Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

30.11.2009., ponedjeljak

HKK Čapljina Lasta - KK Slavija Istočno Sarajevo 70:53!

Košarkaši HKK Čapljina Laste slavili su novu domaću pobjedu kojom su došli na sjajno drugo mjesto prvenstvene ljestvice...

S obzirom da se termin odigravanja utakmice između Čapljina Laste i Slavije iz Istočnog Sarajeva poklopio s terminom odigravanja velikog derbija između Barcelone i Real Madrida, na tribinama Gradske sportske dvorane u Čapljini se okupilo nešto manje gledatelja u odnosu na dosadašnje domaće utakmice, ali je opet bilo oko
1 000 prisutnih ljubitelja košarke koji na kraju nisu požalili što su došli.

Izabranici Ante Nazora, inače novopečenog izbornika juniorske reprezentacije Hrvatske (U-18), su od prve do posljednje minute utakmice imali konce u svojim rukama što je na kraju donijelo uvjerljivu pobjedu od 17 poena razlike. Prva dionica je protekla u potpunoj dominaciji domaćih košarkaša koji su, predvođeni Lerićem s 8 i Ragužom s 6 koševa, napravili prednosti od 10 koševa nakon prvih deset minuta igre (23:13).

Sličan scenarij dogodio se i u drugoj četvrini tako da su "Čapljinske laste" nakon prvog poluvremena imale prednost od 38:27. Ipak, bez obzira na ostvarenu prednost, košarkaši Čapljine prvi dio nisu bili na očekivanoj razini, pogotovo Ivan Baković koji je nakon prvih 20 minuta igre postigao samo 8 koševa uz vrlo lošu realizaciju slobodnih bacanja (2/10).

Treća četvrtina pripala je gostujućim košarkašima koji su uspjeli smanjiti zaostatak na sedam razlike, ali za nešto više nisu imali snage tako da je Čapljina Lasta sigurno privela utakmicu kraju slavivši rezultatom 70:53. Najraspoloženiji kod domaćina ovaj put bili su Lerić s 18, Baković s 15 te Brkić s 11 postignutih koševa. Sljedeće kolo naši košarkaši gostuju u Aleksandrovcu kod vodeće momčadi prvenstva, Igokee, a nakon toga na svom parketu ugošćuju Leotar.

8. kolo košarkaške Lige 12:
HKK "Čapljina Lasta" - KK "Slavija" Istočno Sarajevo 70:53 (23:13, 15:14, 10:14, 22:12).