsjetiti posjetitelje na alternativnu glazbu koja se nekada puštala u hotelu »Puli« i Circolu.
Gotovac je najavio i neke važnije programe koji će se održati u travnju. Tako će uskršnji koncert u »Uljaniku« odraditi splitska grupa TBF, dok će krajem travnja gostovati i Marilyn Manson Cover Band.(B. ŽIŽOVIĆ)
- 16:06 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Nominacija ...

Evo dragi posjetitelji samo da Vas obavjestim da je istra.blog nominiran u dvije kategorije na stranicama europundit-a

Nominate Best Culture Weblog
http://lunettesrouges.blog.lemonde.fr/lunettesrouges/
http://www.ccbe.be/daprice/
http://www.spamula.net/blog/ ***
http://blabla.blog.lemonde.fr/blabla/
http://abstractoconcreto.blogspot.com/
http://contrechamp.kaywa.com,/
http://ruinescirculaires.free.fr/
http://www.we-make-money-not-art.com/
Nominees for Best Personal Weblog
http://www.tabulas.com/~easyjetsetter
http://www.inactualfact.com/
http://piginawig.diaryland.com/
http://riabacon.blogspot.com/
Vitriolica: http://unkemptwomen.blogspot.com/
La Poulette **
http://maviesansmoi.com ˝
The Diet Monster
http://www.petiteanglaise.com/ ****
http://beerblog.motime.com/
http://kommissariecuriosa.blogspot.com **
Le Vrai Parisien: http://vraiparisien.hautetfort.com/
Ron ou Les mémoires d'un infirmier:
http://ron.infirmier.free.fr/modules/news/ **
Blogadoon: http://www.iansie.com/nonsense/blog.html
Sélian: http://selian.hautetfort.com/
http://istra.blog.hr/
http://www.myboyfriendisatwat.com/ ***


Nominate Best New Weblog
http://evenzohar.blogspot.com/
http://muminalbayda.blogspot.com/
http://www.thesharpener.net/ **
http://www.eurotrib.com ***
http://www.pickledpolitics.com/ ˝
http://balkanbaby.blogspot.com/
http://illyriangazette.blogspot.com/
http://nycslav.blogspot.com/
An American in Belgrade
http://thefrenchdream.blogspot.com
http://beatroot.blogspot.com/ **
http://stadiumsaint.blogspot.com/
http://polishstyles.blogspot.com/
http://private-intellectual.blogspot.com ˝
http://sfinparis.blogspot.com/
http://www.ourmanintirana.blogspot.com/
http://istra.blog.hr
http://diningandwining.typepad.com
http://almendro27.blogspot.com
http://www.parisist.com
http://www.londonist.com

Nominiran je i draxblog u kategoriji Best Southeastern European Weblog
- 08:56 - Komentari (1) - Isprintaj - #