VN ŠPANJOLSKE - f1croamateur - Blog.hr

f1croamateur

nedjelja, 27.04.2008.

VN ŠPANJOLSKE

Nakon tri tjedna stanke, napokon je došao i taj dan. Momčadi su tri tjedna testirali na stazi u Barceloni. U Subotu na klalifikacijama sve nas je iznenadio Alonso koji je bio drugi iza Raikonena, treči je bio Massa,pa Kubica, Hamilton, Kovalainen, Webber, Trulli, Haidfeld, Piquet....

Poslije klalifikacija se je mnogo nagađalo o uzroku Alonsovog drugog mjesta u klalifikacijama. Mnogi su mislili da je jako lagan.Na startu Alonso je izgubio drugu poziciju od Masse, Kubica je izgubio svoju poziciju od Hamiltona. Kimi je uvjerljivo vodio cijelu utrku.Iako su svi mislili da če Alonso iči u boks prije desetog kruga on je išao tek u 15 krugu, što je samo dva kruga prije Ferrarijevog dvojca. Nakon prve promjene guma Alonso je izgubio svoju 3 poziciju od Hamiltona i Kubice. U 22.krugu Kovalainenu je pukla guma sa 230km/h zaletio se je u zaštitnu ogradu i ostao zaglavljen izašao je seifty car,iako nije imao vidljive ozljede Kovalainen je prevezen helikopterom u bolnicu. Zadržan je u bolnici jer postoji mogučnost da je zadobio potres mozga.zbog snažnog udarca u glavu. Alonsu je otazao motor negdje oko 40 kruga. Na kraju je utrku nije završilo 9 vozača.

Pred 130 600 gledateljaRaikonen je pobijedio ispred Masse i Hamiltona, 4. je bio Kubica. Webber je bio odličan 5, napokon se je sve dobro posložilo za njega..Največe iznenađenje je bio Batton na 6.mjestu prvi put poslije VN Kine prošle sezone.Bodove su još osvojili Nakajima i Trulli, kratkih rukava su ostali Haidfeld, Fissicella,Glock, Coultard i Sato. Fissicella je još jedanput dozao dobru formu Force Indije.Image Hosted by ImageShack.us

Ferrari je dominirao tijekom cijelog vikenda, i zasluženo su osvojili prva dva mjesta i osvojili i maksimalnih 18 bodova.Raikonen je učvrstio svoje vodstvo u ukupnom poredku vouača, kao i Ferrari u ukupnom poredku konstruktora
- 18:53 - Komentari (17) - Isprintaj - #