Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

09.04.2009., četvrtak

Zrinjski slavio u velikom derbiju!

U velikom gradskom derbiju koji se jučer odigrao na stadionu Pod Bijelim brijegom,rezultatom 2:1 slavio je domaći Zrinjski.Na tribinama stadiona okupilo se oko 10 000 gledatelja,a navijači Veleža Red Army nisu prisustvovali utakmici.Zrinjski je do vodstva mogao doći već u prvoj minuti,Stojanović je ubacio,Kordić vrlo dobro opalio,ali je gostujući vratar bio na visini zadatka.
Na tribinama stadiona Pod Bijelim brijegom okupilo se oko 10 000 gledatelja
Novu priliku Zrinjski je imao u 15.minuti,ali Đurić nije uspio pogoditi za vodstvo.U toj 15.minuti navijači Zrinjskog Ultrasi su napravili veliku koerografiju u povodu svog petnaestog rođendana.Što je utakmica odmicala,to je igra Zrinjskog bila nervoznija,što su gosti i iskoristili u 29. minuti kada su poveli sa 0:1 pogotkom Čolića za veliko slavlje gostujućih igrača i klupe.Nakon primljenog pogotka,Plemići,nošeni pjesmom vjernih navijača,kreću odlučnije ka golu Veleža.Imali su dobre prilike za izjednačenje,pokušaj Kordića,udarac Ivankovića i vratnica Žuržinova,a sudac Arnautović poništio je pred kraj prvog dijela pogodak Selimovića,zbog navodnog izlaska lopte van terena asistenta Stojanovića.
Nervoza sa terena se prenijela na tribine stadiona,a pogotovo na dio gdje su se nalazili Ultrasi na kome je došlo do obračuna policije i navijača Zrinjskog pri čemu je uporabljen i suzavac i prava je sreća da nije bilo ozlijeđenih.Nakon toga sudac je odsvirao kraj poluvremena nakon koga su gosti bili itekako zadovoljniji.Početak drugog dijela je donijeo presing igrača Zrinjskog koje je bodrio cijeli stadion,pa i zapadna tribina.Plemići su imali nekoliko izglednih prilika,ali rezultat se nije mjenjao dok su se gosti uglavnom orijentirali na obranu.Ta obrana je probijena u 59.minuti kada je
najbolji igrač susreta sjajno probio lijevi bok i odmjerenim udarcem pospremio loptu u mrežu za poravnanje i "ludnicu" na stadionu.Nakon izjednačenja igrači Zrinjskog su krenuli po preokret,ali to je otvorilo više prostora "Rođenima" koji su preko iznendanih kontri pokušavali doći do novog vodstva.U 75.minuti Plemići ostaju s igračem manje,a drugi žuti karton je nakon oštrog starta dobio Serdarušić.
Sporna zastava HVO-a
Do kraja smo zabilježili još jednu dobru priliku gostiju kada Žuržinova umalo ne pogađa svoju mrežu, dok sa druge strane Zrinjski pokušava preko Đurića,a izglednu situaciju imao je i Aničić.I u 88.minuti Zrinjski dolazi do velikog vodstva.Veliku grešku gostujuće obrane koristi Vuković te dovodi svoju momčad na korak do pobjede,a nakon toga pogotka nastala je opća ludnica na tribinama i na terenu stadiona Pod Bijem brijegom.Do kraja utakmice rezultat će ostao isti tako da je veliko slavlje u zapadnom Mostaru moglo početi.
Veliko slavlje igrača i navijača Zrinjskog nakon utakmice
Gosti ovaj poraz nisu podnijeli na najsportskiji način,pa je na kraju utakmice došlo i do manjih naguravanja među igračima,no sve se brzo smirilo.Zrinjski je ovom pobjedom napravio još jedan veliki korak prema novoj tituli,a sada bodovna prednost u odnosu na drugoplasiranu Slaviju iznosi osam bodova.Velež je nakon ovog poraza opet pao na posljednju poziciju,a osim njega u zoni ispadanja se nalazi i aktuelni prvak BIH Modriča.
- 14:06 - Komentari (1) - Isprintaj - #