život je kako kada

< lipanj, 2013 >
P U S Č P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Opis bloga


Život je čudo nemjerljivo i zato se ponekad usudim zapisati sjećanja, misli, nadanja, želje, a sve to podariti svima koji su začarani čudima kao i ja. Uz poeziju često pišem priče koje su isključivo mašta tek sa malim detaljima stvarnog života. Fotografije koje stavljam na blog su moji uradci ako nije drukčije navedeno. Voljela bih da me najprije pitate ako želite što preuzeti.

A. Ž. K.

Ne
Uglavom ne komentiram komentar koji je ostavljen na moj post, niti se vraćam vidjeti da li je ostavljen komentar na moj kod drugih blogera. Zato, ako mi nešto želite reći ostaviti komentar na mom blogu, ako ne želite nije nikakav problem niti ako ne svratite.

Ako želiš nešto reći
demetra02@gmail.com

Početak
Blog je ponovo registriran 13.01.2013.

ljubav

18.06.2013., utorak

Izgubih na kartama

Raširim ruke, a sa svih strana otpor na prstima osjetim snažno.
Stjenke zidova koje misli moje stvaraju odjednom postaju opako prijeteće,
a snježna bjelina u mozgu zaigra svoj ples kao pahulje pred Petrovo.
Nigdje nikoga u toj tišini što skitnicu vjetra iščekivaše sa sjevera.
Ispod pogleda bezdan zjapi i još samo začudno lebdenje održava tanku nit između mene i partije karata na koju me Bog poziva. Pitanja će postavljati o onima kojih nema, a ja što ću tada reći, što o njima znam?
Nestali su zajedno sa pjesmama jednog boema. Još samo gitara njegova na nekom tavanu u prašini stoji nijema. Ispod dlana ocrtava se križ. U bjelini njegovoj sakrila se velika rijeka. Zidovi; zidovi su preblizu, mislim, osjećam.
Ovo nije Titanik, zašto orkestar još uvijek svira? Orlušina vjetar straši me zlobno.
Od huka tog šarlatana poželjeh gluha biti. Čudna li je spodoba, taj vjetar što prepliće, slaže i raznosi život bez pitanja.
U trenutku On špil presječe, a onda zvijezde zaplešu kao balerine Labuđeg jezera. Pjesma mornara niz šank se prolila. Zar smo u luci odlaska? Ja ne uspjeh dobiti ni jedan poen da prikrijem bol. Bog je imao bolje karte.

16.06.2013.

- 21:45 - Komentari (9) - Isprintaj - #