Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

26.06.2008., četvrtak

Španjolci u finalu

Španjolska reprezentacija je večeras u Beču uvjerljivim rezultatom 3:0 pobjedila Rusiju te tako rezervirala mjesto u velikom finalu koje je na rasporedu u nedjelju.Furija je drugi put na ovogodišnjem Euru pobjedila Ruse i to oba puta velikom razlikom(4:2,3:0).Rusija večeras neprepoznatljiva,bez prave igre i pravih akcija,a razlog tome je možda i veća kvaliteta reprezentacije Španjolske.
Xavi za 1:0
Ruski izbornik Guus Hiddink nije mogao računati na usluge požutjelih Kolodina i Torbinskog, dočim je Luis Aragones na travnjak stadiona u Beču poslao najbolju jedanaestoricu predvođenu ubojitim dvojcem Villa-Torres.
Za razliku od dvoboja s Nizozemskom, izabranici Guusa Hiddinka u početnih desetak minuta nisu pokazivali preveliku želju za napadom. U 17. minuti crveni su prvi put ozbiljnije ugrozili Casillasov gol.
Xavi slavi nakon pogotka
Pavljučenko je iz slobodnog udarca s više od dvadeset metara pucao preko gola. U 28. minuti Ramos je s dvadesetak metara natjerao Akinfejeva na novu uspješnu intervenciju. Ruska igra nije bila na očekivanoj razini, ponajprije zbog činjenice da je španjolska obrana uspjela zaustaviti Aršavina. Ipak, u 31. minuti Ruse su centimetri dijelili od vodstva. Odličan Pavljučenkov udarac s ruba šesnaesterca prohujao je nekoliko centimetara od lijeve vratnice Casillasova gola.
Dvije minute poslije toga ozljeda Ville.Šepajući je napustio teren,a radi se o ozljedi mišića pa će propustiti veliko finale.Umjesto Ville na teren je ušao Fabregas koji se kasnije pokazao kao joker s klupe.
Ruska obrana kapitulirala je u 50. minuti. Iniesta je uputio udarac prema golu Akinfejeva, lopta je pomalo sretno došla do Xavija, koji je desnom nogom sa sedam metara pogodio mrežu.Tek što se krenulo s centra Fernando Torres mogao je riješiti sve dvojbe oko pobjednika. Torres je izmaknuo pozornosti Anjukova, ali s desetak metara tukao je preko gola.
Da je iskusni Aragones povukao sjajan potez uvođenjem Güize, potvrdila je 75. minuta.
Španjolci su na kraju zasluženo slavili
Fabregas je lukavo podvalio loptu za Guizu, koji je izmaknuo pozornosti Berezutskog i s osam metara poslao loptu u mrežu nemoćnog Anjukova. U 83. minuti potopljene su sve nade Zbornaje komande u preokret. Nezaustavljivi Fabregas idealno je asistirao Davidu Silvi, koji je lijevom nogom s desetak metara naciljao desni donji kut.
Španjolci zasluženo idu u finale gdje ih čeka Njemačka.Zanimljivo finale!
- 23:13 - Komentari (0) - Isprintaj - #