Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

11.02.2008., ponedjeljak

Afrički kup nacija:Egipat opet najbolji

Nogometna reprezentacija Egipta je savladavši Kamerun u finalu obranila titulu Afričkog prvaka.Pred 30.000 gledatelja Egipćani su slavili minimalnim rezultatom 1:0.Jedini pogodak na utakmici je postigao Mohamed Aboutrika u 77. minuti.Kapetan Kameruna Rigobert Song komplicirao je pred vlastitim kaznenim prostorom, te mu je Mohamed Zidan oduzeo loptu i asistirao za Mohameda Aboutriku kojem nije bilo teško postići gol.Ovo je rekordni šesti naslov pobjednika Kupa nacija za Egipat, kojeg su osvojili 1957., 1959., 1986., 1998., 2006. i sada 2008. godine. Kamerun je tako ostao na četiri titule, a posljednji put je slavio 2002. godine.U utakmici za treće mjesto koja se igrala u subotu sastali su se domaćin Gana i Obala Bjelokosti,a bolji su bili domaćini koji su slavili rezultatom 4:2.Za najboljeg stijelca turnira je proglašen Kamerunac Samuel Eto'o s pet postignutih golova.Ovaj kup nacija je najbogatiji golovima u povijesti.Dosadašnji je rekord bio 93 gola u Burkini Faso 1998. godine,a ove godine je postignuto 99 pogodaka.Rekordni, 94. gol zabio je Bjelokošćanin Boubacar Sanogo izjednačivši na 1-1 u prvom poluvremenu utakmice za treće mjesto.

- 11:07 - Komentari (0) - Isprintaj - #