Dostava
ponedjeljak , 19.11.2007.
U njenom gradu, a i šire, ostala je tradicija proslave Dana žena.
Iako se nije mogla oteti dojmu da je prejeftina u odnosu koji je održavala sa tim čovjekom, Tanja nije mogla odoljeti.
Prihvatala je svaki poziv i njegovu ideju da bi se mogli naći u onom stanu i svaki put sebi govorila da je zadnji put.
Tipično za čovjeka njegovih godina, nikada se nije potrudio da takav susret učini maštovitijim. A ona se sramila da mu pokaže svoje maštarije.
Te praznične večeri najradije bi bila s njim negdje, ali on je morao izvesti svoju suprugu na večeru, okrutno joj je priopćio ne misleći da li ju to možda povrjeđuje.
Bila je presretna kada ju je ipak uspio nazvati da se nađu to popodne u stanu u koji je ona već dolazila sama.
Dočekao ju je sa buketom raznoraznoga cvijeća i tankom zlatnom narukvicom upakiranom u prelijepu kutiju sa gravurom na poklopcu od najskupljega zlatara u njenom gradu.
" Što si tražila, to si i dobila!" - pomisli dok je odvezivala mašnicu na daru.
" Puno darova za puno love, a ostalo spram njegovih godina."
Zvonko ju je već čekao radosno s posla, otuširan i sa opranim posuđem iz koga je ručao.
" Sretan ti tvoj dan." - reče joj kad je ušla u dnevni boravak i pruži joj dar.
Znala je da Zvonko neće zaboraviti i da će se potruditi da nešto odabere, jer bi u razgovorima prethodnih dana uvijek naivno kao dijete pipao po terenu njenih želja. Ali ovaj put ju je uistinu dirnuo i izazvao suze u njenim očima. Kad je otvorila poveći dar, unutra je ugledala mobitel koji je odavno gledala u ponudama koje su im ostavljali u poštanskom sandučiću.
" Hvala ti." - uspjela mu je reći i osjetila toplinu u njegovom zagrljaju.
Znala je da su restorani zauzeti to veče i da će teško biti naći slobodan stol, ali ju Zvonko obradovao viješću da je rezervirao dan prije i da ona ne brine.
Odvezli su se izvan grada u poznati restoran gdje su, uglavnom, svi koji bi dolazili u njihov grad poslovno, morali barem jednom ručati u tom restoranu.
Na ulasku je sve bilo besprijekorno organizirano i hostesa im preuze kapute. A onda ju pogodi grom iz vedra neba.
Za stolom desno uz prozore sjedio je Mr. Zgodni sa suprugom.
Zvonko radosno mahnu i reče joj:
" Eno mi gazde. Dođi da te upoznam." - i povede ju za ruku prema njihovom stolu.
" Cijenjenoj gospođi želim sretan dan žena, jer Vas danas nisam uspio sresti na poslu." - reče Zvonko i poljubi ju u ruku. "Ovo je moja supruga Tanja." - predstavi ju njima dvoma.
Drhtavom rukom Tanja uzvrati rukovanje za upoznavanje i poželi što prije nestati.
" Pozdravljam i ugodno veče želim." - reče Zvonko i pođoše za hostesom prema svome stolu.
Tanja je bila šokirana sa toliko toga, da nije znala što ju je više zasmetalo: susret s njegovom kraljicom ili njegovo otkriće da njen muž radi u njegovoj firmi...
Cijelo veče usiljeno se ponašala i trudila biti zahvalna Zvonki za njegov trud.
" To je čovjek koji me udario sa autom." - reče mu Tanja, a ni sama nije znala tko ju vuče za jezik.
Zvonko nije pridavao puno važnosti na tu njenu izjavu i na njenu sreću veče je završilo dobro.
Tek što je uspjela zaboraviti tu neugodnu noć, on ju je nazvao i predložio da se nađu u stanu.
" Mogu ti reći da sam gladan kao vuk. Naruči nam nešto dok ja odem pod tuš." - reče joj i nestade u kupaoni. Dok je čekala dostavu pomislila je:
" Konj! Nikada se ne bi sjetio da se zajedno tuširamo. Kao da pije 'vijagru' pa mora biti sam."
Kada je zazvonilo zvonce na vratima, ona krenu da ih otvori i stade skamenjena na vratima.
Prije nego je shvatila što se događa, na licu joj se zažari vrela šamarčina i bi odgurnuta u stranu tako da se jedva održala na nogama.
" A gdje je on!!!" - prosikta njegova supruga, a Tanja samo zgrabi svoju torbu i izjuri iz stana. Sva sretna što nije krenula za njom, Tanja je stisnula gas do daske i nestala iz dvorišta zgrade.
Noge su joj se tresle od šoka toliko da ih je teško držala na gasu i kvačilu.
Uvukla se u svoj stan i bila sretna što je bila sama.
Isključila je mobitel i telefon i sklupčala se na krevetu.
Znala je da je pokrenula lavinu događanja.
* Dostava - dio VIII
* Večera duža nego.... - dio VII
* Business card - dio VI
* Glupi poziv - dio V
* Potonule lađe - dio IV
* Srijeda - dio III
* Nelino zavođenje - dio II
* Kavica - dio I
komentiraj (10) * ispiši * #



