Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

26.02.2009., četvrtak

HKK Brotnjo-HKK Čapljina 99:92

U derbiju 12.kola Lige Herceg-Bosne bolji su bili košarkaši Brotnja koji su rezultatom 99:92 slavili protiv naših Čapljinaca.Dvoboj dvije najbolje momčadi Lige ponudio je izjednačenu igru i rezultatsku neizvjesnost.
Domaćini preko Buhača odlaze na 14:9,no ubrzo raspoloženi Opančar vraća Čapljince u igru i dovodi goste u vodstvo,23:27 U posljednjoj minuti Grbavac serijom 7:2 postavlja rezultat 30:29.U nastavku igre,gosti su zahvaljujući odličnom šutu za tricu i preko Opančara i Jerkića na odmor otišli s prednošću,53:55.
Treću četvrtinu bolje su otvorili košarkaši Čapljine koji koševima Jelčića odlaze na + 5,bilo je 57:62.Brotnjo preko Buhača najprije poravnava rezultat,a potom i dolazi u vodstvo 65:62.Nakon izjednačene borbe u ovom dijelu igre,u posljednjem dijelu Čitlučani su se tricama Leske i Božića odlijepili na +8, 86:78 i do kraja susreta uspjeli zadržati prednost.Kod Čapljinaca najraspoloženiji su bili Opančar s 25 te Jelčić
s 24 postignuta koša.
Košarkaši Brotnja su tako upisali i dvanaestu prvenstvenu pobjedu te su se sada s stopostotnim učinkom odvojili na vrhu tablice.Odmah iza Čitlučana se nalazi naša Čapljina koja s utakmicom manje ima 20 dobova,četiri manje od Brotnja.Izabranici Josipa Jelčića su do sada upisali devet pobjeda i dva poraza,oba od Brotnja.