Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

25.06.2008., srijeda

Bravo Njemci!

Turska je završila svoj sretni put na Euru.U polufinalu ih je zaustavila Njemačka koja je zasluženo slavila 3:2.Iako su pokazali mnogo bolju igru nego protiv Hrvatske,Turci ipak nisu uspjeli doći do povijesnog uspjeha i velikog finala.U utakmicu su bolje ušli izabranici Terima koji su,iako bez čak devet važnih igrača,zaprijetili već u sedmoj minuti kada udarac Kazima brani Lehmann.
Prvi pogodak Turske
Njemcima je trebalo dvadesetak minuta da počnu igrati te je prvu priliku imao Ballack koji ne iskorištava zbunjenost Turske obrane.U 22.minuti šok na St. Jakob Parku u Baselu.Nakon ubacivanja iz auta Kazim pogađa gredu,a odbijenu loptu u gol šalje Ugur Boral te donosi veliko slavlje turskim navijačima i igračima.Turci su ovim pogodkom okrunili bolju igru u prvom dijelu prvog poluvremena,a zanimljivo je da su Turci prvi put poveli u dosadašnjem dijelu natjecanja.
Slavlje turskih navijača nije dugo trajalo.Samo četiri minute poslije Njemci dolaze do izjednačenja.Nakon brze kontre Podolski je uposlio Schweinsteigera koji pogađa za 1:1.Nakon toga Njemci ubacuju u veću brzinu te sljedeći period dominiraju terenom.Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo s 1:1.
U ovoj utakmici su Njemci bili itekako oštećeni.Sudac Busacca nije svirao čist penal,nakon što je turski obrambeni igrač nepropisno zaustavio Lahma.Na prvi pogled je bilo upitno je li prekršaj bio unutar ili van kaznenog prostora,ali smo na HRT-ovoj emisiji "Volim nogomet" saznali odgovor.Preko 3D prikaza smo vidjeli da je prekršaj bio unutar 11 metara te da je Musacca napravio katastrofalnu pogrešku.
Slavlje njemačke klupe
Novi gol smo čekali sve do 79.minute kada Lahm sjajno pronalazi Klosea,a on glavom posprema loptu iza Rustuovih leđa te dovodi Njemačku do prvog vodstva večeras.
Turski izbornik Fatih Terim odmah reagira i pravi dvije izmjene.Pet minuta kasnije Turska opet u zadnjim minutama postiže gol.Sabri je odlično izbacio Lahma i uposlio Semiha koji poravnava na 2:2 te donosi veliku radost svojim navijačima.Kada su svi očekivali novu senzaciju Turaka,sjajna Njemačka dolazi do novog pogotka koji im je donijeo veliko finale.Odličan dupli pas Lahma i Hitzlspergera ovaj prvi je pretvorio u pobjednički pogodak i tako se iskupio za grešku kod drugog turskog gola.
Turska je na kraju imala priliku iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara,ali Tumer loptu šalje visoko preko gola.Njemačka je na kraju zasluženo ušla u finale jer je tijekom cijelog prvenstva prikazala mnogo više od Turaka.Turska je,pak prikazala da igra borbeno i da ne odustaje sve do posljednje sekunde,ali ključni faktor Turskog (ne)uspjeha je bila sreća koja ih cijelo Europsko prvenstvo pratila.
- 23:04 - Komentari (0) - Isprintaj - #