NK Dinamo Zagreb 1945

četvrtak, 04.12.2008.

Udinese- Dinamo 2:1

U četvrtom kolu skupine D Kupa UEFA, «modri»su gostovali u talijanskim Udinama.

Od samog starta «modri» su ispunili najavu trenera Vlaka kako u Udine ne dolaze s bijelom zastavom.

Prvu priliku imao je Tomić već u drugoj minuti susreta, ali nažalost, lopta je prošla pored vratnice.

Samo tri minute kasnije domaćini su vodili. Zgoditak je postigao Quagliarella nakon što mu je netko od suigrača uputio povratnu loptu.

U osmoj minuti susreta nova prilika za Dinamo. Sammir je proigrao Balabana, a obrana Udinesea izbacila loptu u korner iz kojeg «modri» nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Handanovičeva vrata.

Tri minute kasnije Dinamo je imao najbolju priliku u prvom poluvremena. Mikićev udarac Udineseov vratar Handanovič uspijeva samo odbiti. Na loptu je, nažalost, zakasnio Vrdoljak, no ona pronalazi Ibaneza čiji udarac prolazi pored gola.

Nova opasnost pred Dinamovim vratima u četrnaestoj minuti susreta, no Butina ponovno odličnom reakcijom zaustavlja udarac Di Natalea. Šest minuta kasnije pokušao je Pepe, no Butina ponovo brani.

U trideset i drugoj minuti utakmice Hrgović je odlučio isprobati udarac, no lopta je prošla metar od vratnice Udineseovog gola.

Na samom početku drugog poluvremena u igru je ušao Milan Badelj umjesto Luisa Ibaneza.

U pedeset i petoj minuti Vrdoljak dobiva žuti karton zbog preoštrog starta na Inleru. Minutu kasnije trener Vlak napravio je drugu izmjenu. Umjesto Balabana u igru je ušao Josip Tadić.

U šezdeset i trećoj posljednja izmjena u redovima Dinama, umjesto Etta u igru je ušao Tomo Šokota.

Ono čime je sudac prijetio za vrijeme utakmice Spartaka i Dinama na Maksimiru, dogodilo se u Udinama. Sudac Yefet prekinuo je utakmicu u sedamdeset i sedmoj minuti jer su Dinamovi navijači bacali baklje na teren.

Tomo Šokota i kapetan Igor Bišćan pokušali su razgovarati s navijačima, no nažalost bez uspjeha.

Ipak, utakmica je nastavljena.

Odmah nakon nastavka, uslijedio je drugi gol u Dinamovoj mreži. Ovaj put strijelac je bio Obodo.

Uslijedili su Badeljev i Šokotin pokušaj u osamdeset i prvoj i osamdeset i petoj minuti susreta, no oba puta Udineseov je vratar bez problema uhvatio loptu.

Tri minute prije kraja, «modri» su ponovo u šansi. Sammir je odigrao dupli pas s Tadićem, no u finišu akcije šalje loptu preko grede.

U posljednjim minutama sudačke nadoknade Dinamo je konačno uspio svladati Handanoviča. Igor Bišćan postiže gol za konačnih 2:1.

NEC je u Moskvi svladao Spartak, pa sada poredak u skupini D izgleda ovako: Udinese ima devet bodova, Tottenham šest, NEC tri, Spartak tri i Dinamo tri boda.

UDINESE: Handanović, Domizzi, Sala, Felipe, Lukovič (D'Agostino), Inler, Nef (Motta), Obodo, Pepe (Sanchez), Quagliarella, Di Natale

DINAMO: Butina, Etto (Šokota), Drpić, Bišćan, Hrgović, Vrdoljak, Ibanez (Badelj), Mikić, Sammir, Tomić, Balaban (Tadić)

- 19:48 - Komentari (1) - Isprintaj - #