Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

08.12.2009., utorak

Čapljina Lasta prošla u četvrtfinale Kupa BiH!

U sjajnoj utakmici i uzbudljivoj završnici, košarkaši Čapljina Laste su rezultatom 86:82 nadigrali momčad Zrinjskog, te tako izborili četvrtfinale Kupa BiH!

Oko 1 000 prisutnih gledatelja moglo je uživati u sjajnoj predstavi koju su nam pružili košarkaši Čapljina Laste i Zrinjskog HT Mostara. Cijela utakmica prošla je u potpuno izjednačenoj igri što je donijelo super uzbudljivu završnicu koja je pripala domaćim košarkašima.

Prvu dionicu obilježila je gostujuća momčad koja je u tom razdoblju ostvarila prednost od dva koša razlike (26:24), dok su drugom četvrtinom dominirali Čapljinci ostvarišvi četiri poena prednosti tako da se na odmor otišlo sa prednošću domaćina 44:42.

Treća je četvrtina bila potpuno izjednačena, ali su više sreće imali Čapljinci koji su to razdoblje igre završili s jednim poenom prednosti
(23:22), da bi posljednja četvrtina donijela sjajnu igru s obje strane, ali i sjajnu podršku s tribina, što je na kraju bilo i presudan faktor. Plemići su vrlo dobro otvorili posljednju dionicu, imali su prednosti od +7, što je ujedno i bila najveća prednost na utakmici, ali se domaćini nisu predali već su se brzim poenima vratili u igru.

Ipak, mostarci su imali još jednu priliku za rješavanje utakmice, kod rezultata 75:80 imali su napad, ali je Vrsaljko pogriješio što su "Čapljinske Laste" iskoristile te ubrzo i izjednačile. Nakon toga su, potpomognuti fantastičnom potporom s tribina, smogli snage da dođu do prednosti koju su sačuvali do kraja utakmice tako da se, uz konačni rezultat 86:82, Čapljina Lasta plasirala među osam najboljih momčadi najmasovnijeg košarkaškog natjecanja u BiH!

Ruku na srce, ni pobjeda Zrinjskog ne bi bila nezaslužena jer su Mostarci pokazali da nisu slučajno drugoplasirana momčadi Premijer lige, ali je na kraju iapk presudila sreća i, naravno, domaći teren, odnosno podrška domaćih navijača.

Već su poznati svi četvrtfinalisti Kupa BiH, a ždrijebanje 1/4 finala biti će obavljeno u srijedu, 16. 12. 2009.

Sve rezultate 1/8 finala Kupa BiH možete vidjeti OVDJE

Osmina finala Kupa BiH:
HKK "Čapljina Lasta" - HKK "Zrinjski" HT Mostar 86:82 (24:26, 20:16, 23:22, 19:18).