Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

23.03.2009., ponedjeljak

FK Rudar Kakanj-HNK Čapljina 3:1

Nakon pobjede protiv GOŠK-a nogometaši Čapljine su doživili očekivani poraz od Kakanjskog Rudara koji je bio bolji rezultatom 3:1.Domaćini su utakmicu otvorili s dva rana pogotka.Poveli su već u trećoj minuti,a dvije minute kasnije su povećali svoje vodstvo.
Rudar je imao terensku incijativu dok je Čapljina svoje prilike krojila uglavnom preko kontri.Tako su postigli i jedini pogodak,a strijelac je u 47.minuti bio Jure Glavina.Dugu loptu je sjajno prihvatio te još bolje prevario domaćeg vratara.
Nakon postignutog pogotka Čapljinci su ofanzivnijom igrom krenuli po izjednačenje,a bili su vrlo blizu tome.Ostaje žal za jednom izglednom prilikom iz koje su vrlo lako mogli doći do izjednačenja koje je bi zasigurno donijelo neizvjesnost do kraja utakmice.
Evo što je trener Čapljine Ante Markota rekao poslije utakmice:
"Došli smo u Kakanj da odigramo što je moguće bolje.Imali smo objektivnih problema i nismo igrali sa standardnom veznom linijom.U igri je bilo više igrača 1990. i 1991. godišta.Na otvaranju utakmice Rudar je bio bolji,primili smo dva gola za tri minute i to je presjeklo moje mlade igrače.Uspjeli smo se vratiti,postići gol za 2:1 i propustili smo priliku za izjednačenje.Poremetile su nas i dvije prisilne izmjene,radi povreda.
Trenutak kada Gafurović postiže treći pogodak za Rudar
Nakon drugog primljenog gola,morao sam zamjeniti Soldu,ali se mladi Martinović odlično snašao i kod primljenog trećeg gola ja mu ništa ne zamjeram.Utakmica i domaćin su bili korektni,u Kaknju se uvijek moglo igrati,kao i u Čapljini,a pamtim to još od svojih igračkih dana.Zaslužena pobjeda domaćina,žalim za propuštenom prilikom kojom smo mogli izjednačiti.Još jednom ističem svoje mlade igrače,a posebno BiH reprezentativca U-21 i strijelca našeg jedinog gola Juru Glavinu" ,završio
je Markota.
A evo što je nakon utakmice izjavio trener Rudara Fadil Žerić:
"Zadovoljan sam prikazanom igrom i zalaganjem igrača.Mislim da može još bolje,ali ovo što smo danas pokazali dovoljno je da čestitam igračima i izrazim zadovoljstvo.Bilo je tu proigravanja koja sam očekivao i koja nedostaju Rudarevoj igri,istina još uvijek nedovoljno,ali raduje da su igrači pokazali više želje i više zalaganja,a posebno igrači koji su u prethodnom kolu podbacili.Stvarno,ne mogu biti nezadovoljan i sa ovakvim pristupom uz dalje napredovanje u igri očekujem da u idućem kolu osvojimo tri boda jer je Rudar ekipa koja mora pobjeđivati i u gostima".